אמנויות לחימה לילדים

אמנויות לחימה לילדים

אני אמא שתאומים בני 8. הם מאוד מתעניינים באומנויות הלחימה השונות. אני מתלבטת מה הכי מתאים עבורם.
איך אני אוכל לדעת לבחור בין קרב מגע לג'ודו לבין דברים אחרים? לא כל כך מכירה את יתר השיטות...תודה...

אומניות לחימה לילדים

שלום רב,
בגילאים הצעירים עיקר החשיבות אינה בסוג אומנות הלחימה אלא דווקא במדריך ודמותו. הדבר המומלץ ביותר הוא לגשת עם הילדים לשיעור ניסיון באחד מחוגי אומנויות הלחימה הקרובים למקום מגוריכם ולהשאר לצפות במידת האפשר. במידה והילדים חשים העצמה, הנאה ותחושת סיפוק והתרשומתך מהמדריך/ה שהוא דמות חינוכית ראוייה שמקנה לילדים ערכים של כבוד, שליטה עצמית רוח לחימה ובאופן כללי דברים שאת רואה כחשובים את יודעת שהגעת למקום הנכון בין אם זה ג'ודו, קראטה, קרב מגע או כל דבר אחר. בהמשך הילד בוחר בהתאם למה שמעניין אותו, ישנן שיטות תחרותיות כמו ג'ודו טאייקאונדו ועוד ושיטות שאינן תחרותיות כמו למשל שקרב מגע שכל מהותו הגנה עצמית. מעבר לכך, במידה ואת רוצה מלכתכילה להכניס את הילדים למסגרת ארוכת טווח ואופי אומנות הלחימה חשוב לך כבר בשלב הזה, ניתן למצוא באינטרנט חומרים רבים על הפילוסופיה והמטרה של אומניות הלחימה השונות ולראות למה את יותר מתחברת ברמה האישית.כמובן שכמו בכל דבר, פה לאוזן זו שיטה טובה גם כאן בכדי לבחור להיכן ללכת לשיעור ניסיון, כלומר על בסיס המלצה. קצרה היריעה כאן בכדי לתאר לעומק שיטות שונות על יתרונותיהן. אבל שוב, בסוף היישום בפועל מתבצע רק כאשר המדריך ראוי ויודע להעביר הלאה את היתרונות העצומים שיש לדעתי בכל אומנות לחימה.כמובן שאנו מאמינים שבקרב מגע ישנם יתרונות מסוימיים שאלינו מדברים יותר ולכן אנו עוסקים בשיטה זו אך זו לא דבר אבסולוטי והעיקר להיות חלק מעולם אומנויות הלחימה. לתשובה יותר מפורטת תוכלי לפנות אלינו טלפונית.
כל טוב

למעלה