אלימות בשיעור

אלימות בשיעור../images/Emo256.gif

נאמר לי על ידי ציפור יודעת דבר, שבסוף השבוע שעבר במועדון "פורמה" שבתל ברוך צפון, התקיים שיעור ספינינג. עד פה הכל בסדר. העניין הוא שכמה דקות לאחר תחילת השיעור, נכנסה גברת והאשימה גברת שנייה שדיוושה להנאתה, כי הזיזה לה את המגבת שהניחה במעוד מועד לפני תחילת השיעור. גברת שנייה התעלמה מגברת ולאחר כמה דקות בהן לא נחה גברת שנייה מנסיונותיה להזיז את גברת, גברת לחשה לה משהו באוזן (בטח אחת מהקללות באיטלקית שנחשפנו אליהן לאחרונה בפורום) וגברת שנייה דחפה אותה, עם האופניים והפילה את שניהם על גברת שלישית שלא הייתה קשורה. היו כמה בעיטות, משיכות שיער ונאמר לי אפילו (ואני מצטט) שצץ לו נתח משדיה של גברת....אהההה...כבר התבלבלתי - אבל לא נעים בכלל. עוד עובדות רלוונטיות: בעיצומו של הריב ולפני הפיזיות, המדריך לא הסכים להתערב וביקש שהגברות יפתרו את העניין בעצמן. נותרו אופניים פנויים בכיתה. לאחת מהגברות היה בוטוקס בשפתיים. שאלה לדיון: מה הייתם עושים: 1. הייתם מתערבים ומנסים ליישב את הויכוח המילולי? 2. אם הייתם צריכים לנקוט עמדה - באיזו מועמדת הייתם בוחרים, בהתחשב בכך שהיו אופניים פנויים, הגיעה שתי דקות לאחר תחילת השיעור וששמרה לעצמה מקום (וככל הנראה לקחו לה אותו בכוונה)? 3. האם הייתם מפסיקים את השיעור? 4. כמובן, כל דבר אחר שעולה לכם בראש... שוט?

k r a u s

New member
מקרה לא נעים

בטח ובטח לא להפסיק את השיעור-שאר המתאמנים לא אשמים במצב. מדריך היה חייב להתערב בעניין-מדריך הוא האחראי לכל המתרחש בחדר ספינינג,ואני חושב שאם המדריך היה מתערב מההתחלה המקרה לא היה נהפך למריבה. אני הייתי מנסה לגשר בזמן קצר מאוד את הענין,ואם היה מסתדר טוב,ואם לא....זו בעיה. קשה לדעת איך דברים מתגלגים ומתפתחים בסערת רגשות במקרה הזה. אין משהו בטוח באף דיעה של מדריך בענין הזה. קל מאוד להביע עמדה-אבל בעניין הזה קשה להחליט שנמצאים במצב הזה. אבל אין ספק שהמדריך טעה בזה שלא התערב מההתחלה. צחי קראוס(פייסבוק) מדריך ספינינג

אלימות בשיעור

אני אוטומטית מצדד בזו בעלת יותר סילירון ובוטוקס. אלא אם כן השנייה יותר פתוחה להצעות..... וברצינות, מעיף את שתיהן החוצה.

שאלה מענינת

מדריכי ספינינג לא בדיוק זוכים להכשרה בטיפול בהפרעות מסוג זה ולדעתי יש להם אחריות בערך כמו לכל אחד מהרוכבים ולא יותר. כעקרון אני לא חושב שמדריך ספינינג הוא גם גננת. כמו כן לא ברור מה בדיוק מרחב הפעולה שמועדון נותן למאמנים במקרה כזה ולכן הנושא בעייתי. יחד עם זאת בדיוק כמו במקרה שהייתי מתאמן בשיעור, סביר להניח שהייתי מנסה לעזור לפתור את הסיטואציה. במקרה הזה הפתרון קל (אם הבנתי נכון את הסיטואציה), כי העקרון אצלי הוא שכל מי שמאחר לשיעור הפסיד את מקומו (כולל אם הזמין אותו מראש באינטרנט) ויכול לחפש אופניים בפנויים במידה ויש. אם המריבה היתה מתחילה אחרי שהשיעור התחיל אז כמובן שהייתי מפסיק את ההדרכה עד שהענין היה נפתר. זה קצת מגוחך להדריך תוך כדי מחזה שכזה מול העיניים.

chosenspin

New member
מאמן ספינינג הוא לא גננת!

