אירוח בפורום - מכון וייצמן

מצב
הנושא נעול.
חוגים לציבור הדתי חרדי

חוגי מחוננים לציבור הדתי, חרדי
הבת שלי אובחנה כמחוננת. כיום, היא נמצאת במסגרת רגילה, וכמובן שמבחינה לימודית היא לא מפיקה הרבה. רציתי לשאול, האם יש איזשהו פרויקט בו תוכל בת חרדית לקבל תגבור כמחוננת? (כמובן שלא אשלח אותה לקבוצה מעורבת, או למקום בו התכנים לא יתאימו לה מבחינה דתית, השקפתית)
חוגים לציבור הדתי חרדי
אמנם החוגים שלנו מעורבים, אך אם תתארגן קבוצה מספיק גדולה נשקול פתיחת חוג ייחודי לקבוצה. בהקשר זה תוכלי ליצור קשר איתי בטלפון 08-9344458 או אימייל [email protected] אנו גם מקיימים פעילויות לכיתות בבתי ספר, ומגיעים אלינו גם כיתות מהמגזר החרדי והדתי. פעילויות אלה נקראות "בוקר של מדע" בבית ספר יסודי וחטיבת ביניים, ו"מסעות במדע" לבית ספר תיכון. הכי אני ממליץ להצטרף לחוג במתמטיקה בהתכתבות, שאינו מצריך הגעה פיזית למכון ויצמן, והוא מיועד לילדים מוכשרים שאוהבים מתמטיקה. פרטים נוספים תוכלי לקבל בתגובות שלמעלה.

lironlondon

New member
שאלה נוספת

להזכירבם, הערב בשעה 9, אנו שמחיות לארח את ד"ר יוסי אלרן ממכון וייצמן, שיענה על שאלות באשר לפעילות הילדים והנוער המחונן במכון. נשמח להשתתפותכם.
שאלה נוספת
האם נערכו בעבר מחקרים בנושא אחים מחוננים? פשוט בשנה האחרונה שמתי לב, שלכל התלמידים בכיתתי (שיש להם אחים) יש אח/אחות מחוננים, וזבדרך כלל זה לא יהיה האח שהכי קרוב אליך בגיל, למשל אם יש 3 אחים- המחוננים יהיו הבכור והשלישי או השני והרביעי בד"כ. יש לזה הסבר? ודבר נוסף- אתם יכולים לצחוק, אבל ממש בשקט- מחוננים מתקשרים בטלפתיה. אני לגמרי לא צוחקת איתכם. זה התחיל כשאני וחברה שלי לבשנו את אותם הבגדים במשך שבוע, בלי לדבר מראש או מצב רוח דומה או כל סיבה נראית לעין. אח"כ, אני ושתי חברות הלכנו יחד ביום העצמאות להסתובב, והיה רעש חזק. חברה אחת צעקה לי משהו באוזן אחת וחברה אחרת צעקה לי את אותו דבר באוזן השניה, וזה היה מה שאני רציתי לומר! ועוד משהו- דיברתי עם מישהו מהכיתה במסנג'ר, והוא אמר "איזה קטע! בדיוק פתחתי את חלון השיחה כדי לשאול אותך אותו דבר!" מוזר, האין זאת?

ציפי ג

New member
ואת חושבת

שאלה נוספת
האם נערכו בעבר מחקרים בנושא אחים מחוננים? פשוט בשנה האחרונה שמתי לב, שלכל התלמידים בכיתתי (שיש להם אחים) יש אח/אחות מחוננים, וזבדרך כלל זה לא יהיה האח שהכי קרוב אליך בגיל, למשל אם יש 3 אחים- המחוננים יהיו הבכור והשלישי או השני והרביעי בד"כ. יש לזה הסבר? ודבר נוסף- אתם יכולים לצחוק, אבל ממש בשקט- מחוננים מתקשרים בטלפתיה. אני לגמרי לא צוחקת איתכם. זה התחיל כשאני וחברה שלי לבשנו את אותם הבגדים במשך שבוע, בלי לדבר מראש או מצב רוח דומה או כל סיבה נראית לעין. אח"כ, אני ושתי חברות הלכנו יחד ביום העצמאות להסתובב, והיה רעש חזק. חברה אחת צעקה לי משהו באוזן אחת וחברה אחרת צעקה לי את אותו דבר באוזן השניה, וזה היה מה שאני רציתי לומר! ועוד משהו- דיברתי עם מישהו מהכיתה במסנג'ר, והוא אמר "איזה קטע! בדיוק פתחתי את חלון השיחה כדי לשאול אותך אותו דבר!" מוזר, האין זאת?
ואת חושבת
שסתם בין חברות אין טלפתיה?

apk

New member
לגבי הטלפתיה

שאלה נוספת
לגבי הטלפתיה
לא יודעת אם אני כן או לא מסכימה איתך. אני מחוננת, בתי זה גם כבר ברור שהיא מחוננת, וכבר הוכח שיש ביננו טלפתיה חזקה. מה שלא ברור לי אם זה בגלל המחוננות, או בגלל שאנחנו אם ובת.

