אין התייחסות לאכיפה בררנית במשפט פלילי

itzi5

New member
אין התייחסות לאכיפה בררנית במשפט פלילי

מסוג הגנה מין הצדק ... כנראה במשפט פלילי זו לא הגנה ?
היה לי משפט בנושא שימוש חורג במבנים ברשות מקומית כפרית, ההגנה שלנו הייתה אכיפה בררנית בא הצגנו התנהלות "פלילית" של כולם והעלמת עין במתכוון של המועצה כי הרבה שימושים חורגים מביאים למועצה הרבה כסף.
בית המשפט לא קרא את החומר הרב שהגשנו כנראה כדי לקצר את המשפט, בית המשפט לא יצא נגד השיטה באופן מעורר שאלה ...
למעשה במשפט חשפתי התנהלות לא תקינה של המועצה,המשפט הסתיים בהרשעה, האם יש לי אפשרות לצאת נגד המועצה עם החומר בדרך אחרת ... למשל בתביעה נגד המועצה ?. (לא פלילית)

הגנה מן הצדק

שלום רב,

סעיף 149 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], תשמ"ב-1982, עניינו טענות מקדמיות שניתן לטעון. סעיף קטן 10 שם, עוסק בהגנה מן הצדק. המדובר בטענה מקדמית שניתן להעלות כאשר הגשת כתב האישום או ניהול ההליך הפלילי עומדים בסתירה מהותית לעקרונות של צדק והגינות משפטית. קבלת טענה זו עשויה להוביל למחיקת כתב אישום או זיכוי (תלוי בשלב בו הועלתה הטענה).
על פניו נראה שבמקרה שלך היה אכן מקום להעלות טענה זו. לא ציינת מתי ניתן גזר הדין. אם טרם חלף מועד הערעור ייתכן שיש מקום לשקול ערעור.
ככל שידוע לך על התנהלות פלילית תוכל לפנות בעניין למבקר המדינה ולמשטרת ישראל.
לקבלת ייעוץ מעמיק יותר תוכל לפנות אליי בפרטי.

בברכה,
אלעד מאיר, עו"ד

itzi5

New member
היה ערעור במחוזי

אותו דבר, שום התייחסות להגנה מן הצדק, לא נראה לי שהשופט קרא\ראה את התמונות מפות ותצ"אות.
אגב בשתי המקומות לא נתנו לעוה"ד שלי לדבר, זלזול גמור באזרח הקטן.
כל העולם ואשתו יודעים שבמושבים בשרון יש אנרכיה,
אלפי צעירים משכירים ... אין עם מי לדבר.

למעלה