אמרות של חוכמה.

Dr Spock

New member
אמרות של חוכמה.

הנה מספר ציטוטים מלאי חוכמה שאספתי על החיים וכל השאר. אימרות שנותנות כוח, ממלאות אותנו באנרגיה חיובית, ונותנות לנו קצת פרספקטיבה על החיים: "גם זה יעבור. אמירה שיש לומר בכל הנסיבות. בחיים כשהכל נורא, כשרואים דברים מזעזעים, כשהכל טוב ומקסים ונהדר, אמרו את שלושת המילים האלו לעצמכם. הם יעניקו לכם תחושה של פרספקטיבה, וגם יסייעו לכם, להפיק את המיירב מן הטוב, ולהיות שווי נפש לגבי הרע." קלייר ריינר. "כשאתם כבר לא מסוגלים לצעוד אפילו לא צעד אחד, זה סימן שעברתם רק חצי מהמרחק שאתם מסוגלים לצעוד." ביטוי גרינלאנדי. "טוב לב חשוב יותר מחוכמה, וההכרה בכך היא תחילתה של החוכמה." תיאודור אייזק רובין. "אני מצפה לעבור את החיים רק פעם אחת, ולכן, אם יש ביכולתי להפגין טוב לב, או לעשות את הטוב ביותר למען אדם אחר, אני מעדיף לעשות זאת כעת, ולא לדחות או להזניח את הדבר, מפני שלא אעבור בדרך זו בשנית." ויליאם פן. "נראה שההצלחה היא במידה רבה ההתמדה במעשה, אחרי שהאחרים כבר הרפו." ויליאם פת´ר. "חוכמה פירושה לא לשכוח שכל דעותינו והשקפותינו מודעות לטעות, ושהדברים שעליהם אנו סומכים יותר מכל אינם בהכרח ודאיים ולעיתים חסרי יציבות." ג´ראלד ברנמן. "אני משתוקקת להגשים משימה חשובה ואצילית, אבל נפל בחלקי למלא משימות קטנות, כאילו היו חשובות ואציליות." הלן קלר. "אל תמהרו, אל תדאגו. אתם נמצאים כאן רק לשם ביקור קצר, אז לפחות תטרחו לעצור ולהריח את הפרחים." וולטר האגן. "היו חביבים, כי כל מי שאתם פוגשים נלחם בקרב מר." ג´ון ווטסון. "נהגתי לחפש כוח וביטחון מחוץ לעצמי, אבל הם נמצאים מבפנים. הם היו שם מאז ומתמיד." אנה פרויד. "עלינו לזכור שאיננו היחידים שמוצאים את עצמם בדרך ללא מוצא. כשם שהעפיפון נישא לגובה כשהוא עף נגד הרוח, כך הבעיות הקשות ביותר עשויות לחזק אותנו. כמו אלפים רבים לפנינו שנתקלו באותו גורל ויכלו לו, כך נוכל גם אנחנו." ד"ר ר´ בראש. "התהילה שייכת לא לזה שמעולם לא נכשל, אלא למי שקם על רגליו בכל פעם שנפל." פתגם סיני. "האנשים חיים איש תחת חסותו של רעהו." פתגם אירי. "בין אם אתם מרגישים שאתם מסוגלים או לא מסוגלים לעשות דבר, אתם צודקים." הנרי פורד. "יהיה חלקי עמכם, ענווי העולם, אילמי הנפש, רוקמי חייהם בסתר, צנועי הגות ועלילה." חיים נחמן ביאליק. "מי שנותנת מתוך שמחה, נותנת הכי הרבה." אמא תרזה. "אושר, זה אם נותנים את זה למישהו." כריסטופר הואר (בגיל 11). "מרכז הטבע האנושי מעוגן באלפי מעשי חביבות וטוב לב המגדירים את ימינו." סטיבן ג´יי גולד. "ברגע שעבד מאמין כי לא ימשיך להיות עבד, כבליו נושרים. הוא משחרר את עצמו ומורה את הדרך לאחרים. חירות ועבדות הם מצבי נפש." מהאטמה גאנדי. "הליכתינו תהיה נוחה יותר כשעינינו מופנות קדימה, מאשר אם יוסבו לאחור." ג´רום ק´ ג´רום. "אני לא חושבת על הסבל, אלא על היופי שעוד קיים." אנה פראנק. "אין קיצורי דרך לשום מקום שכדאי להגיע אליו." בוורלי סילס. "הפיתרון הטוב ביותר לבעייה, תמיד עובר דרכה." רוברט פרוסט. "ישנם מספיק אנשים שמתארים את המצב כפי שהוא, כעת אנו זקוקים לכמה שיתארו את המצב כפי שהוא יכול להיות." רוברט אורבן. "מחובתנו לעצב את אופיינו, יצירת המופת החשובה ביותר שלנו, היא לחיות כראוי. כל הדברים האחרים: לשלוט, לאגור הון, לבנות, הם לכל היותר נספחים ואבזרים טפלים..." מישל דה מונטיין. "שוב ושוב, חזרה החוויה, שכאשר אמרת לחיים בשלווה ובתקיפות (אבל בתקיפות רבה!): אני סומכת עליכם, תעשו מה שאתם צרכים. החיים, כבמטה קסם ידעו לענות על צרכיך." אולגה איליין. "הסערות גורמות לאלונים להעמיק את שורשיהם." ג´ורג´ הרברט. "האדם האמיץ מהווה רוב." אנדרו ג´קסון. "לאהוב, פירושו להסתכן שלא להיות נאהב. לקוות, פירושו להסתכן באכזבה. אבל אנחנו חייבים להסתכן, משום שהסיכון הגדול ביותר בחיים הוא לא להסתכן בכלל. אדם שלא מסכן כלום, אינו עושה כלום, אינו רואה כלום, אין לו כלום, והוא לא כלום. הוא אינו יכול ללמוד, להרגיש, להשתנות, לגדול, לאהוב, ולחיות." אם יש לכם ציטוטים משלכם, תוסיפו אותם בתגובות.

שוKולד

New member
מקסים!!! ../images/Emo140.gif

הנה כמה תוספות שלי :
Happiness is not the absence of conflict, but the ability to cope with it. Anonymous
We can often do more for other men by trying to correct our own faults than by trying to correct theirs Francois Fenelon
Every time I close the door on reality it comes in through the windows. Jennifer Unlimited
If you don't run your own life, somebody else will John Atkinson
He who conquers others is strong; he who conquers himself is mighty Lao-tzu
Forgiveness is "selective remembering" a conscious decision to focus on love and let the rest go Marianne Williamson
Striving for perfection is the greatest stopper there is... It's your excuse to yourself for not doing anything. Instead, strive for excellence, doing your best. Sir Laurence Olivier
here there is hate, let me sow love; Where there is injury, pardon; Where there is doubt, faith; Where there is despair, hope; Where there is darkness, light. St. Francis of Assisi
When the heart weeps for what it has lost the spirit laughs for what it has found Author Unknown​
האושר הוא קרן שמש שיכולה לחדור דרך אלף לבבות בלא שתאבד כהוא זה מעוצמתה, יתר על כן, כאשר האושר נוגע בלב ענוג, כמו קרן אור המתלכדת במראה הוא משתקף בעוצמה כפולה ומכופלת. האושר הוא שלם רק כאשר חולקים אותו עם הזולת. (ג´יין פורטר)

למעלה