אם אתם תופסים על חם גנב אצלכם בבית

SupermanZW

Well-known member
מה אתם עושים?
צאו מנקודת הנחה שהמשטרה לא תבוא למעט אם תודיעו שיריתם בגנב.

משתפרת1

Well-known member
מה אתם עושים?
רצה לחנות לקנות אקדח שאוכל לירות בו :p
בגדול? לרוב הגנב ינוס אם ייתקל בבני הבית. אם הוא שונה ומגיב לנוכחותי בתוקפנות אני אתנהג בשיא הפחדנות, אצמצם את נוכחותי כדי שהגנבה לא תהפוך גם לפגיעה גופנית בי. זה- אם אני לבד. אם שנינו תופסים אותו ביחד זה סיפור אחר, למרות הגיל של שנינו.

נערך לאחרונה ב:

GoldenEyes

Well-known member
מה אתם עושים?
אסור לעשות כלום
כי אם מזיקים לגנב, הוא מגיש תביעה אזרחית נגד בעל הנכס, והחוק לצידו של הגנב
כן , יש לנו מערכת משפט קצת סתומה בקטע הזה

SupermanZW

Well-known member
אסור לעשות כלום
אז תדאג שלא יוכל לתבוע או כי הנזק שיגרם לו יהפוך אותו לשבר כלי ותיצור אצלו רושם שאתה מאפיונר מסוכן שלתבוע אותו משמעו מוות ביסורים, או שתגרום לו להזיק לעצמו באופן שהנזק שיגרם לו יגרם לו מחוץ לביתך, למשל - לגרום לו לקפוץ מהמרפסת. או, אם אתה מוכן לקחת סיכון רציני, לשים לו שק על הראש, לקשור את ידיו ורגליו, לשים אותו בתא המטען של רכבך, לנסוע ליער מרוחק או מדבר, לכרות לו כף יד, אוזן אחת, עין אחת וחצי לשון ולאיים עליו שאם איכשהו יתלונן השלב הבא הוא כריתת ארבע גפיים, העין השנייה, האוזן השנייה, כל השיניים והשארתו ביער לחיות טרף ו/או עופות אוכלי נבלות. לא חושב שיהיה לו אומץ לבדוק אם אתה רציני אם תעשה זאת ובגלל שהמשטרה דמיקולו הסיכויים שתיתפס נמוכים.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אסור לעשות כלום
לא ברור לי על סמך מה אתה קובע את זה כי הדברים שלך פשוט לא נכונים.

ברור שאם ירית ללא אזהרה במישהו שנכנס אליך לחצר לגנוב תפוזים סביר שתורשע גם במשפט פלילי, לא אזרחי ובצדק אבל אם ירית בלילה בגנב שחדר לתוך חדר השינה שלך בעת שהרגשת מאויים צריכות להיות נסיבות מאד מיוחדות כדי שתורשע במשהו.

מה שכתבתי היה נכון ונבדק גם לפני התיקון לחוק שמכונה חוק שי דרומי שחוקק בשנת 2008. לאחריו זה נכון על אחת כמה וכמה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
מה אתם עושים?
יש לי אלת בייסבול ואקדח ברשיון, אני גם גר בקומה 8
אז הוא כנראה יחטוף בראש.
גם אלה וגם כדור, ובנוסף יעוף מקומה 8 למטה.
אחרי זה ארד למטה עם אישתי
היא תאחז לו ברגליים ואני בידיים
נעלה אותו עם המעלית למעלה
ואז שוב נזרוק אותו למטה.
וככה זה יימשך עד עלות השחר.
בבוקר מוקדם ניקח אותו לספארי ברמת גן ונזרוק אותו לאריות.
לא לפני שנצמיד אליו פתק: "בתיאבון".

