אכילת יתר מוקדמת

קשר חדש

New member
אכילת יתר מוקדמת

מעניין אותי לשמוע על חוויות של אכילת יתר ישנות/מוקדמות, ממש מהילדות אם יש.
מה היה לפני,
מה היה תוך כדי,
מה היה אחרי.
איך הרגשתם, מה חשבתם וכל מה שמסביב לאותו האירוע.

hadaslippi

New member
אכילת יתר

מה זאת אומרת אכילת יתר לאכול ולאכול עד שאין יותר מקום וההרגשה היא הרגשה שאת עומדת להתפוצץ!
מה משקל גופך? האם את בודקת אם את "סובלת מהבעיה הזו?

Shamy

New member
מהילדות אין

זה מנגנון שפיתחתי בגילאי העשרה המאוחרים...אצלי כיום התהליך הוא בדכ התרגשות או רגש שקשה לי להכיל (לדוגמה העלבות או עצב או כעס מסיטואציה שאני לא יודעת איך להגיב אליה ואני בהלם ראשוני ממנה) אחכ זה רצון להעלים את החוסר אונים שיש לי באותו רגע , איזה שהיא מצוקה שאני רוצה להעלים ואז זה אוטומטית עובר למחשבות על אוכל מנחם כי אני אוהבת אוכל מנחם הוא מנחם לשתי שניות בערל ומלווה בהמון רגשות אשם ואז זה התפכחות ואומרת לעצמי שעל אף שאני נורא נורא כועסת אני חייבת לעצמי להרגע באמצעות משהו אחר נלבד אוכל וכך אני בדכ נמנעת מאכילת יתר חעיתים אני אומרת שלעזעזל עם הכל ואני אכאל בניקרס עם קפה או תה מתפנקת וזה פשרה במקום לאכול חצי מקרר

לאורה20

New member
לא כל כך זוכרת מהילדות

אבל חווית האכילה היא די מטלטלת יש צורך ורצון מאד גדול לאכול. פותחים סירים, מקרר, ארונות ומחפשים מה יש לאכול. אוכלים, מסיימים ושוב קמים לקחת משהו אחר נוסף.
&nbsp
הבעייה של הרגש שהוא לא היה בנמצא בצורה מודעת, רק בשנים האחרונות הוא יותר מודע אך גם מאד מאד קשה להפסיק כשנמצאים בתוך הבולמוס.
&nbsp
אחרי יש כמובן את רגשות האשם ואת ההלקאה העצמית הבלתי נמנעים והנוראים שלעיתים מלווים שוב באכילה נוספת.
&nbsp
מצבים מאד קשים ולא פשוטים
&nbsp
לאורה

קשר חדש

New member
זכרון ראשון שאני זוכרת של אכילת יתר

היה בפסח, כשהייתי בערך בת 9 עד 11. לא זוכרת בדיוק.
אכלתי הרבה מאד, אבל עדיין בגדר הסביר לארוחה משפחתית של ליל סדר כולל הקינוחים.
ואז, הדודה שלי החליטה להביא למשפחה שלנו מנהג שיש אצלהם במשפחה - לאכול בסוף הארוחה פיצוחים.
אני מאד אוהבת פיצוחים.
לא נשאר לי מקום בגרוש וגם הייתי בטוחה שהארוחה כבר נגמרה.
אבל אז הפיצוחים הללו....
אכלתי, אכלתי, אכלתי
כשבסוף כולם התכוונו ללכת, ירדנו למטה ללוות אותם למכונית,
הרגשתי שאני מתפוצצת מרוב אוכל,
ואז פתאום התחלתי להקיא.
מה חשבתי והרגשתי?
שהפיצוחים, ההפתעה שיש עוד בסוף עוד מנה, הם מה שגרמו לעניין. שלי לא היתה אפשרות להתנגד/ לעשות משהו אחר.
חוויתי אובדן שליטה ליד אוכל, וחווית אובדן השליטה כתוצאה מטריגר חיצוני קיימת אצלי עד היום, ויוצרת את ההרגשה של חוסר אונים מול בעיית האכילה.

היום בדיעבד אני יכולה להגדיר את המקרה כמיקוד שליטה חיצוני. כאילו העובדה שיש פיצוחים, ששמו עוד מנה,
היא ששלטה בי. שלא היתה לי אפשרות בכלל לבחור לא לאכול באותו הרגע או לאכול למחרת.

למעלה