אלימות נוער

אלימות נוער

רציתי לשאול אותכם משהו: איך אתם מרגישים עם "אלימות הנוער " שמתגברת ושרק השבוע נרצחה תאיר ז"ל מקצרין נערה בת 13? אני אישית מפחד להסתובב בקניון בליל שישי ולכן אני לא יוצא לקניון ביום שישי בערב מה אפשר לעשות נגד האלימות? שבת שלום אמיר

ba r2 0 1 0

New member
זה נורא...

אני אישית לא ממש מפחד מזה... אבל זה נורא עצם זה שאני חושב שכל מישהו שעובר מולי ברחוב (ונראה קצת... חחח לא משנה מה) יכול פשוט ככה סתם לבוא ולא יודע מה לעשות לך... אפשר להגיד שאני לא מרגיש בימי שישי בלילה בקניון (שלא נדבר על ספיר...). מה אפשר לעשות? כנראה שכל מה שעשו עד היום, עם הקמפיינים האלה לא ממש השפיע. אני לא הכי יודע מה המניע של זה-לא חקרתי את זה-אבל אולי זה אותו דבר כמו הרביצה בספיר כל סו"ש, העישון והאלכוהול-שפשוט אין מה לעשות (כולל את המחסור במקומות בילוי). האמת שאלימות באה הרבה פעמים גם מ... איך אני אסביר את זה... שכבות מסויימות באוכלוסייה. פתרון...? אז כמו שאומרים לכל מה שציינתי קודם-וזה הדבר היחיד שאני חושב עליו, ושחושבים על זה הוא גם לא הכי מסובך בעולם... להקים מקומות בילוי! שיהיה מה לעשות ואנשים לא ישתעממו ויחפשו דברים "מעניינים" לעשות!).

מזעזע.

ההיתי יוצא לבית ספיר עד שהכניסו לי שם סטירה [היא לא היתה כואבת במיוחד...] החלטתי לא להתקרב לשם יותר ובמיוחד לא ללכת לסביבה הזאת במקום זה אני הולך עכשיו לגן השעשועים שקרוב לבית שלי ונמצא שם עם חברים וידידות.

Person3

New member
חייבים לציין..

שבאיזור קרית ספיר, וכיכר הקניון בימי שישי בערב היו נוהגים בני מיעוטים להסתובב שם.. ובמובן מסויים, חלקם אכן הטיל איום על העוברים ושבים.. הם גרמו שם יותר מדי מריבות, התקוטטויות ואיומים.. זה נראה שהם חיפשו את הסכסוכים, והעוברים ושבים פשוט רצו להתעלם ולהמשיך. אני משער שאתם יודעים לאילו בני מיעוטים אני מדבר.. מה שגם שמתם לב, זה ההיעלמות שלהם בתקופה האחרונה.. אני קצת מאושר מזה, כי, סוף סוף אנשים יכולים לעבור שם בלי יותר מדי חששות. ובלי להיות פרנואידים מדי ולהסתכל כל שנייה מי ומה קורה סביבם. מצד שני אני מאוכזב, מהאפשרות של קשר ידידותי וטוב עם הערבים-ישראלים (בני המיעוטים עליהם אני מדבר) שהתנפצה. אני אישית מכיר ערבים-ישראלים שהם אנשים על לב זהב ובאמת, נצר לאנושות כולה. פשוט חבל שהרוב גורם להכללתם. לפחות קורים פחות מקרי אלימות (מילולית ופיזית) עכשיו בסביבת הקניון.

Pipe Dreamer

New member
איזה נעלמו, הלוואי..

אם אין שם ערבים, יש שם רוסים, אם אין רוסים, יש ערסים, אם אין ערסים, יש סתם שיכורים, אם אין שיכורים, יש ערבים. פעם היה מה לחפש בספיר, היו אחלה אנשים, הייתה אחלה אווירה. היום? חוץ ממכות אין מה לחפש שם בשעות הלילה. יש מספיק מקומות אחרים שאפשר לשבת בהם עם חברים.

Person3

New member
במקרה של קריית ספיר,

אתה צודק.. קרית ספיר באמת נשאר מקום לחיפוש בלאגן בלילה.. לפחות בכיכר בשישי בלילה אפשר ללכת בלי יותר מדי חשש.

אני פחות מרגיש את זה...

לא יודע. פחות אני מרגיש אלימות ממשית. אבל בהחלט מרגישים שיש פחות תמימות ופשטות. מישהו רואה או מרגיש שיש יותר אלימות מפעם? אני זוכר שכשאני הייתי בן נוער תמים וחביב בספיר (טוב, זה לא היה כל כך ממזמן
) היו יכולים להיות שם בערב אחד אפילו 400 בני נוער. היינו יוצאים לשם ויודעים שכולם יהיו. ואף פעם לא ממש פחדתי "מבני המיעוטים" שמסתובבים באיזור גם כן. לי ולחבריי הם לא עשו בעיות. דברים השתנו מאז?

למעלה