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
פעם גנב שכב על מעקה המדרגות שלנו והחדיר מבעד לחלון מוט מתכת ארוך כדי לדוג תיק נשי שהיה מונח על הדלפק. כשהגעתי לסלון, הבחנתי במוט, שהיה כבר קרוב מאד לידיות התיק. מכיוון שהסלון היה חשוך, הוא לא הבחין בי כשאני כבר הבנתי את כוונותיו. הברירות שלי היו לאחוז במוט ולדחוף אותו מהמעקה. אין לי כל ספק, שבמצב כזה, הוא היה נופל בהפתעה ונפגע. אפשרות שנייה הייתה להקים צעקה, בתקווה ששכן ישמע ויזהה את הנבזה בבריחתו. אז ללא כל מחשבה מוקדמת, צעקתי. הוא ברח והשכנים העצלים רק שאלו אותי למחרת, מה הביא אותי לצעוק כך בחג הראשון של ראשהשנה בשעה 07:00.

Harrington

Well-known member
מנהל
לצורך הדיון זורם עם הנחות היסוד שקבעת, אבל הלכה למעשה במקרה שאתה מתאר המשטרה דווקא תגיע.

אם תפסתי גנב אצלי בבית? כנראה מסלק אותו ורק מקפיד שהוא לא לוקח איתו כלום. אולי, בהתאם לנסיבות המדויקות, מחזיק בו עד שבכל זאת תגיע המשטרה (והיא תגיע במקרה כזה).

SupermanZW

Well-known member
לצורך הדיון זורם עם הנחות היסוד שקבעת, אבל הלכה למעשה במקרה שאתה מתאר המשטרה דווקא תגיע.

אם תפסתי גנב אצלי בבית? כנראה מסלק אותו ורק מקפיד שהוא לא לוקח איתו כלום. אולי, בהתאם לנסיבות המדויקות, מחזיק בו עד שבכל זאת תגיע המשטרה (והיא תגיע במקרה כזה).
זאת אומרת שהיית יורה או לא יורה ומשקר שירית?

Harrington

Well-known member
מנהל
זאת אומרת שהיית יורה או לא יורה ומשקר שירית?
זאת אומרת בדיוק מה שנכתב.
לא מצאתי בדברי שום אינדיקציה שבכוונתי לשקר למישהו. אם אתפוס גנב ואתקשר למשטרה להגיד לה שהגנב בידי, אני סמוך ובטוח שהמשטרה תגיע. ממש לא מודאג בענין. אבל הנחות היסוד שלך בשאלתך ביקשו שנניח שזה לא המקרה וכפי שכתבתי, לצורך הדיון אזרום כמובן עם התנאים שאתה הצבת לשאלה.

בקיצור, תשובתי היא בדיוק כפי שכתבתי אותה למעלה, מילה במילה.

SupermanZW

Well-known member
אסור לעשות כלום
אז תדאג שלא יוכל לתבוע או כי הנזק שיגרם לו יהפוך אותו לשבר כלי ותיצור אצלו רושם שאתה מאפיונר מסוכן שלתבוע אותו משמעו מוות ביסורים, או שתגרום לו להזיק לעצמו באופן שהנזק שיגרם לו יגרם לו מחוץ לביתך, למשל - לגרום לו לקפוץ מהמרפסת. או, אם אתה מוכן לקחת סיכון רציני, לשים לו שק על הראש, לקשור את ידיו ורגליו, לשים אותו בתא המטען של רכבך, לנסוע ליער מרוחק או מדבר, לכרות לו כף יד, אוזן אחת, עין אחת וחצי לשון ולאיים עליו שאם איכשהו יתלונן השלב הבא הוא כריתת ארבע גפיים, העין השנייה, האוזן השנייה, כל השיניים והשארתו ביער לחיות טרף ו/או עופות אוכלי נבלות. לא חושב שיהיה לו אומץ לבדוק אם אתה רציני אם תעשה זאת ובגלל שהמשטרה דמיקולו הסיכויים שתיתפס נמוכים.

SupermanZW

Well-known member
אפשרות נוספת, יצירתית יותר: לקשור את ידיו רגליו ופיו, למלא מיכל במלט ומים, לשים את רגליו בתוך המיכל ולחכות 4 שעות, אחרי שהתערובת הפכה לבטון לגלגל אותו בתכריכי בד, להשכיב במושב האחורי של הרכב או בבגאז', להגיע לאגם, ים או אוקיינוס ולהשליכו למים (מסירה, לא מהחוף, היכן שעמוק), את גופתו לא ימצאו לעולם. דרך אגב, זו שיטת החיסול של המאפיה האיטלקית בארה"ב וקנדה.

למעלה