מבחינתי כל עוד אני מאמנת, אינני גננת! איני מוכנה לדרישות ההנהלה לקריאת שמות לפני/ אחרי האימון. איני מוכנה להפריד בין מריבות איני מוכנה להעיר לאנשים שמדברים / מסמסים בפלאפונים וממש לא אכפת לי אם מישהו יוצא לפני המתיחות אני לא נכנסת לזה בכלל! הלו??? שכחתם? אנחנו מאמנים פה ישראלים טיפוסים ולא את הנסיכה קטרין! וגם אם כן, לא נראה לי שהייתי מעירה לנסיכה

Tami661

New member
ובגלל זה הצורה של השיעורים נראית כמו

שהיא נראית... אם המאמן היה דואג להתנהג כמו האחראי על הסדר ולא רק על עוצמת המזגן/תאורה, לא הייתי מגיעה שעה לפני הזמן, עומדת בכניסה לאולם 10 דקות לפני הזמן (המתוכנן...) ונכנסת לאולם מתרוקן (מהאימון שלפני) שכל האופניים בו "תפוסים" ע"י מגבות/ניירות במקום מתאמנים

chosenspin

New member
מאמן אחראי להעביר את האימון

שלו בצורה הטובה ביותר והמקצועית ביותר. קטונתי מלחנך אנשים ולהיות אחראית לדרך ארץ בסטודיו. המקסימום שאוכל לחנך אנשים זרים במסגרת זו זה לקבלת אימון אפקטיבי, בטיחותי ויעיל. בע"ה אחנך את הבת שלי בעוד 4 חודשים....

תמי, זה בלתי אפשרי

אין למאמנים את השיניים לפעול בכל דרך שהיא (אצלנו גם במזגן אסור להם לנגוע, אגב
). אם היו נותנים למדריכים את הכלים והגיבוי לעשות משהו אז יכול להיות שמה שכתבת היה אפשרי. מדוע שמדריך שזה מקור פרנסתו יסתכן בפיטוריו כיוון שאיזה מתאמן מיוחס שהועף מהשיעור ידרוש את זה? במצב המקובל בחדרי כושר, בו אין למדריך שום כלי, המדריך אחראי להעברת האימון תוך שמירה על בריאות מתאמניו. זהו.

Tami661

New member
אין כזה דבר "אין למאמנים את השיניים"...

יש תקנון ומדריך אמור לדאוג שהמתאמנים יפעלו לפיו, אם אין תקנון... פניה מרוכזת של המדריכים (לא הפגנה ולא איומים, סתם פניה...) בקלות יכולה לגרום שיהיה כזה. שבוע, שבועיים להקפיד על ההוראות ומבטיחה לך שכל המתאמנים מפנימים - מי שלא טוב לו... שילך להתאמן עם מאסטר ספלינטר וכשאתה חותם ב"... תוך שמירה על בריאות מתאמניו" צריך לקרוא שוב את ההודעה הפותחת את השרשור... לא נראה לי שהמתאמנות יצאו בריאות מהאימון הזה

ללי1

New member
אני איתך.

מתערבת ומרגיעה את הרוחות. מי שמאחר - הפסיד את מקומו. כבר היו לי מקרים כאלו שלא הגיעו לאלימות אבל לצעקות ועצבים. אי אפשר להתעלם מזה, זה מפריע למהלך האימון ולשאר האנשים. נכון, אני לא גננת אבל כשלא הייתה ברירה והרוחות סערו התערבתי. בקנטרי הזה אין בוטוקסים וכמעט שאין סיליקונים אז זה היה די פשוט..

דעתי

במקרה של אלימות (פיזית או מילולית), הייתי מפסיק את השיעור ולחלופין לא מתחיל אותו גם אם זה יתפש כעונש קולקטיבי. אנשים שוכחים שהם לא באימון אישי לא כל דבר שקורה בכתה, מכוון "אישית" נגדם. בכלל כל ההעצמה האישית הזאת יצאה מפרופורציה ואנשים שמקללים ורבים בגלל שיעור ספינינג צריכים להתאפס על עצמם. גם אם תפסיד אימון ותיגש להנהלה כדי להסדיר את הנושא לפעם הבאה, לא יקרה כלום. אני לא אוהב "שמירת מקומות" ומאידך גם לא "גניבת מקומות". אם אין דרך להבטיח לעצמך זוג אופניים, עליך להגיע מוקדם יותר אל הכיתה ולעלות עליהם לפני תחילת השיעור. אין לשמור מקומות לאחר תחילת השיעור, גם אם זה חצי דקה לאחר מכן. מכיוון שבלתי אפשרי לטפל באופן אישי בכל משתתף, על המשתתפים כולם לכבד את הזמנים, כל אחד על פי אילוציו האישיים המעניינים יותר או פחות, על מנת שהכיתה (והם בתוכה) תוכל להנות מהשיעור. אם הייתי בעל המקום, הייתי מעיף את שתיהן לעזאזל.

פיביס

New member
בתחילת השיעור

המאמן מוריד את המגבות מהאופניים השמורים. מי שבא באיחור ושואל מי הוריד ?! (ותמיד העצבים- " באתי לפני שעה כדי לשמור מקום " המאמן לוקח את זה על עצמו ואז המתאמנים שותקים.

במועדון שלנו בפ"ת

במועדון בו אני מדוושת היו כמה מקרים של פרצי אלימות של המתאמנים בינם לבין עצמם גם על רקע של שמירת מקומות וכדומה וגם כנגד אנשי הצוות ובעל המקום שתק.שלא לדבר על קללות שזה דבר שבשגרה

למעלה