אם המחשב מנתק כוננים פתאום, זה אומר שהספק נחלש? מידי פעם שמתי לב שכונן כלשהו מתנתק

HelpSupport

Active member
אם זה אותו כונן יתכן מאוד שהבעיה דוקא בכונן.

יתכן שמגעי החשמל לא תקינים - כבה את המחשב - נתק את כבל חשמל - אם יש לך פלג אחר מהספק נסה לחבר אותו לכונן ולראות אם יש נפתרה הבעיה ואם לא, כנראה הבעיה בכונן.

רוב הזמן נח

Well-known member
אם זה אותו כונן יתכן מאוד שהבעיה דוקא בכונן.

יתכן שמגעי החשמל לא תקינים - כבה את המחשב - נתק את כבל חשמל - אם יש לך פלג אחר מהספק נסה לחבר אותו לכונן ולראות אם יש נפתרה הבעיה ואם לא, כנראה הבעיה בכונן.
זהו, שלא אותו כונן. היה לי כונן שהיה מתנתק הרבה אבל זה היה קשור לחיבורים שלו. תמיד בהפעלה מחדש הוא היה עולה שוב. אז החלפתי כבל והבעיה הסתדרה. עכשיו כל הזמן כונן אחר מתנתק. קיבלתי פתאום מסך כחול פעם אחת, אני חושד שזה בגלל שהכונן של מערכת ההפעלה התנתק. גם תקופה הכונן של הצורב לא הופיע, למרות שהוא מחובר. אז פעם אחת בהפעלה מחדש של המחשב הוצאתי ממנו את הדיסק ואז הוא כן עלה. זה קשור לזה שאם יש בו דיסק אז הוא מופעל ומסתובב בהפעלה של המחשב וזה לוקח כוח מהספק.

HelpSupport

Active member
זה נכון שבעת הפעלת המחשב בהתחלה כל המכלול צורך הספק גדול יותר, אלא שאחרי שהכול הותנע הצורך מספק הכוח קטן.

תוכל לחשב את הספק ספק הכוח שאתה צריך למחשב שלך ->
במידה וספק הכוח שיש במחשב גבולי - תחליף לספק עם הספק גבוה יותר.
אם לא קשה לך לתת פרטים נוספים על המערכת שלך
דיסק מכני - מתי יוצר וכמות הדיסקים.
דיסק SSD אם קיים.
לוח-אם דגם
דגם המעבד
כרטיס מסך - (אם קיים) - דגם.
זכרונות - סוג וכמות הסטיקים.

רוב הזמן נח

Well-known member
זה נכון שבעת הפעלת המחשב בהתחלה כל המכלול צורך הספק גדול יותר, אלא שאחרי שהכול הותנע הצורך מספק הכוח קטן.

דיסק SSD אם קיים.
לוח-אם דגם
דגם המעבד
לא בטוח שזה הספק. לפעמים עולה לי חלון של משאבי המערכת (פעם הבאה אני אצלם אותו) שאומר שהם דלים מידי. זה קורה שיש הרבה ישומים שעובדים במקביל באותו רגע. ואז לעמים אחרי זה זה סוגר ישום מסויים. אז אם במקרה מה שנסגר זה מנהל התקן של כונן מסויים, זה למעשה ינתק אותו. זה מה שנדמה לי שקורה. כי במצב שאין הרבה ישומים שפועלים במקביל אין סגירות או ניתוקים של כוננים.

רוב הזמן נח

Well-known member

דיסק SSD אם קיים.
לוח-אם דגם
דגם המעבד
זה המחשב:

HelpSupport

Active member
הזכרת 2 דיסקים. המחשב במקור הכיל דיסק של 1TB. אם זה דיסק שנמצא עם המחשב כשזה יצא מהמפעל - הערכה שלי שהבעיה בגלל הדיסק ולא בגלל הספק.

המחשב ישן מאוד - מ-2013.
לפי האתר שקשרתי לבדיקת ההספק - עם דיסק מכני אחד המערכת צריכה הספק של 250W ואם יש שני דיסקים מכניים הריכה 270W - בשני המקרים הספק שיש במארז הוא של 300W והוא מתאים.

רוב הזמן נח

Well-known member
הזכרת 2 דיסקים. המחשב במקור הכיל דיסק של 1TB. אם זה דיסק שנמצא עם המחשב כשזה יצא מהמפעל - הערכה שלי שהבעיה בגלל הדיסק ולא בגלל הספק.

