אכ"ע /ביטוח בריאות

אדם 08

New member
אכ"ע /ביטוח בריאות

שב"ש אשמח לעזרה בכמה שאלות: 1. ביטוח אכ"ע שונה מביטוח בריאות. נכון? 2. בעבודה הקודמת שלמו לי על שניהם. בעבודה הנוכחית רק על אכ"ע. האם אני יכול לבקש להמשיך לשלם באופן עצמאי ביטוח בריאות במחיר ששלמה לי החברה הקודמת? לדעתכם - ביטוח כזה נחוץ לבחור צעיר ובריא בן 26? 3. הסוכן ביטוח מטעם העבודה הסביר לי שההפרשות הפנסיונית שלי מתחלקות בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים. את החלק אכ"ע בביטוח המנהלים- העבודה משלמת. 75% החזר במקרה של אכ"ע. בכל זאת קרן פנסיה מחייבת רכיב ביטוחי ולכן אני משלם שם את החלק הקטן ביותר שנותן החזר של 35% (מינימום חובה). אני מגיע הביתה אני רושם לי את ההסברים ואז עולות לי עוד שאלות: 3. שאלה 1 - נניח שההפרשות הפנסיוניות שלי מתחלקות 80% לקרן פנסיה, 20% לביטוח מנהלים. אז במקרה של חס וחלילה אכ"ע - אקבל 35% * 80% מהמשכורת שלי (מה שמבוטח בקרן הפנסיה) פלוס 20%*75% מהמשכורת שלי (החלק שמבטוח בביטוח מנהלים) ? 3 שאלה 2 - אם נניח הייתי מפריש 100% מההפרשות החודשיות שלי רק לקרן פנסיה - אז החברה למעשה לא תשלם לי ביטוח אכ"ע (כי הם משלמים את הרכיב שקיים בביטוח מנהלים) ? 4. באותו הקשר- קבלתי פעם עיצה מקרוב-רחוק לשים ככל שניתן בקרן הפנסיה (עד התקרה המותרת, כדי לקבל אחוז עליה מובטח) והשאר לביטוח מנהלים- צמוד שכר. הוא הסביר שאם יהיה שינוי דרסטי בתוחלת החיים תהיה לי אפשרות להזיז קצת מזומן לחוזה הקבוע שלי מול ביטוח מנהלהים ולהשתמש במקדם שהיה במעמד החתימה. אני תוהה כבר הרבה זמן אם עדיף לשים את השאר בקרן פנסיה (כללית, כלומר בלי האחוז עליה השנתי המובטח) כדי לחסוך עמלות דרקוניות של ביטוח המנהלים. כי גם אם יהיה שינוי במקדם אצל חברות ביטוח המנהלים- אני בחיים לא אשמע על זה ואהיה מספיק זריז לעשות את ההעברות הדרושות. מה דעתכם?

תגובה

מקדמי הקצבה בפנסיה אינם מובטחים. בביטוח מנהלים, ישנם פוליסות , שהמקדם מובטח בהם בתנאים מסוימים... אחד מהם שלא יהיו שינויים דרסטיים בהפרשות במהלך השנים........ במקרה של אבדן כושר עבודה תקבל עד 75% מהשכר שלך ברוטו בהתאם להפרשות שיתחלקו בין הפנסיה לביטוח מנהלים. אתה יכול להמשיך לשלם את ביטוח הבריאות ,בצורה עצמאית כפוליסה פרטית על פי תעריפי חברת הביטוח ולא בעלויות ששילמת במקום העבודה. אתה יכול גם להחליט להחליף חברת ביטוח ללא תקופת הכשרה, לכן מומלץ לעשות סקר בין חברות הביטוח!

למעלה