אינסטלציה

shaxuca

New member
אינסטלציה

האם אינסטלציה שנעשתה לפני 14 שנה סביר שנעשתה עם צינורות פלסטיק או מתכת?
האם יש אפשרות לבדוק את זה כיום? האם יש צורך באינסטלציה חדשה כבר?

benny99

New member
אפשר לבדוק

תיקח נקודת מים ותפתח את החיבור בקיר.
אם זה צנרת פלסטיק כמו פקסגול אז יהיה אפשרי לפתוח את הנקודה ולהגיע אל הצינור.

אני לא בטוח אם פקס היה קיים לפני כל כך הרבה זמן.

בנוסף אפשר לראות לפי חנוכיית המים הקיימת בדירה. אם אין אז סביר להניח שיש צנרת ברזל.

אם המים עומדים בצנרת כמה ימים תראה גם חלודה במים אם זה צנרת ברזל.
אפשר גם לחפש צנרת עם מגלה מתכת שיודע לזהות צנרת ברזל.

shaxuca

New member
איזו נקודה למשל?

איך פותחים?
ואם באמת עשו שם פלסטיק אז אפשר לדלג על שלב האינסטלציה בשיפוץ הדירה?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
איזו נקודה למשל?

איך פותחים?
ואם באמת עשו שם פלסטיק אז אפשר לדלג על שלב האינסטלציה בשיפוץ הדירה?
קשה לענות. אם מדובר בצנרת החצי שקופה של פקסגול, הייתי שוקל החלפה.
גם אם מדובר בצנרת CPVC, ראותי מקרים שבשל תזוזות קרקע וסדקים בקירות, צנרת זו נטתה להתבקע.
לא כך לגבי הפקסגול השחור, או הSP או המולטיגול. באלה לא הייתי נוגע.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה זה חנוכיית מים?
כשמשתמשים בצנרת משתחלת, כל הצינורות מתנקזים לסעפת אחת למים חמים וסעפת אחת למים קרים. סעפת זו מכונה "חנוכיה" וכאלה מותקנות בתוך "ארגזים" שמוצנעים באחד הקירות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אפשר לבדוק

תיקח נקודת מים ותפתח את החיבור בקיר.
אם זה צנרת פלסטיק כמו פקסגול אז יהיה אפשרי לפתוח את הנקודה ולהגיע אל הצינור.
הצנרת הראשונה (והשמתחלת), שהופיעה לקראת סוף שנות ה-70, הייתה של פקסגול. אבל אז הם ייצרו צינורות "חצי שקופים" שנפגעו מקרינת שמש ישירה. בהמשך הם עברו לייצר צנרת שחורה ואיכותית. במקביל, מפעל מתחרה החל לייצר צנרת משתחלת שצבעה הראשון היה אפור. צנרת זו יוצרה ע"י פל-גל. היה הפרש בעובי הדופן של פל-גל לעומת הפקס, כך שנוצר צורך להשתמש במחברים שונים עבור 2 סוגי הצנרת הללו.
אני לא בטוח אם פקס היה קיים לפני כל כך הרבה זמן.

בנוסף אפשר לראות לפי חנוכיית המים הקיימת בדירה. אם אין אז סביר להניח שיש צנרת ברזל.
לפני שהופיעו צינורות הפקס, היו צינורות פלסטיק קשיחים בצבע קרם, שהודבקו בעזרת דבק ממס למחברים. צנרת זו הונחה "רק" בקווים ישרים, ומחברי התבריג שלהם היו מתחברים למחברי פלסטיק עם תבריג. צנרת זו נקראה CPVC.
אם המים עומדים בצנרת כמה ימים תראה גם חלודה במים אם זה צנרת ברזל.
אפשר גם לחפש צנרת עם מגלה מתכת שיודע לזהות צנרת ברזל.
אבל יש גם צנרת של SP או של מולטיגול, שבה יש שכבה של אלומיניום, ולכן גלאי מתכות יזהה גם אותה כצנרת מתכת.

mix shipozim

New member
אפשר לדעת

על ידי גלאי מתכות
בוא ניקח לדוגמא את האמבטיה
אם הקירות שלה מבלוקים אז באיזור הנקודת מים
אתה עובר עם גלאי מתכות ובודק
בכל מקרה היתי מזמין איש מקצוע
הוא תמיד יראה מה שאתה לא
בהצלחה

יעקב 471

New member
יודעים יודעים

קודם כל , פקסגול כבר קיים הרבה שנים, אצלי בבית כבר יותר מעשרים שנה . לדעתי אם הייתה צנרת פלסטיק הייתה רואה את המרכזיה או כמו שקוראים לזה "חנוכיה" , מותקנת אצלך בבית . הסבירות היא שהצנרת היא ברזל אבל אם אתה רוצה לדעת צריך לפרק איזה חיבור ולראות מה יוצא מהקיר ולפי זה אפשר לדעת .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אינסטלציה