המחשב ישן מאוד - מ-2013.
לפי האתר שקשרתי לבדיקת ההספק - עם דיסק מכני אחד המערכת צריכה הספק של 250W ואם יש שני דיסקים מכניים הריכה 270W - בשני המקרים הספק שיש במארז הוא של 300W והוא מתאים.
הדיסק הקשיח שהגיע עם המחשב מזמן פרש.

רוב הזמן נח

Well-known member

המחשב ישן מאוד - מ-2013.
מה המחשב של HP המקביל לזה היום במחיר דומה?

רוב הזמן נח

Well-known member
איך זה מוצר מקביל? שאומרים מוצר מקביל , זה אומר מוצר באותה איכות ורמה של המוצר שהיה לפני כמה שנים + כל השיפורים שהיו מאז.

אין לו אפילו יציאות USB 3.

זכרון של 8 G יש לי כבר היום.

הוא בכלל לא מגיע עם מערכת הפעלה חלונות.

כרטיס מסך של אינטל ???

נערך לאחרונה ב:

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
פתאום הוא לא מופיע במחשב שלי.
הגיע הזמן למחשב חדש....את המחשב ב הנוכחי תרום למוזיאון :) רציני לכל מכשיר יש את הזמן שלו...מחשב זה גג 6 שנים אתה על 13 סחטת את הלימון עד הדנא שלו..הביאו לך מחשב חדש לך על זה ותהנה עוד שנים טובות.

רוב הזמן נח

Well-known member
הגיע הזמן למחשב חדש....את המחשב ב הנוכחי תרום למוזיאון :) רציני לכל מכשיר יש את הזמן שלו...מחשב זה גג 6 שנים אתה על 13 סחטת את הלימון עד הדנא שלו..הביאו לך מחשב חדש לך על זה ותהנה עוד שנים טובות.
חח.. את המחשב הקודם (פנטיום 4 עם חלונות XP) הוצאתי לפרישה שכבר ממש אי אפשר היה לעבוד איתו. נראה לי שהיה לי אותו בערך 10 שנים. המחשב הנוכחי ממש לא קרוב לזה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
חח.. את המחשב הקודם (פנטיום 4 עם חלונות XP) הוצאתי לפרישה שכבר ממש אי אפשר היה לעבוד איתו. נראה לי שהיה לי אותו בערך 10 שנים. המחשב הנוכחי ממש לא קרוב לזה.
טוב, אין תרופה לקמצנות תמשיך לסבול..ואגב אם אין משאבים זה אומר שהמחשב מעבד זיכרון הכל קורס תחת העומס..יש גבול לכמה אפשר לסחוט לימון

רוב הזמן נח

Well-known member
טוב, אין תרופה לקמצנות תמשיך לסבול..ואגב אם אין משאבים זה אומר שהמחשב מעבד זיכרון הכל קורס תחת העומס..יש גבול לכמה אפשר לסחוט לימון
המחשב עובד תקין. הבעיה אם היא מתרחשת זה פעם ב..

ועכשיו מאז שהחזרתי את pagefile.sys לכונן והוצאתי את הדיסק שהיה בכונן האופטי שגרם לו כנראה לצרוך יותר מידי מהספק, הבעיה לא חזרה.

נוף-צלול

Active member
לפני שנים היתה לי בעיה דומה. בזבזתי המון כסף (כולל למוניות) והמון זמן ותסכול - עד שהוחלף הספק המנוול, ולפתע הכל הסתדר.
זה לפחות מה שהיה אצלי

רוב הזמן נח

Well-known member
יתכן שזה בגלל שיחסית לעבר יש לי יותר דברים שמחוברים למחשב באותו הזמן.

יכול להיות שזה גם בגלל שיש הרבה עבודות במקביל שצורכות משאבי מחשב? לפעמים אני מקבל את החלון הזה שאומר שמשאבי המערכת נגמרו.

רוב הזמן נח

Well-known member
אני חושד שהבעיה היתה הכונן האופטי. לפני איזה חודש הוא התנתק מהמחשב שלי. ותמיד שהפעלתי את המחשב מחדש הוא לא חזר לעלות. לפני יומיים בערך כיביתי את המחשב והוצאתי מהכונן את הדיסק שהיה בו. ואחרי זה שהמחשב עלה מחדש הכונן עלה גם.
נראה לי שהפעילות של הכונן ( שקשורה לזה שהיה בו כל הזמן דיסק) לקחה כוח מהספק.

ומאז גם לא היו התנתקויות אחרות. ליתר ביטחון החזרתי גם את הזכרון הזמני pagefile.sys. , שנראה לי שמאז שהסרתי אותו לחלוטין בשביל לפנות מקום, התחילה להעלות לי ההודעה על משאבי מערכת שנגמרים מידי פעם שיש הרבה דברים שפועלים במקביל.

למעלה