אינטרנט מהיר, 5 G. אני כיום בהוט, מאוד לא מרוצה. בזק מספקת בבית שלי מהירות נמוכה מאוד.

boriska1

Member
אין סיכוי שבקרוב יותקנו סיבים אופטים בביתי. אני רוצה אינטרנט מהיר ויציב.
בחיפוש רשתות במחשב, גיליתי שלשכני יש רשת 5G. הרשתי לעצמי לנחש את הסיסמא ולמדוד מהירות. המהירות הייתה גבוה מאוד והשידור יציב.
זה אומר שבבית שלי יש קליטה סלולרית 5G. ממעמקי זיכרון, לפני יותר מעשור, הייתי זקוק לאינטרנט בלפטופ. קניתי מודם סלולארי מאורנג" ואז היה לי אינטרנט זמין בכל מקום.
עד כאן העובדות. והנה השאלות:
האם החברות הסלולאר מוכרות חבילות G5 שלא לטלפון, אלא למודם ביתי רגיל, שישרת בו זמנית כמה מכשירים, בדומה לחברות כגון בזק והוט?
או שמא השכן שלי הפך את הטלפון שלו למודם? אם כן איך אדע מה נפח השימוש שלי באינטרנט. יש דרך לדעת?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
בחיפוש רשתות במחשב, גיליתי שלשכני יש רשת 5G. הרשתי לעצמי לנחש את הסיסמא ולמדוד מהירות. המהירות הייתה גבוה מאוד והשידור יציב.
זה אומר שבבית שלי יש קליטה סלולרית 5G. ממעמקי זיכרון, לפני יותר מעשור, הייתי זקוק לאינטרנט בלפטופ. קניתי מודם סלולארי מאורנג" ואז היה לי אינטרנט זמין בכל מקום.
האם החברות הסלולאר מוכרות חבילות G5 שלא לטלפון, אלא למודם ביתי רגיל, שישרת בו זמנית כמה מכשירים, בדומה לחברות כגון בזק והוט?
או שמא השכן שלי הפך את הטלפון שלו למודם? אם כן איך אדע מה נפח השימוש שלי באינטרנט. יש דרך לדעת?
יש חברות שמספקות ראוטר עם סים. למיטב ידיעתי זה בתנאי שמיצו כל אפשרות אחרת של ייצוב הקו.נדמה לי אורנג' הציעו לי כפתרון. או ICE אני לא בטוח. לא שיפור מהירות, אלא ניתוקים והאטות. אולי תצליח לשכנע איזו חברה..הכוונה חברת אינטרנט לא סלולאר...יש לפטופים כם כרטיס סלולארי לא יודע אם 5G הגיע לשם אתה יכול לברר אבל זה נקודתי למחשב אחד.

sys_admin

Active member
אם זה לא סוד כמובן, ספר לנו איך בחיפוש רשתות במחשב גילית, "שלשכני יש רשת 5G". מה היא מבחינתך בכלל "רשת 5G" ואיך אתה יודע שיש אותה לכשנתיך? כי רוב הסיכויים שמה שקרה זה בסך הכל שעשית סלט שלם מהמושגים. רשת 5G, זו רשת דור חמש סלולרית ואתה לא יכול על ידי "חיפוש רשתות במחשב" לגלות, אם בכלל יש רשת כזו לשכנים שלך. רוב הסיכויים מה שגילית זה את רשת WI FI שלהם שפועלת בתחום תדרים של 5GHZ, דבר שאין לו שום קשר או הקשר לזה, אם יש להם או אין להם חיבור לרשת 5G.

ולעצם העניין. בשלב זה בישראל אין עוד רשתות 5G פרוסות כך שתוכל על ידי חיבור עליהם לקבל מהירות שהיא יותר גבוהה ממה שאתה יכול לקבל מחיבור לרשת LTE של אותו הספק. ובטח שזה לא יהיה יותר מהר מחיבור של קו DSL של בזק, של 50M למשל. ועוד שנים רבות מצב זה לא הולך להשתנות בישראל. ובמדינות שבהן כן קיימות רשתות דור חמש, בכדי שבבית ניתן יהיה לקבל מהירות חיבור סבירה, נדרש מכשיר שהאנטנה שלו מותקנת על התורן שעל הגג הבניין. מהפשוטים וזולים, לדוגמה כזה למשל:
NR7101 5G NR Outdoor Router - Specifications | Zyxel
NR7101_1.pdf (zyxel.com)

שמחירו הוא כ 700 יורו.

boriska1

Member
העובדה היא, (שוב התחברתי ומדדתי מהירות) שנותן לי מהירות מעל ל100 מגה. בזק והוט לא נותנות את זה באיזור שלי.וזו מדידה עם ראוטר רחוק יחסית
מה שמעניין, כאשר אני בודק מופיע לי הספק הוט נט.
מה זה לדעתך? גם אני רוצה. אני לא יכול לפנות לשכן ולשאול.
לאותו שכן יש גם רשת הוט רגילה, כשלי.

