אירוע בעולמות

Dardamavet

New member
אירוע בעולמות

שלום, יש אירוע של טרי פראצ'ט בעולמות (לפחות אחד לפי מה שראיתי): קסם ומדע בעולם הדיסק עולם הדיסק של טרי פראצ 'ט מרחף בחלל על גבם של ארבעה פילים שעומדים של גבו של צב חלל עצום. זהו יקום שנשלט על פי חוקי הקסם , אך האם הוא באמת שונה מהיקום הפיזיקלי המוכר לנו ? ואם כן , במה? כשנכנסים לעומק הקורה מגלים כי במקרים רבים לא פעם שני היקומים מתנהגים בצורות דומות , אף על פי שכמה מחוקי הפיזיקה המוכרים פשוט אינם יכולים להתקיים במציאות הפראצ'טית. האם היקום הזה בכלל יכול להתקיים בלעדינו, הקוראים? עפר מתוקי: דוקטורנט לקוסמולוגיה וקורא מושבע של ספרי טרי פראצ'ט. רביעי, 16:00-15:00 ,31.3, גנדלף http://olamot-con.org/

pix37

New member
פראצ'ט ופיזיקה - מה הקשר

פראצ'ט הוא הרבה יותר איש של מדעים רכים (סוציולוגיה משפט וכו'...) לא התרשמתי כי יש לו הבנה מעמיקה במיוחד או תובנות ספציפיות על פיזיקה או כימיה. (חוץ מכמה בדיחות קרש על שרדיגר) אבל מצד שני סביר להניח שגם אם היו לא הייתי מזהה או מבין אותן.

Dardamavet

New member
תתפלא

פראצ'ט מכניס ידו לכל תחום של המדעים. למעשה אני לא הבחנתי עד כמה לפני התגובה שלך, כי לי, בתור אחד שמגיע דווקא מהתחום של מדעי הטבע, היה נראה שהוא משתמש בעקרונות משם הרבה יותר מאשר מדעים רכים. רעיונות לדוגמא שעולים לי בראש: מהירות האור החלקיק היסודי של הקסם (מקביל לאטומים) השאלה האם העולם הוא כדור והאם השמש מסתובבת סביבו תאורית הפרפר והמונסון יקומים מקבילים וכדומה יש אפילו מחשב קוונטי שיכול לענות על שאלות

למעלה