אם קצין תגמולים לא מכיר בנכה כנכה בפעם הראשונה

me1221

New member
אם קצין תגמולים לא מכיר בנכה כנכה בפעם הראשונה

האם יש פעם שנייה שבו יוכל הנכה לבקש הכרה בנכות?
יש לציין כי קיים דוח פציעה והנכה טרם עיין בדוח הפציעה ... האם
הנכה רשאי לעיין בדוח הפציעה?
ממי הוא מבקש לעיין בדוח הפציעה האם מקצין התגמולים?
תודה רבה .

תשובה

שלום לך. אני חושב שהתכוונת לתביעה הראשונה נגד משרד הבטחון. כמו עבור כל תביעה, גם לתביעה כזאת יש תקופה מסוימת אחרי מתן החלטה שבתקופה הזאת אפשר להגיש ערעור כדי לנסות לשנות את ההחלטה. אם תקופת הזמן שמוקצבת לערעור עברה, אפשר להגיש בקשה לעיון חוזר. בעיון חוזר בדרך כלל צריך להגיש מסמכים מעודכנים, זאת אומרת כאלה שלא היו בתביעה המקורית. ההבדל בין ערעור לעיון חוזר הוא כמובן שאם מקבלים הכרה אז התשלומים והזכויות יהיו ממועד מוקדם יותר, זאת אומרת פיצוי עבור תקוה ארוכה יותר.
לדעתי, הנכה התובע זכאי לקבל עותק מדו"ח פציעה. כשהשתחררתי קיבלתי לידיי את התיק הרפואי הצבאי שלי ודו"ח פציעה נכלל בתיק הזה. בנוסף, אתה רשאי לקבל גישה לכל חומר שמשרד הביטחון עשה בו שימוש כדי להגיע להחלטה, אז זה כולל את הדו"ח של הפציעה. לנכים שקיבלו הכרה קיים תיק רשאי במשרד הביטחון ועורכי דין של הנכים רשאים לבקש מאג שיקום נכים את העותק של כל התיק. אחד מעורכי הדין שלי ביקש עותק לאחרונה ושלחו לו משאית ))))) סתם, הוא קיבל שלושה קלסרים ענקיים של ניירת....
אני ממליץ לך להפנות את השאלה שלך לגבי דו"ח פציעה למוקד מידע של אגף שיקום נכים בטלפון 037776777. אם תיפול על פקידה במצב רוח טוב אולי אפילו תקבל תשובה שבאמת תעזור לך. עלה והצלח,
מרקו

למעלה