איפה לגור?

איפה לגור?

שלום לכולם. אני חדשה בפורום... אולי תוכלי לתת לי רעיונות חדשים יצירתיים לדילמה אני גרה בצפון הארץ. אם חד הורית לילד בכיתה א'. לאחרונה אני מנסה לגבש החלטה לעבור למרכז. לתל אביב? למה? כי יש לי שם המון חברים, תחביבים, אפשרויות אפילו את מקום עבודתי אני יכולה להעתיק למרכז בלי בעיה מהותית. כי בא לי קצת "לגדול" אז מה הבעיה? במרכז לא תהיה לי את העזרה של ההורים במרכז אולי אצטרך להצטמצם מבחינה כלכלית כי עלויות המחיה גבוהות יותר. במרכז הילד לא ילמד בסביבה קיבוצית ומפנקת כמו היום ומשום מה נראה לי שאם הצעד יוגדר ככשלון, יהיה קשה לחזור (בעיקר בגלל השינוי בסביבת הלימודים של בני) אז מה עושים? אגב, אני בת 33

ענבר.

New member
במרכז !!!

ולמה? בעיקר כי בא לך "לגדול" קצת. כי במרכז אפשר לגדול קצת והרבה (מנסיון אישי), כי מי שבאמת רוצה לגדול לא בונה על ההורים, כי גדילה היא מימוש העצמאות לטוב או לרע, כי סביבה מפנקת לילדים לא עושה אותם בהכרח לבוגרים מוצלחים, כי אם הצעד יוגדר, מבחינתך, ככשלון, כ"אסון" שמחייב חזרה לסביבה ההורית, זה ממש אסון פיצפון, לטעמי, ילדים הם עם סתגלן. כי, לא הייתי מעמידה את הילד בעדיפות ראשונית, אלא ממקמת אותו בקו אחד איתך, תוך הבנה, שלא תמיד אפשר לגרום טוב ונוח ומהנה לשני הצדדים, אבל כן אפשר, מבחינתך, לממש אפשרויות שאת חולמת עליהן כיום.

למעלה