אירלנד בלי רכב- אפשרי?

Sir Terry Wogan

New member
אירלנד בלי רכב- אפשרי? ../images/Emo203.gif

שלום לכולם, אני מתכנן באוגוסט או ספטמבר טיול לאירלנד עם חבר. הבעייה היחידה (שאני לפחות רואה בה בעייה) היא שאנחנו לא נשכור רכב לטיול. השאלה היא האם זה אפשרי לעשות טיול באירלנד בלי רכב ולהיתלות בתחבורה הציבורית של האירים? במיוחד אם זה קורה בספטמבר? מראש אני אגיד רק שטרמפים, מבחינתי, לא ממש באים בחשבון. כבר יש לנו מסלול, פחות או יותר שהולך ככה. נתון כמובן לשינויים: 4 לילות בדאבלין, שכוללים גיחות לגלנדלוך (טיול יום) ולקילקני (עוד טיול יום) 3 לילות בגאלוויי, שכוללים את צוקי מוהר, איי אראן, קונמארה או הבארן. 3 לילות בקילארני, שכוללים את טבעת קרי ואגמי קילארני או דינגל. אשמח לשמוע את תשובתכם והיערותכם, גם לגבי המסלול, והמלצות
תודה!

אפשרי...

האמת שאני טיילתי באירלנד בחודש ספטמבר לפני כמה שנים וזה היה עם רכב, אבל שמעתי על הרבה אנשים שהסתדרו עם תחבורה ציבורית. אני מניחה ששווה לברר מראש את זמני התחבורה כדי לייעל את הלו"ז ולהספיק מה שרוצים. הייתי ממליצה לבקר גם בגנים היפהפיים של פאוארסקורט שממש קרובים לגלנדלוך. (אם אתם בקטע של גנים בכלל). כל המקומות שציינת הם יפים, מרשימים ותיירותיים. זה טוב לנסוע עם תכנית ומסלול רק קחו בחשבון שלפעמים זה מעייף להספיק את הכל במעט זמן....
אני מכירה מישהו שהיה לא מזמן באירלנד והסתדר עם תחבורה ציבורית. אני אשאל אותו....

3 שבועות...

אמר שהסתדר בעיקר עם אוטובוסים (יותר זול מהרכבת). ברר על קוים וזמנים בתחנות או ששאל אנשים. אם מסתובבים בעיר כדאי לקנות כרטיסיה.במקומות נידחים יותר כדאי להתעדכן בזמני האוטובוס כי הם יכולים להיות בתדירות נמוכה.

Ice Age

New member
אני חושב

שזה קצת חבל להיסחב שם בתחבורה ציבורית. אתה משלם הרבה על טיסות, מלון, אוכל וכו'. אם בגלל תחבורה ציבורית אתה יכול להיות רק בנניח 70% מהמקומות שאתה יכול להספיק להגיע להם אם יש לך רכב, אז אפילו מבחינה כלכלית זה כבר לא כ"כ משתלם...

GnarledCynic

New member
מהנסיון שלי זה אפשרי

אני כבר לא זוכרת איך זה עובד (הייתי באירלנד בשנה שעברה, אבל יש לי זיכרון נוראי) אבל איכשהו הסתדרנו. למקומות מסויימים נסענו בטיול מאורגן (כאלה שגם ככה לא רצינו להיות בהם יותר מדי זמן, כך שהעדפנו לא להתאמץ), אבל אני בטוחה שאפשר להגיע אליהם גם בתחבורה ציבורית.

Amber

New member
אפשר בהחלט להסתדר...

אני טיילתי חודש באירלנד ללא רכב ורק באוטובוסים ומעט בטרמפים... לא הרגשתי שם אף פעם שאני מפספסת מקומות כי התחבורה מגבילה אותי.

jonbaum

New member
אני לא מכיר את התחבורה הציבורית באירלנד

היות ואני גר כאן ויש לי אוטו, אבל אני מניח שאפשר להסתדר עם תחבורה ציבורית, במיוחד לאור העובדה שהמקומות שאתם רוצים להגיע אליהם הם די מרכזיים ותיירותיים. אם הייתם רוצים להגיע לאמצע השממה אז זו כבר בעיה, אבל אפילו לשם אפשר להגיע באוטובוסים אם מתכננים נכון (יש מקומות שמגיע אליהם אוטובוס פעם בשבוע למשל). השאלה היא למה אתם לא שוכרים אוטו? אם אתם צעירים מדי, אז אין הרבה מה לעשות. אם הסיבה היא כספית, אז יש גם חברות השכרה זולות שבהם תמורת עשרים וכמה יורו ביום אפשר לשכור אוטו קטן (הרי אתם לא צריכים רולס רויס, נכון?) תראו למשל את www.enterprise.ie או www.countycar.com

jonbaum

New member
בדקתי עכשיו באתר של

County car (ידידה שלי שכרה אצלם לפני כמה זמן והיה מצויין) והאוטו הכי קטן עולה בסך הכל 87 יורו לשבוע

Adva Sela

New member
אפשרי ביותר

רק קח בחשבון שלפעמים הדרך תהיה יותר ארוכה או בעצם ייקח יותר זמן להגיע ליעד, בעיקר באזורים הכפריים, אם בגלל תנאי השטח ואם בגלל שהנהג החליט לעצור בסופרמרקט/לקנות קפה בדרך או עשה עצירה בלתי מתוכנת בנקודת תצפית טובה על מנת לאפשר לתיירים לצלם(בחיי אני מכירה כמה נהגים כאלה באופן אישי...).

ת ו מ ר א

New member
בטח שזה אפשרי,זה בדיוק מה שעשיתי בטיול שלי

באוגוסט האחרון הייתי שבועיים וחצי באירלנד והסתדרתי רק עם אוטובוסים. יש חברה לאומית של אוטובוסים ששכחתי את שמה והגעתי לרוב המקומות שהזכרת בעזרת אוטובוסים. אם אתה רוצה עוד פרטים צור איתי קשר בפורום הזה או בפורום אירווזיון
.

jonbaum

New member
מעניין לאן נעלם הטרי ווגן הזה

התפתח דיון שלם סביב השאלה שלו והוא נעלם כלא היה....

מעבר לעובדה שזה מייגע ומבזבז זמן

אני גרה כאן ויש לי רכב אבל מידי פעם כשאני נאלצת לנסוע באוטובוסים אני פשוט סובלת. קודם כל, שכירת רכב עולה בערך 30 יורו ליום שזה יוצא לכם כמעט אותו דבר כמו תחבורה ציבורית. (נסיעה מדבלין לגלנדלוך יש לדעתי פעם-פעמיים ביום והיא עולה בערך 10 יורו...לשניכם ביחד=20 יורו. שווה כבר לשכור רכב) לקונמארה למשל יש אוטבוס שיוצא פעם אחת ביום בלבד... אז אני חושבת שעדיף כבר להשקיע עוד קצת ולא להיות תלויים באוטובוסים ולא לבזבז זמן. במיוחד שבאירלנד אין פקקים או דברים כאלה והדרכים הצדדיות יפות מאוד.

למעלה