אם אלוהים לא קיים אז איך נוצר העולם?

Boaz Rom

New member
אם אלוהים לא קיים אז איך נוצר העולם?

ומאיפה אנחנו הגענו לפה? אבולוציה לא נשמע לי הגיוני כי אז מי יצר את היצור הראשון? ומי יצר את המפץ הגדול? אני חושב שהדת נותנת הרבה יותר תשובות לדברים האלה.

BravoMan

Active member
מפלצת הספגטי המעופפת התעתשה ויצרה אותו!

עכשיו תוכיח לי שאני תועה, וזה אלוהים שלך ולא המפלצת שלי! &nbsp "לא נשמע לך הגיוני", למה מי אתה? אתה יודע לבנות מכונית? לא? אז בטח צריך אלוהים לבנות מכונית, כי לא הגיוני לך שאדם המציא משהו מורכב כזה. &nbsp אתה יודע לפתח אתר כמו תפוז? לא? אז בטח יצר אותו אלוהים, כי לא הגיוני לך שבני אדם יצרו משהו מורכב כ"כ שמאפשר לאנשים לתקשר מרחוק. &nbsp זה קסם! &nbsp זה שאתה בור ואלי גם טיפש, לא אומר שהסיפורים שאתה מאמין בהם נכונים. &nbsp אם אתה רוצה לדעת איך נוצר היקום \ כדור הארץ \ החיים על כדור הארץ - אתה צריך לפתוח ספר מדע מתאים וללמוד. &nbsp יש הרבה דברים שאנחנו עדיין לא יודעים, אבל יש גם הרבה שכן. &nbsp דבר אחד בטוח לחלוטין - לדחוף את היצור הדמיוני שנקרא "אלוהים" לתוך כל חור שבו אנחנו עדיין לא יודעים לתת תשובה מדעית, לא עוזר לאף אחד, ומעולם לא הביא תועלת לאנושות. &nbsp ההבנה איך דברים עובדים באמת? בעדיה לא היית יכול לטעון את השטויות שלך ע"ג הפורום הזה כי כל האינטרנט לא היה קיים!

iritilan

New member
הדת לא נותנת תשובות, היא מספרת סיפור

יש ישות, שנקראת 'אלוהים', שלא מסבירים איך הישות הזאת נוצרה ואז הישות אז אמרה יהי אור והתחילה ליצור את העולם. זו לא תשובה, זה סתם סיפור פשטני. בנוסף הסיפור הזה מבוסס על מה שאנשים ראו וחשבו שנכון אז (למשל שכדור הארץ נמצא במרכז היקום והשמש קיימת רק בשבילו..) כך שלא נראה שם שום ידע או הסבר על היקום שהוא מעבר למה שאנשים ידעו אז. הסיפור גם מציג את עץ הדעת כחטא ובכך מציג את עצם הרצון לדעת כחטא שעליו אנשים נענשו.

BravoMan

Active member
סיפור עץ הדעת אינו מקרי!

דתות פותחו כסוג של תרמית, ע"מ לקבל כוח ושליטה באנשים שמאמינים באותה דת. &nbsp לכל דת יש את "נציגי האל" בין אם זה שמאן של השבט או הכהן בבית המקדש. לאלה יש את הסודות, את הקשר לכוח עליון, ולמעשה כל המאמינים עובדים אותם, ולא את האל. &nbsp כמובן, אם האל לא היה קיים (או המאמינים היו מגלים שהוא לא קיים), אז כל אותם נציגים מיד היו מאבדים את כוחם. &nbsp לכן, כחלק מתכנון דתות "מתקדמות" יותר, איסוף ידע נחשב לעברה. לחטא. לדבר רע. למה? כי מי שיש לו ידע, לא צריך את הדת, ואם אנשים לא צריכים דת, אז לא צריכים את המנהיגים הדתיים, ומה יעשו המסכנים? &nbsp אפשר לראות את המגמות האלה ממשיכות היום בחברה המודרנית: אנשים סוגדים לבאבות, צדיקים, רבנים. &nbsp נותנים להם כסף בתור תרומות, שבסוף הולך לקנות להם מכוניות פאר, בתים ענקיים, ומה לא. &nbsp כמה כסף עושים כל שנה מהעליה לרגל לאומן? היית מצפה שלמאמין באלוהי ישראל לא תהיה סיבה לסגוד לקבר של בן אנוש פשוט שאפילו לא נמצא בארץ הקודש, אבל תמיד יש תירוצים. &nbsp ואם תסתכל על החברה החרדית, מנהגיה עושים הכל כדי למנוע ידע מהאנשים שם - מפחידים אותם, מענישים אותם, הכל כדי שיישארו בורים, כי אם חלילה יפתחו את הראש, יראו שהמנהיגים האלה פועלים לרעתם ויפתרו מהם.

iritilan

New member
ברור שזה לא מקרי, לא התכוונתי

סיפורי הדת לא נועדו לתת ידע אמיתי ומלא, אלא רק לשרת תפיסה מסוימת, לרוב לדרוש ציות מבלי לשאול יותר מדי שאלות.

iritilan

New member
המדע לעומת זאת לא מפסיק לשאול שאלות ולתת תשובות

אולי לא יודעים מה גרם ל'מפץ הגדול', אבל בכל מקום בו המדע יכול לפעול באופן חופשי, אנחנו מקבלים תשובות על יותר ויותר שאלות ובני אדם עושים דברים מנהיגים בזכות פעולה בשיטה 'מדעית' כלומר שיטה שמתבססת על תצפיות, ניסויים ובדיקת עובדות. המחשב שבו כולנו משתמשים על מנת לכתוב כאן, החשמל שמפעיל אותו וכמעט כל דבר אחר שאנחנו משתמשים בו בחיי היום יום, לא היה קיים לולא המדע.

