אי מתן רישיון מהעירייה בדבר בניית פרגולה בחצר

DANA123411

New member
אי מתן רישיון מהעירייה בדבר בניית פרגולה בחצר

שלום,
שאלה חשובה ודחופה ככה מי שאולי מבין בזה ויכול לעזור אני אשמח לשמוע...תודה מראש על זמנכם היקר :)
לפני כ-18 שנה אני ובעלי רכשנו דירה, לאחר שנתיים החלטנו להוסיף תוספת חיצונית לבית, קרי פרגולה בחצר הבית.
כשביררנו עם העירייה באותה תקופה נמסר לנו שתוספת חיצונית זו כרוכה בתשלום נוסף בארנונה, הסכמנו לכך, מה שאומר שבמשך 16 שנה תשלום הארנונה ששילמנו בתקופה זו היה גבוה יותר בגלל התוספת הנ"ל.
לפני מספר חודשים, אני ובעלי החלטנו למכור את הבית, התחלנו בתהליך וכשהיינו צריכים לקבל את האישורים נמסר לנו שהתוספת של הפרגולה מצריכה רישיון של העירייה!!!
איך זה שהעירייה נזכרת רק עכשיו??? אחרי 16 שנה?! איך אני האזרח הקטן אמור לדעת שהתוספת מצריכה רישיון אם לא נאמר לי שום דבר על כך? ושיא החוצפה...איך במשך הזמן הזה הוסיפו לנו תוספת ארנונה אם לפי דבריהם זה לא חוקי??
לפני מספר ימים שוב פניתי לעירייה שם נמסר לי שתשלום הארנונה הנוסף אינו קשור לעניין וכי זה תשלום בנפרד. יכול להיות דבר כזה?!
כרגע אנחנו נמצאים בשלב שמכרנו את הדירה ומחכים לאישור מהעירייה...השאלה שלי היא האם במידה והעירייה לא תאשר או תחליט לתת לנו קנס מוגזם של 5000 ש"ח (לפי הערכה שלהם) האם יהיה אפשר לעשות משו בנידון? האם יש חוק כלשהו שיכול לעזור לנו במקרה הנ"ל? אם אני אפנה לעורך דין מה הסיכוי שלי "לנצח" במשפט? אין פה מקום לחוק ההתיישנות?
שוב, תודה מראש למגיבים...
המשך יום טוב :)

אהלן

המקרה אינו מתאים לפורום של תביעות קטנות. אני ממליץ להתייעץ עם עו"ד בתחום של תכנון ובנייה.

אסף.

למעלה