אכילה בררנית אצל ילדה

ליאת 0725

New member
אכילה בררנית אצל ילדה

שלום,
בתי בת ה-11 בעלת ויסות חושי מוגבר אוכלת מתוך כל הפירות וירקות רק מלפפונים ותפוחים.
בעקבות נשירת שיער כבדה בוצעו בדיקות דם. רמת הפריטין הייתה בגבול הנמוך. התגלו חוסרים בויטמין D , אבץ וחומצה פולית.
התחלנו במתן חומצה פולית וברזל והנשירה נעצרה. שאלתי היא האם צריך לתת את שאר הויטמינים, כל אחד בנפרד או האם קיים מולטי ויטמין אחד שיכול לספק את החוסרים?

1Shir

New member
גם אני עם ויסותים חושיים לא סטנדרטיים וגם אני אוכלת בעיקר את

שני הדברים האלה אז לפחות אני רואה שאני לא היחידה בעולם

לגבי הויטמין תבדקי מה עדיף לה עם הרופא שלה... מצטערת אין לי מושג

trilliane

Well-known member
מנהל
יש אין ספור מולטי-ויטמינים במדפי בית המרקחת/בית הטבע ובחו"ל

(כלומר להזמין מחנויות כאלה באינטרנט, חצי מדינה עושה זאת). היכנסי לחנות רלוונטית, מה שנוח לך (פיזית או במחשב) ותבדקי מה הכי מתאים לך.

אבי519

New member
תת תזונה כזה לא קשור דווקא למגוון של סוגי הירקות

מלפפונים ותפוחים זה לא רע בכלל תני לה הרבה.
אבל כנראה שהבעיה היא לא המגוון של הפירות שהיא לא אוכלת, אלא שחסר לה גם אבות מזון אחרים בתזונה ( דגנים, קטניות, בשר, חלב , אגוזים, גרעינים ( גרעיני דלעת מכילים הרבה אבץ...) או שהיא אוכלת יותר מידי פחממות ריקות - סוכר, שותה הרבה שתיה מתוקה , ואוכלת הרבה מוצרי קמח לבן.- אלה גורמים לביזבוז של ויטמינים.
יתכן מאד שהויטמינים\מינרלים האלה שנמצאו חסרים הם חסרים בגלל שזה מה שהרופאים בודקים ,יכול להיות שחסרים לה עוד נוטריאנטים שלא בודקים.
אני היתי נותן לה צנטרום ג'וניור- מולטי ויטמין כללי לילדים - אחד ביום , ובמקביל מנסה לגוון לה את התזונה, בדברים שהיא אוהבת אבל שמכילים נוטריאנטים, למשל מוצרים מקמח מלא במקום מלבן, ולהפחית לה את הסוכרים והפחממות הריקות ולהמנע משתיה מתוקה.

למעלה