נערך לאחרונה ב:

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
העובדה היא, (שוב התחברתי ומדדתי מהירות) שנותן לי מהירות מעל ל100 מגה. בזק והוט לא נותנות את זה באיזור שלי.וזו מדידה עם ראוטר רחוק יחסית
אם אתה על תשתית הוט והשכן שלך מקבל אתה אמור גם לקבל..כי התשתית ביסודה יכולה יותר אפילו...אז יתכן שמקור הבעיה בכלל אחר...או שיש לך חבילה של פחות מ100 או שיש משהו לא תקין בהגדרות במחשב או בראוטר שלך, יש גם לזכור משהו הוט היא תשתית שיתופית, מה זה אומר? שכל הרחוב שלך נניח 100 דירות...ויש הקצאה של X מהירות...היא מתחלקת בין כולם כלומר אם יש לך כמה וכמה שכנים שמושכים מהירות ..אתה עשוי לקבל פחות מהמהירות המירבית שאמורים לספק לך..כי אין חלוקה שווה אחידה. בבזק למשל יש לך קו פרטי הקצאה מליאה, כך גם בסיבים. בשלישה סלולארית זה כמו הוט שיתופי..ככל שיש ריכוז גדול יותר של אנשים למשל איצטדיון כדורגל ורבים מאוד גולשים לקבל תוצאות וכו' ממגרשים אחרים כך כולם מקבלים פחות מהירות והרבה תקועים ללא יכולת גלישה...

בין המצבים האלה תברר איפה אתה נמצא...תקלה אצלך? עומס ברשת( צריך לבדוק כמה וכמה פעמים בשעות שונות לדעת מתי יש עומס וכמה) ..או שיש משתמשים כבדים ואתה סובל בגלל זה...
ועל כל זה עומסים מהקורונה על הספקיות

1 תברר מה המהירות שאתה משלם עליה מה החבילה..אולי צריך להגדיל
2 תבדוק שהתשתית קרי תשתית פיזית כבלים ראוטר כרטיס רשת מחשב תקינים ויכולים לספק את המהירות. בדוק את מערכת ההפעלה שאין משהו שמפריע שם..תוכנות רקע..וירוסים וכדומה. כולל שהראוטר תומך בכלל WIFI 5 והכרטיסי רשת במחשבים טבלאטים פונים תומכים. ולפעמים רשת WIFI 2.4 עדיפה שיש קירות וכו'..
3 תחליף ספק רשת לפעמים זה הפיתרון.
4 תברר אם זה לא עומס שכונתי...
5 תעבור לבזק אם יש להם תשתית מהירה יותר ( הם יציבים הרבה יותר ללא ספק)

לפי הסדר הזה תוכל לדעת ובתקווה לפתור את בעית המהירות.

sys_admin

Active member
עד שלא תספר לנו, איך: "בחיפוש רשתות במחשב, גילית שלשכני יש רשת 5G" לא ניתן יהיה להסביר לנו על מה בכלל מדובר ומה קיים שם בכלל.
כי בסך הכל רוב הסיכויים שכל מה שיש לשכן שלך זה חיבור של הוט, למשל 100, 200 או 500M. וכל מה שנדרש ממך זה להתקשר להוט להזמין מהם את התשתית של 500M למשל, לוודא שהותקנה תשתית תקינה, להזמין מבזק בינלאומי את החיבור אינטרנט על גבי תשתית זו, להגדיר את הציוד של הוט בתור BRIDGE ולחבר עליו את הנתב שלך שמתאים לחיבור זה. אחר שתבצע את הדברים הלא מסובכים אלה יהיה לך גם חיבור תקין של 500M.