יוגי379

Member
המדע לעומת זאת לא מפסיק לשאול שאלות ולתת תשובות

אולי לא יודעים מה גרם ל'מפץ הגדול', אבל בכל מקום בו המדע יכול לפעול באופן חופשי, אנחנו מקבלים תשובות על יותר ויותר שאלות ובני אדם עושים דברים מנהיגים בזכות פעולה בשיטה 'מדעית' כלומר שיטה שמתבססת על תצפיות, ניסויים ובדיקת עובדות. המחשב שבו כולנו משתמשים על מנת לכתוב כאן, החשמל שמפעיל אותו וכמעט כל דבר אחר שאנחנו משתמשים בו בחיי היום יום, לא היה קיים לולא המדע.
אתה צודק, ויחד עם זאת כל מה שאתה תופס נתפס בחושיך בלבד. אתה לא יודע מה המציאות האמיתית, אתה לא יודע שום דבר אלא מהתפעלות החושים שלך על משהו שאין לך בו תפיסה.

BravoMan

Active member
אתה לא יודע מה המציאות האמיתית, אתה לא יודע שום דבר אלא מהתפעלות החושים שלך על משהו שאין לך בו תפיסה.
ואתה שונה ממנו כיצד?

יש לא מעט אנשים כמוך שמדברים על "מציאות אמתית מעבר לחושים", אבל הרי אתם מוגבלים עם אותם חושים כמו כל שאר האנושות.
אז מנין לכם ה-"מציאות האמתית" הזו?
כיצד תוכל לדעת, שהיא משהו יותר מפרי דמיונך הקודח?

יוגי379

Member
ואתה שונה ממנו כיצד?

יש לא מעט אנשים כמוך שמדברים על "מציאות אמתית מעבר לחושים", אבל הרי אתם מוגבלים עם אותם חושים כמו כל שאר האנושות.
אז מנין לכם ה-"מציאות האמתית" הזו?
כיצד תוכל לדעת, שהיא משהו יותר מפרי דמיונך הקודח?
בראבו. בוא נניח ואתה צודק.
אבל בוא נניח אחרת. שיש מישהו ביקום שהשיג חושים נוספים.
כיצד תוכל עם הכלים הנוכחיים שלך להוכיח שהוא טועה?

BravoMan

Active member
כיצד תוכל עם הכלים הנוכחיים שלך להוכיח שהוא טועה?
בקלות רבה.
אבל לפני שניגשים להוכחות, צריך להבין מה הולכים להוכיח.

אתה טוען שיש לך חושים נוספים?
במה הם מתבטאים?
מה אתה חש איתם?
איך אתה עצמך יודע שאלה באמת חושים ולא הזיות שנגרמו מסם או פגיעה מוחית?

אגב, האם שמעת על ג'יימס רנדי?

הפרס שלו על מליון דולר עדיין בתוקף!
אולי תרצה לזכות בו?

יוגי379

Member
בקלות רבה.
אבל לפני שניגשים להוכחות, צריך להבין מה הולכים להוכיח.

אתה טוען שיש לך חושים נוספים?
במה הם מתבטאים?
מה אתה חש איתם?
איך אתה עצמך יודע שאלה באמת חושים ולא הזיות שנגרמו מסם או פגיעה מוחית?

אגב, האם שמעת על ג'יימס רנדי?

הפרס שלו על מליון דולר עדיין בתוקף!
אולי תרצה לזכות בו?
אתה מדבר על דיוק?
תראה לי בבקשה איפה כתבתי שיש לי חושים נוספים?

BravoMan

Active member
אתה מדבר על דיוק?
תראה לי בבקשה איפה כתבתי שיש לי חושים נוספים?
ראית את סימן השאלה בסוף השורה "אתה טוען שיש לך חושים נוספים?" או שפספסת אותו?

שאלתי אותך אם אתה טוען את זה, לא אמרתי שאתה טוען.

כתבת:
אבל בוא נניח אחרת. שיש מישהו ביקום שהשיג חושים נוספים.
אם אתה לא מתכוון לעצמך, אז תוכל להסביר למי התכוונת פה?
סתם מישהו אקראי?
איזה גורו שאתה מכיר?
מה בדיוק אתה רוצה שאני "אניח" כדי להתקדם בדיון התאורטי הזה?

d70

Well-known member
אם הוא כן קיים - למה הוא עושה עבודה כל כך גרועה

למעלה