אמא שלי ז"ל חוויה אישית חולת אלצהיימר

shushino

New member
אמא שלי ז"ל חוויה אישית חולת אלצהיימר

שלום לכולם,

רציתי לספר לכם על החוויה האישית שעברה עם אימי,כי אני רואה שכולם מדברים על אלצהיימר..

אימי ז"ל נפטרה לפני 10 שנים,הייתה חולת אלצהיימר, וחולת סרטן,אני הבאתי אותה לגור באיזור
שלי למזלי מצאתי דירה באיזור שלי,גרה אצלי כמה חודשים עד שהתפנה הדירה.

לקחתי אותה לאבחון גראטרי וגילנו שהתופעות שלה שהיו,הם סיבה לאלצהיימר
ואת הבדיקה אבחנו במרכז גריאטרי באיכלוב.

ואז הייתי מאוד לחוצה ומבולבלת,לבסוף טיפלתי בעניין החוק הסיעוד לגבי עובדת הזרה שתהיה
אצלה,קיבלתי אישור בזמנו לא הכירו את המחלה,לאחר בית משפט קיבלתי שעות מביטוח לאומי כדי להעסיק עובדת זרה.

המשפחה היו אומרים לה צריך למצוא לה בית אבות,חיפשתי אבל העדפתי בבית שלה,והיא גם אמרה לי שושי אני רוצה בבית,אני אמרתי לה טוב אמא,ואז אמרתי לכולם אני עושה הכול שיהיה טוב לאמא,לא מעניין אותי הכסף רק שיספיק לאמא למחייה שלה.

אימי ז"ל גרה בבית שלה 3 שנים עד יום מותה ואני הייתי שם.....

לאחר מותה,אמרתי עשיתי טוב שהיא היתה בבית...

אני לא שוללת בית אבות,יש מקרים שכן צריך חמתי שברה את האגן לאחר שיקום היה לה עובדת זרה,קיבלנו אישור.

יש דברים יותר קשים שאין בררה צריך להעביר אותם למוסד סיעודי..

אז תחשבו טוב לפני שלוקחים אותם לבתי אבות סיעודי......

בתודה
שושי נוחי

תודה שושי - על ששיתפת אותנו בחוויה אישית

עם זאת קצת קשה לגזור מניסיון אישי לגבי מקרים אחרים - מניסיוני הרב אלצהיימר מתקדם לא מותאם טיפול בבית - המטופל גם לא מזהה את לרוב את סביבתו וסובל מאד בבית ללא איזון תרופתי.

נסכם שכל מקרה לגופו :)

תודה לך

ladybug4NLP

Active member
אם מטופל שקט יחסית ומצבו סטטי-אין דבר כזה

לסבול מחוסר איזון בתרופות.

החולה זכאי לקבל את בקורי הרופא והאחות והפיזיוטרפיסט בבית, כולל בדיקות.
הרופא הוא בדרך כלל הפיסכו-גריאטר של המחלקה ואמור לדעת מה לעשות.
נכון שבתרופות המטפלות במצבי פסיכוזה זה אישי מאד ותלוי בן אדם ומשקל וסיבולת ועל כן זה לפי התנסות.
אני מאמינה שבסוף מגיעים לזה .

חושבת שכל זמן שיש אפשרות להחזיק בבית קשיש, גם אם הוא לא מכיר אף אחד - זה עדיין עדיף.
לא כל דבר ניתן להביע במילים על ידי חולה אבל מקום מוכר וטיפול טוב נוסך בטחון. בנוסף חוה הדמנציה לא סובל מכל ה"דמנטייים" האחרים בסביבתו כשהם בפעילות יתר.

דעתי.

למעלה