האם אינסטלציה שנעשתה לפני 14 שנה סביר שנעשתה עם צינורות פלסטיק או מתכת?
האם יש אפשרות לבדוק את זה כיום? האם יש צורך באינסטלציה חדשה כבר?
בעיקרון, יש 2 סוגי צנרת מפלסטיק ושניהם היו בשימוש לפני 14 שהים.
1. צנרת הפקסגול או התואם שלו, שעבורם הוקמה מרכזיה למים קרים ומרכזיה למים חמים. לכל נקודה צינור "פרטי" משלה, שאותו ניתן לשלוף ולהחליף. לכןף כל עוד הצנרת נמצאת ומתפקדת, אין שום סיב להחליפה.
צנרת SP, שהיא צנרת "טורית". היא לא מושחלת והיא לא ניתנת לשליפה. אבל כל עוד לא קדחת אותה בטעות, היא אמינה מאד.
ואיך תוודא שזו לא צנרת ברזל? קצת קשה לבדוק אם אינך איש מקצוע, אבל די סביר, שלפני 14 שנים לא עבדו כמעט עם ברזל.

erez1905

New member
אינסטלטור נוכל

ברצוני להזהיר על אינסלטור בשם מאיר ששון מחברת אגם אינסטלציה ע.מ 037048931 (תשימו לב שהוא כנראה בחר בכוונה בשם חברה שכבר קיים, אז לכן רשמתי את העוסק מורשה שלו, ואת הטלפונים שלו למטה).

הבחור פשוט כנראה נוכל !! הוזמן לדירה בתל אביב עקב נזילת מים מהריצוף בקיר ונתן הצעה של כ-3200 שח לפני מעמ לתיקון שכלל פירוק חלק מהאסלה תיקון הנזילה וחיבור מחדש של האסלה .

לאחר שקיבל אישור לביצוע התיקון טען שיש נזילה נוספת ושחייבים להשתמש במצלמה!! בשלב זה שהקיר כבר מפורק לא הייתה לי ברירה לאשר לו אישור במצלמה עוד 1850 שח לפני מעמ, בדק במצלמה, תיקן שוב אבל הנזילה המשיכה...

יום למחרת הגיע שוב והחחליף חלק באסלה והנזילה שוב הופיעה ושוב הוא הוזמן והחליף חלק אחר.

עזבו שהוא לא מקצועי זו לו הבעיה !! ועזבו את זה שהכל עלה מעל 6000 שקל, גם זה בסדר נניח !! הבעיה היתה שלמרות שהבטיח את הצילומים של הנזילה והבטיח את דוח איתור נזילה מהמצלמה שהשתמש (כל זה חשוב לביטוח) – הוא לא מוכן לספק כלום !!! כי אין באמת מה לספק, לא היה כנראה שום צורך להשתמש במצמה ובטח שלא לפרק חצי מהשרותים בשביל הנזילה.

ברגע שפנינו שוב שוב אליו בבקשה לדוח של המצלמה הוא פשוט התעלם (למרות שהבטיח שיספק שוב ושוב ) ואז חסם אותנו בנייד .... אפילו חברת הביטוח ניסתה לתפוס אותו ללא הצלחה.

בקיצור הבנתם שמדובר בנוכל - מאיר ששון הפועל תחת השם אגם אינסטלציה פתח אתר שהוא אינו אתר עסקי כך שלא ניתן לרשום עליו ביקורת באינטרנט. הוא פועל ממספרי טלפון שונים

050-7402403

054-5233939

073-7824970

אין לי ספק שהבחור נוכל וחייבים להזהר ממנו

ron280

Member
אני יענה לך תשובה מלאה
גם אם יש לך חמש שנים צנרת ואתה עושה מקלחת חדשה, תמיד תמיד תחליף אין כמו להתחדש ואין מה לחסוך בייחוד ובמיוחד שמדברים על מים
תחשוב לעצמך מה קורה לך שאתה עושה מקלחת חדשה ואחרי שעשית הצנרת עושה בעיות אתה יכול לבוא בטענות רק לעצמך !
לא חבל לך ?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני יענה לך תשובה מלאה
גם אם יש לך חמש שנים צנרת ואתה עושה מקלחת חדשה, תמיד תמיד תחליף אין כמו להתחדש ואין מה לחסוך בייחוד ובמיוחד שמדברים על מים
תחשוב לעצמך מה קורה לך שאתה עושה מקלחת חדשה ואחרי שעשית הצנרת עושה בעיות אתה יכול לבוא בטענות רק לעצמך !
לא חבל לך ?
גם שיפוצניקים מנוסים לא ממהרים להחליף הכל, והם רק יוצרים הסחות של צנרת קיימת, בשל שינוי במיקומי נקודות המים. כן הייתי מחליף צנרת ברזל ישנה, או צנרת פקס חצי שקופה.

ron280

Member
בכל מצב ובכל מקום מחליפים עוקרים הכל עושים צנרת כמו שצריך, עוצרים את הקבלן אינסטלציה שביצע את העבודה פונים לחברת הצנרת לדוגמא אם זה פקס או SP מזמינים בדיקה של היועץ שלהם ללא עלות, היועץ מגיע ובודק את תווי המערכת ההתקנה החלקים אם הכל תקין נותנים בין 10 ל 20 שנה אחריות
מעבר לזה אם משהו מסתבך ולא יודעים מביאים מפקח בנייה שיודע לדרוש מהקבלן מה צריך ולריב איתם ואיך לעשות אין קיצורי דרכים בעבודה

למעלה