אלרגיה לביצה חלב וחיטה-דיווח ושאלות

שירהכ

New member
אלרגיה לביצה חלב וחיטה-דיווח ושאלות

שלום לכולם! היינו אתמול במרפאת אלרגיה כולנו -הבנות (טסטים עוריים למזון) ואני (צמחים). לגדולה (כמעט 3) חלפה האלרגיה לביצים-וכבר כשחזרנו הביתה אכלה חביתה בשמחה והנאה... הקטנה (10 חודשים), שכבר ידענו שהיא אלרגית לחלב, אלרגית גם לביצה ולחיטה, ובנוסף אלרגיה קלה לשומשום בוטנים ודגים (אבל שומשום בוטנים ודגים יכולה לאכול כי האלרגיה קלה). להלן שאלותי: 1)הרופא אמר שהאלרגיה לחיטה לא בעייתית כי ממילא הלחם אפוי וחלבון החיטה עובר דנטורציה- האם יש מוצרים שהם כן בעייתיים לאכילה? האם יהיה מותר לה לשחק בבצק משחק? 2)ביצה מותר במאפים כמו עוגה (מנסיוני עם הגדולה רק בעוגה יבשה, עוגות רטובות יותר כן גרמו לפריחה) האם גם חלב מותר במאפים?(האדמומית היתה בקוטר מספר סנטימטרים) 3)מבחינת תפריט עכשיו עוד יונקת ואוכלת פירות ומרק, בהמשך כשתצטרך תפריט רחב יותר-לכמה מנות סויה ביום להגביל? איזה מזונות נוספים לתת כדי לאזן את התפריט? תודה, שרי

Eitan O

New member
כל אחד והרגישות שלו

אני חושש שלא ניתן לקבוע כאן באופן גורף מה מותר ומה אסור, כי כמו שאת מציינת הובחנו אצלכם אלרגיות קלות. הבת שלי (9) אלרגית לביצים ובוטנים - והמשמעות שכל מזון שמכיל אותם ולו במינון קטן ביותר - התגובה היא מיידית ולעיתים חריפה. אני מכיר מקרוב נערה בת 15 שאלרגית לחלב, וממש אותו סיפור - מספיק שרכיב חלב ימצא במזון כלשהו והתגובה ממש לא נעימה. לפיכך, לא נראה לי שמה שמותר לבת שלך בהכרח מתאים לתגובות של אחרים אפילו אם הם אלרגים לאותו סוג מזון.

שירהכ

New member
האלרגיה לחלב ביצה וחיטה בכלל לא קלה

האלרגיה לחלב ברמה שאם תשתה בקבוק חלב עלול להגיע למצב מסוכן. לפי הרופא חלב אסור בשום אופן וגם ביצה אסור. רק האלרגיה לבוטנים דגים ושומשום קלה

אלרגיה למזונות

חשוב לדעת שלא כל החלבונים האלרגניים במזונות השונים מתפרקים בחם ולכן אסור לאכול את המוצרים האלה בכלל. הכל במידה שבאמת אלרגיים למזונות אלה. לא כל תבחין עורי חיובי מצביע בהכרח על אלרגיה אמיתית. תמיד יש לקשר את התוצאות בתבחיני העור או בדיקות הדם לתופעות הקליניות של החולה. ילדים שסובלים מאטופיק דרמטיטיס ("אסטמה של העור")יכולים להדגים מספר רב של תגובות חיוביות בתבחינים ללא משמעות קלינית, ולכן יש צורך להיזהר באינטרפטציה של התוצאות. רק אלרגולוג מומחה יכול לקבוע זאת בברכה דר' אילן דלאל

א אוהל

New member
נצל"ש - ד"ר דלאל

קראתי עכשיו את המאמר שלך. הצטערתי מאוד לראות שאתה ממליץ בו לילדים אלרגיים על תמ"לים שונים - החל בצמחי וכלה במפורק ולא מציין אפילו בשורה אחת את התזונה הבסיסית, הטבעית, המתבקשת והכי פחות אלרגנית לתינוק - חלב אם. חשיבות ההנקה בילדים בעלי נטיות משפחתיות לאלרגיה ולמחלות דוגמת צליאק וסוכרת הוכחה במחקרים רבים וחבל שהדבר אינו מוצא ביטוי בדברים שכתבת.

למעלה