שלום לכולם

להזכירבם, הערב בשעה 9, אנו שמחיות לארח את ד"ר יוסי אלרן ממכון וייצמן, שיענה על שאלות באשר לפעילות הילדים והנוער המחונן במכון. נשמח להשתתפותכם.
שלום לכולם
אשתדל לענות מהר ככל האפשר על השאלות שהצטברו עד עכשיו

ואולי לסיום, שאלת מליון הדולר

פעמים רבות מגיעה פניה לפורום בעלת פורמט קבוע - הורה לילד צעיר (גיל תחילת בי"ס היסודי או מעט פחות) מספר על כישוריו הבולטים ושואל האם וכיצד ניתן וכדאי לפתח אותם ולקדמו. לרוב, הדבר מלווה גם בחוסר אתגר אינטלקטואלי בבי"ס (עם או ללא קשיי הסתגלות). אשמח לשמוע מה יש לצמ"ד להציע אשר יכול להוות מענה (אם אכן ישנה התייחסות לגילאים הללו) וכמובן גם את דעתך האישית והמלומדת
רב תודות על הסכמתך להתארח אצלנו, נעמת ותרמת לנו מאוד

apk

New member
לחזק את שאלתה של נועה

פעמים רבות מגיעה פניה לפורום בעלת פורמט קבוע - הורה לילד צעיר (גיל תחילת בי"ס היסודי או מעט פחות) מספר על כישוריו הבולטים ושואל האם וכיצד ניתן וכדאי לפתח אותם ולקדמו. לרוב, הדבר מלווה גם בחוסר אתגר אינטלקטואלי בבי"ס (עם או ללא קשיי הסתגלות). אשמח לשמוע מה יש לצמ"ד להציע אשר יכול להוות מענה (אם אכן ישנה התייחסות לגילאים הללו) וכמובן גם את דעתך האישית והמלומדת
לחזק את שאלתה של נועה
אני אחת הדוגמאות אליהן היא מתייחסת (אגב אני מראשון, אזור השיפוט
שלכם). היום בתי בת 4, לפורום הגעתי כשהיהא הייתה בת 3, והסימנים הוודאיים הראשונים להיותה מחוננת התגלו בגיל שנתיים ו-8 חודשים. מאז שאני כאן כבר הגיעו לפורום גם הורים לילדים צעירים מזה, ואני גם זוכרת על מקרים (בעבר הרחוק יותר) של מחוננים שספורם הגיע לתקשורת בערך בגיל שנתיים (בעיקר מקרה בולט שהיה בעכו או נהריה בראשית שנות ה-80). האם למוסד מפואר כמכון ויצמן יש מענה לילדים הללו?

פעילויות לילדים צעירים בצמ"ד

גם אלינו מגיעות פניות רבות מהסוג שציינת. אנו מציעים חוגים החל מכיתה א', אך ניתן למצוא חוגים נוספים לגיל הרך בגן המדע שבמכון ויצמן למדע שהוא ה"תאום" שלנו. פרטים נוספים ניתן לקבל באתר: www.weizmann.ac.il/young www.weizmann.ac.il/garden

apk

New member
יוסי, אני מניחה שאתה מכיר את הספור

גם אלינו מגיעות פניות רבות מהסוג שציינת. אנו מציעים חוגים החל מכיתה א', אך ניתן למצוא חוגים נוספים לגיל הרך בגן המדע שבמכון ויצמן למדע שהוא ה"תאום" שלנו. פרטים נוספים ניתן לקבל באתר: www.weizmann.ac.il/young www.weizmann.ac.il/garden
יוסי, אני מניחה שאתה מכיר את הספור
של הפעוט מהצפון בראשית שנות ה-80, אותו הזכרתי. האם גןהמדע, אם היה קיים אז והפעוט היה מובא אליו היה מספיק לצרכים שלו? ואם לא כיצד אתם עונים לצרכים של ילדים מסוגו שקיימים היום? אני בטוחה שלמכון יש מענה גם לזה, אבל מהו ...

למידע נוסף מעבר לשעות הפורום

למידע נוסף מעבר לשעות הפורום
שוב תודה רבה על שהזמנתם אותי לפורום שלכם. אני מקווה שהצלחתי לענות על השאלות שלכם. אשמח לעמוד לרשותכם גם לאחר שעות הפורום ניתן ללמוד הרבה יותר על צמ"ד מאתר האינטרנט שלנו www.weizmann.ac.il/young או בטלפון 08-9344458 או באימייל [email protected] שנה טובה וכל טוב! דר' יוסי אלרן

מצב
הנושא נעול.
למעלה