אלמונימי,על חוק השבות: כבר סיכמנו

shlomikli

New member
אלמונימי,על חוק השבות: כבר סיכמנו

שאתה הוא המגדיר רציונליות מהי,ולכן אני סבור שראוייה לעיון הצעתי לשלול זכות בחירה מכל מי שלא מסכים לדברי החוכמה, אותם אתה פולט כאן... חוק השבות נועד לתת פתרון לעם נרדף ולאפשר לו להקלט במדינה זו - מדינה שנועדה לשמש כמקלט. אני מניח שגם אם סבך היה גר בחו"ל ומבקש לעלות, היית מתנגד בתוקף לכל סיוע מטעם המדינה... אנחנו לא מדינה כמו כל המדינות (הייתי בטוח ששמת לב לכך, מתוקף העובדה שאנו, למשל, המדינה היחידה שחברי הפרלמנט שלה יכולים לתמוך בגלוי באוייב בלא שיינקטו נגדם צעדים משפטים תקיפים...), ולכן אצלנו התאזרחות כל יהודי היא אוטומטית. לולא נהגנו כך, לא הייתה קמה המדינה הזו, ושנות החמישים לא היו מביאות לפה מיליוני יהודים - מדינה רגילה לא הייתה מאפשרת "הצפה" של מהגרים מהעולם השלישי... מן הסתם לא היינו שורדים, אבל לפחות על מקומנו הייתה קמה פלסטין החופשית, או סוריה הגדולה, או מצרים הענקית או השד-יודע-מה, והעוול הנורא לערבים במזה"ת היה נפסק סוף-סוף... ובברכת "לא אנחנו נבחר את נציגי הצד השני", ו"לא נשכח ולא נסלח" אני מסיים...

מה שראויה לעיון היא...

הצעה לשלול מאנשים מסויימים את זכות הסרקאזם, וביתר דיוק - מאנשים העושים שימוש בסרקאזם חד ותוקפני יותר ויותר ככל שהטיעון שלהם הופך לרדוד ומופרך יותר ויותר. 1. מה שאתה אומר נשמע טוב שמדובר בישוב יהודי פצפון של 600 אלף איש, ובמדינה שלפי כל הסטנדרטים היא מדינת עולם שלישי. זה סביר כשמדובר ביהודי עיראק שעזבו חיי נוחות לטובת המעברות. זה בלתי סביר בעליל כאשר אנו חיים במדינה בה 6 מיליון איש - צפוף צפוף צפוף - כאשר עולים אלינו ממניעים כלכליים נטו, ללא קשר לציונות, כאשר בין העולים אחוז גדול של אנשים שלא יתרמו למדינה שום כלום אף פעם (לא צבא, לא עבודה לא מילואים) ובאים לפה לסיים את חייהם בנוחות (ולא ברוסיה המרודה) על חשבוני וחשבונך. אני מצהיר בזאת - גם לו היה מדובר בסבי (אתה יודע מה, קבל רמז - זה לא היה רחוק כל כך) הייתי מתנגד חריף לחוק המתיר עליה פרזיטית בנימוקי ציונות. הסיפור של עליה המונית נגמר, היה צפון אפריקה - וטוב שהיה, היתה רוסיה -וטוב מאוד שהיה (טוב מאוד מאוד מאוד שהיה), מי נשאר? ארגנטינה? יאללה נו עלו גם אתם. כשזה נגמר, ולהוציא מקרים מיוחדים של גלויות נרדפות על רקע גזעני ו/או הזדמנויות יוצאות דופן (ארה"ב) יש להעניק לאזרחי המדינה הזו זכויות! זכות שלא יקבע עתידם ע"י מי שנחתו לפה לפני דקה. זכות שלא יאכלו כספי המיסים שלהם ע"י מי שלא תרם דבר למדינה מעולם ולא יתרום לה דבר לעולם. זכות שלא יתאזרח פה עולה ללא תהליך סביר של קליטה. זכות שיהיו פה גם כמה שטחים פתוחים ולא מדינת אספלט מפוצצת במהגרים על כל צעד ושעל. ואם עמידה על זכויותיהם של תושבי ישראל מזמינה את הסרקאזם שלך - אז תפאדל.

אני מסכים

לחלוטין עם כל מה שנאמר, חוק השבות צריך להתבטל למעט מקרים מיוחדים. אולי זה ימנע את תופעת ה"ז´יד" באשדוד למשל. ד.א מר "אתה מביך את עצמך ידידי" אלמונימי לך אין שום זכות לדבר על סרקאזם מכל סוג כי דבריך מלאים בו, בציניות, בהתנשאות, בגישת פטרוניות, וגישה של " אני תמיד צודק". תבדוק קודם את עצמך לפני שאתה מבקר אחרים

shlomikli

New member
נכון, יש לטפל בהם לאלתר...

עולים מגיעים לפה מטעמי נוחות אחרי שעל קודמיהם אמרו גם כן שהם באו לפה ופגעו ברמת החיים (הביאו לצנע...), אבל בסוף הוכחה תרומתם האדירה למדינה. כך גם תרומת העולים היום תורגש רק בעתיד - והיא תורגש. לגבי עליית יהודים נרדפים, קשישים ועניים - זו הייתה תכלית הציונות ורק בעידן הפוסט/אנטי-ציוני בכלל אפשר להעלות על הדעת את דחיית אותם אנשים. אגב, אהבתי את השימוש במינוח "תושבי ישראל" כדי להדגיש את הפוסט-ציונות, שהרי בעיניך תכלית הדאגה לערבים פה קודמת לדאגה ליהודים מחו"ל. אז תודה לאל, ולכל ממשלות ישראל, הדבר הזה לא הוגשם, וברגע שהוא יוגשם, אפשר יהיה לארוז את מטלטלינו, כי סוף המדינה בא. לערבים כאן מגיע כל הזכויות, בתנאי שיזכרו יפה-יפה מהי מהות המדינה - מדינתו הציונית של העם היהודי. לכל ערבי כפרט מגיעות זכויות אזרחיות מלאות - אבל הערבים כלאום הוכיחו כבר את היותם סיכון בטחוני, ולא מגיעה להם דאגה כמגזר, אלא באופן פרטני.

למעלה