boriska1

Member
עד שלא תספר לנו, איך: "בחיפוש רשתות במחשב, גילית שלשכני יש רשת 5G" לא ניתן יהיה להסביר לנו על מה בכלל מדובר ומה קיים שם בכלל.
כי בסך הכל רוב הסיכויים שכל מה שיש לשכן שלך זה חיבור של הוט, למשל 100, 200 או 500M. וכל מה שנדרש ממך זה להתקשר להוט להזמין מהם את התשתית של 500M למשל, לוודא שהותקנה תשתית תקינה, להזמין מבזק בינלאומי את החיבור אינטרנט על גבי תשתית זו, להגדיר את הציוד של הוט בתור BRIDGE ולחבר עליו את הנתב שלך שמתאים לחיבור זה. אחר שתבצע את הדברים הלא מסובכים אלה יהיה לך גם חיבור תקין של 500M.
כאשר אני מחפש רשתות, מופיע אצלו שני ראוטרים: אחד כתוב הוט ובשני G5.
יש לי חיבור של 200 מגה. נותן לי לפעמים 30 לפעמים 50. יש לי חבילה שכוללת ספק
יש לי רק נתב של החברה. אכן דיברתי איתם, אמר לי איש הטכני שאם אזמין נתב דור 4 , זה יכול לשפר. עכשיו חידשתי איתם את העסקה, הביאו דור 2.
השרות הלקוחות שלהם על הפנים, הנציגים שולטים היטב בערבית, עברית בקושי יודעים.
בקיצור שוחקים אותך, אבל גם אין לי אלטרנטיבות. כאמוד בזק גם לא מספק אינטרנט יציב ומהיר בביתי.
מדוע אני צריך להזמין את בזק בינלאומי? הם שונים מספקים אחרים?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
יש לי רק נתב של החברה. אכן דיברתי איתם, אמר לי איש הטכני שאם אזמין נתב דור 4 , זה יכול לשפר. עכשיו חידשתי איתם את העסקה, הביאו דור 2.
בקיצור שוחקים אותך, אבל גם אין לי אלטרנטיבות. כאמוד בזק גם לא מספק אינטרנט יציב ומהיר בביתי.
5G זה שם שכנראה בחרו לרשת..אפשר לבחור שם של רשת. מה שכתוב הוט זה ברירת מחדל אם לא בוחרים שם. זה לא ה5G המדובר בסלולארי. אין 5G ברשת אינטרנט קווית. לשפר נתב יכול לעזור. היתר הסברתי איך שיטת הוט עובדת. בזק בינלאומי זה ספק אינטרנט..לא בהכרח טוב מאחרים..יחד עם זאת כבר כתבתי שאפשר לנסות כמה ספקים, יתכן שספקית אחת כן מביאה יותר מהירות כי יש לה פחות " עומס קורונה" או מתמודדת איתו טוב יותר..ותדרוש נתב הכי חדש נקודה תלחם על זה..בעיקר אם הם אומרים שזה ישפר.

sys_admin

Active member
אז כמו שכבר כתבתי מהתחלה, בסך הכל נוצר לך סלט שלם של מושגים לא קשורים ואין בכלל שום דור חמישי בסיפור זה כבר מהתחלה, בגלל שכפי שהסברתי לך אין בישראל שום דור חמישי פעיל וגם לא יהיה בשנים הבאות. כל מה שאתה רואה זה שמות של הרשתות WIFI וזה שם של SSID שהשכן שלך בחר לעצמו או אשר בחרו לו כאשר הגדירו את הנקודת גישה שלו. אם אתה מקבל 30 עד 50 מגה בחבילה של 200 בהוט, אז יש לך סיכוי שתוכל לקבל אפילו 80 או 100 מגה בחבילה של 500, אם תדאג לחיבור תקין של תשתית של הוט. כפי שכבר הסברתי הציוד קצה שכל הספקיות מספקות לא מתפקד בצורה תקינה כנתב, אלה רק כמגשר. זו הסיבה שאם רוצים חיבור יציב, אז נדרש להשתמש בנתב פרטי וגם לא מהסוג שחברות אלה מספקות, אלה יותר איכותי. בקשר לבזק בינלאומי כספק אינטרנט, אז יש לו גם יותר רוחב פס זמין וגם יש לו מספיק כתובות IP לספק ללקוחות, וזה בניגוד לספקים אחרים כאלה כמו הוט נט ואחרים. כך לפחות אתה פותר את הבעיות של הספק אינטרנט. גם, אם יש לך צורך בחיבור WIFI ביותר מאשר בחדר אחד, אז בכל חדר מרוחק שנדרש בו כיסוי צריך להתקין נקודת גישה אלחוטית, אשר תהיה מחוברת לנתב בכבל רשת תיקני. זה כל הסיפור.

boriska1

Member
תודה. אפנה להוט. בזק על הפנים, בקושי מספקת פה 20 מגה. הכי מוזר שעד הארון שנמצא 150 מטר ממני, כבר שנים יש להם שם סיב אופטי.
יכול להיות שהבעיה בראוטר? אפשר ללחוץ עליהם להחליף לדגם חדש יותר.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה. אפנה להוט. בזק על הפנים, בקושי מספקת פה 20 מגה. הכי מוזר שעד הארון שנמצא 150 מטר ממני, כבר שנים יש להם שם סיב אופטי.
יכול להיות שהבעיה בראוטר? אפשר ללחוץ עליהם להחליף לדגם חדש יותר.
נתתי לך את הדרך המסודרת..לך צעד צעד והבעיה תפתר..כתבתי מפורשות שהבעיה יכולה להיות ראוטר..וכל מה שכתבתי גם לא צריך לשאול שוב..זה הזמן לבצע את השלבים שאמרתי ואחדד בכל מקרה לוודא שמערכת ההפעלה לא נגועה תקינה וכו'..זה טוב בכל מקרה. אגב בזק אם אתה 150 מטר מהארון לא הגיוני בעליל שלא תקבל 100 אפילו 200 ..תבדוק שוב ותברר בדיוק כמה התשתית יכולה לתת לך. עכשיו על סיבים אני לא יודע איפה אתה גר אבל יש תחרות ויש כמה חברות בעסק..ומותר להביא חברות פרטיות לעיריות קיבוצים מושבים...אז יתכן שגם סיבים יהיה לך יותר מהר ממה שאתה חושב...

למעלה