איפה ניתן למצוא מחשבות פילוסופיות עקב הגילוי?

Jim Henson

New member
איפה ניתן למצוא מחשבות פילוסופיות עקב הגילוי?

פערים כלכליים שנובעים מדילול יכולתיהם של יהודים ותיקים בישראל לטובת הגירה של המונים מחו"ל בשנים האחרונות, וגזילת אדמות של ותיקים לטובת הגירה זרה הם הדבר שמטריד אותי. מטריד אותי במיוחד שאנשים ממעמד בינוני והגבוה לא נענים לסייע לנזקקים בגין פערים כלכליים שנוצרו בדרך הזאת. מתוך שיחות ופניות ראיתי מגמה של שנאה כלפי עניי עירך לצורך אהבת עניים של מדינה זרה. פתאום אתמול פורסמה ידיעה על כך שהיטלר היה ממוצא יהודי. הואיל והשואה הזוויעה אותי מכל דבר אחר, לא יכולתי לחשוב על ההשלכות של זה. הרי אף אדם הגון ורגיש שהשואה מחרידה אותי לא יכול להתעלם מלחשוב פילוסופית על ההשלכה של מצב בו ייסתבר שהיטלר היה יהודי ושנא את עמו. שנאה עצמית כלפי העם שלך ?! זה מעורר תמיהה בעיני כיצד אדם מכחיש את השתייכותו לעם מסוים ומנסה להשתייך לעם זר שלא קשור אליו ולמעשה השנאה שלו כלפי עמו (עצמו) היא כדי לרצות את העם הזר ? האם תהליך נפשי כזה הוא לא תהליך שמתרחש גם בתוך משפחות למשל שבת מתחתנת עם גבר, שונאת את מוצאה (נאמר היא באה ממשפחה ממוצא "שחור") ושונאת את אחיה ומתעללת בהוריה ומתכננת ומבצעת דברים איומים כדי לחוש שייכת למשפחה הזרה ("החדשה") על ידי אכזריותה למשפחתה הביולוגית שהצמיחה אותה ? ומעניין אותי הכי הרבה לדעת מה יקרה יהיו הוכחות נוספות ובישראל התודעה הציבורית בקרב המעמד הבינוני והגבוה תסכים לקבל שהיטלר היה יהודי. האם פתאום יהיה שינוי בחשיבה שיביא לצמצום הפערים הכלכליים ? האם תהיה "חזרה בתשובה" של מדינת ישראל בכל הקשור לאוכלוסיות הותיקים המיוחדות של עריריים שכל חייהם נאלצים להיות תלויים בשוק הפרטי של השכירויות רק כי המדינה החליטה שסיוע בדיור יינתן להן לשכר דירה ולא לרכישת דירה ? האם אתם מכירים מרצים באוניברסיטה שיש בפיהם דברי פילוסופיה לפיתוח הצדקה לשאלה מדוע מדינת ישראל צריכה "לחזור בתשובה" בכל הקשור לצמצום פערים כלכליים והורדת מחירי הדיור לאוכלוסיות מיוחדות (נכים, עריריים, חולי נפש וכיוצא בזה) ?

sharpantie

New member
נו באמת???

כשאין מה לכתוב אז כותבים משהו מצוץ מן האצבע כדי לעורר סערה בכוס מים. לפני כשנה התפרסמה ידיעה בחדשות הרדיו שמשפחתו של אחמדינג'ד ממוצא יהודי והוא הסתיר את העובדה הזו. נו , אז מה.? מישהו הוכיח שזה אמיתי? בקיצור, לא לכל שטות שמופיעה בתקשורת צריך להתיחס ברצינות.

למעלה