איפה ללמוד?

faruk2000

New member
איפה ללמוד?

ביררתי במירב, ברידמן ובברושים. מי נחשב הכי טוב בתחום? איזה מרצים לחפש?

Balancedflow

New member
אני ממש מתנצלת, ההודעה שלך נעלמה מעיני,

כפי שעניתי כאן בעבר, לא יכולה להיות המלצה חד משמעית, כיון שגם בתוך המכללות השונות, ישנם מורים שונים שמעבירים את הקורס בכל אחד מהסניפים. אני בהחלט מסכימה עם עמנואל, שהמקום הטוב ביותר ללמוד בו הוא מרכז באך. ועם זאת, היות וישנן מגבלות אובייקטיביות, וכנראה שתצטרך להסתפק בקורס בארץ, הרי שהייתי ממליצה לך מאוד לחפש את המררצים שנשארים הכי נאמנים למקור. שלא מחפשים קיצורי דרך, שלא מנסים להתאים את עצמם למודרניזציה ולהמציא מחדש את הגלגל (ראה תשובותי לגבי שימוש בתמציות במבער, בבושם ושאר ירקות). אני חושבת שהמרצה הנכון ביותר, לא קשור למוסד בו הוא מלמד, אלא הוא אדם שחי את השיטה, שמכיר אותה לעומק, שמבין את המהות שלה, ושיש לו נסיון רב בתחום. אני מאחלת לך המון המון

תרשי לי לחלוק על דעתך

אדם שחי את השיטה ומכיר אותה לעומק, אני מניח שהוא לא יהיה מוכן ללמד את זה בכמה מקומות שאני נמנע כאן לנקוב בשמם.

Balancedflow

New member
אתה חושב שאנחנו יכולים להסכים ש

נכון שחלק מהאנשים לא יסכימו אבל יהיה גם חלק שיסכים ואף יראה בזה שליחות?

לא, אני לא יכול להסכים...

אם יש אדם כזה בעיניי הוא לא פועל ביושרה. ואם הוא פועל שלא ביושרה אני מעדיף לא ללמוד ממנו.

Balancedflow

New member
טוב, אתה לא חייב,

אני רואה את הנושא קצת אחרת, לטעמי הגישה שלך היא קצת קיצונית ואני תוהה אם היא מונעת מאגו, אבל זה בהחלט לגיטימי לא להסכים.

אני מניח שלאגו אין קשר...

אני גם מניח שהגישה שלי קיצונית. האם את מוכנה ללמד בכל "בית ספר לרפואה משלימה"?

Balancedflow

New member
לא! בפרוש לא,

אני לא מסכימה ללמד בכל בית ספר, כי אני מניחה שלא כולם יסכימו לתכנית הלימודים שלי יש להציע. עם זאת, אם ביה"ס מאפשר לי להשאר נאמנה לאמת שלי, אני בפרוש לא אשלול את האופציה.

לצורך הדוגמה... היפוטטית

בי"ס של נאצים בגרמניה מציעים לך עבודה עם משכורת ענקית והם מסכימים לתוכנית הלימודים שלך... את מסכימה או שוללת את האופציה?

Balancedflow

New member
בוא נתחיל מזה ש

כסף לא ממש משחק אצלי תפקיד בקטע הזה. כשהתכוונתי שאני צריכה להיות נאמנה לעצמי התכוונתי לזה שלא אעבור על עקרונות יסוד שלי, אז מן הסתם לא אלך ללמד במקום כזה. (מה גם שבנאציזם לא יכולה להתקיים אהבה, ולימודים של פרחי באך בלי להתחבר למהות של האהבה - לא נראה לי שילכו...) אבל חוץ מזה - ההשוואה שאתה עושה היא קשה מאוד, לא מידתית ולא ברורה לי.

אסביר לך מדוע ההשוואה שלי לא ברורה לי.

היא לא ברורה מכמה סיבות, העיקרית (הראה לי) היא שאני נמנע ולא נוקב בשמות של מורים ושל מקומות לימוד בארץ. יש לא מעט בתי ספר בארץ שהדבר הכי חשוב להם זה כסף, הדבר השני הכי חשוב זה כסף... אצלם כן יכולה "להתקיים אהבה"?

וואוו!!! כמה טעויות דפוס!!

בכותרת: ברורה לי צ"ל ברורה לך בגוף ההודעה: (הראה לי) צ"ל (נראה לי) בטח יש עוד טעויות שאני כלל לא רואה...

Balancedflow

New member
אולי אני נאיבית אבל,

אני עדיין מאמינה שיש לא מעט מוסדות לימוד בארץ, שגם אם הכסף מאוד חשוב להם, הוא עדיין לא מונע מהם ללכת בדרך שהיא באמת הוליסטית. אני לא חושבת שאיזשהו מוסד לימודי צריך להיות מל"כר, אני לא חושבת שכסף = מילה גסה, ולכן אני גם לא חושבת שהרצון או השאיפה להרוויח כסף עומדת בסתירה עם אהבה. אני מבינה שיש בינינו חילוקי דעות מהותיים, וזה בסדר, אנחנו לא צריכים להסכים עם כל דבר, אבל הקיצוניות שלך קצת הרתיעה אותי. ואגב, אני מכירה גם מוסדות לימוד שהם כמו בית, שהחוויה הלימודית שם היא שלמה ומלאה, שיש שם טיפוח והכלה ועוד הרבה דברים טובים שבסופו של דבר מכשירים את התלמידים להיות מטפלים טובים.

יש סיכוי שמצאת את ההבדל הכי מהותי בינינו...

את נאיבית מידיי אני אופטימיסט מידיי כסף זה לא רוע, בזה אנו מסכימים. אותך מרתיע קיצוניות, אותי מרתיע בינוניות (לא שלך, לא חושב שאת בינונית)

למעלה