אמ, נושא קצת תקוע אבל לא משנה..

אמ, נושא קצת תקוע אבל לא משנה..

כפי שבטח ידוע לכמה מכם, בכפר סבא מתקיים בית הספר הדמוקרטי ע"ש יעקב חזן. נראה לי שיהיה נחמד לשמוע את דעתכם בעניין-טוב? לא טוב? הסבר קצר על הפעילות שם-בבית הספר הזה, עקרונית, יש הרבה-הרבה יותר מעורבות של ההורים והתלמידים. אין מקצועות חובה בכלל, ואפשר לבחור את השעורים שאתה רוצה ולוותר על אלה שנראים לך פחות מתאימים. כמובן שזה לפעמים פועל לרעה, בעיקר בגילאים הצעירים יותר, אבל רוב התלמידים משקיעים בלימודים, לפחות במידה סבירה. בתחילת השנה אפשר לקבל-בדרך ככל על פי בחירה-מורה שיהיה החונך שלך כל השנה, וייפגש איתך למשך עשרים דקות בשבוע כדי לדבר על בעיות\ארועים\ווטאבר. יש מין פרלמנט כזה, שבו ההורים, המורים והתלמידים מכל כיתה יכולים להציע הצעות לבית הספר, שייעברו רק אם הרוב יחליט על כך. הפרלמנט בוחר את הוועדות-גופים קטנים בתוך הבצפר שדואגים לנושאים קבועים, כמו טיולים, ארועים, סכסוכים בין ילדים וכל מניי דברים בסגנון. זו השנה השמינית לפעילותו של בית הספר. יא, אני מקווה שמישהו באמת קרא את מה שכתבתיOO"

nofar17

New member
באמת?

רק שנה שמינית? לפי דעתי, זה לא משהו הבצפר הזה. הרבה מחבריי העדיפו לעבור משם. אבל כל אחד ומה שבא לו

Double U

New member
תלוי.

יש כאלה שזה מתאים להם, יש כאלה שלא. אני חושב שזה לא טוב שניתן בבית ספר דמוקרטי לוותר על כל מקצוע שלא נראה. למשל: מקצוע המתמטיקה המקנה צוהר אל תחום ההייטק והמדע והטכנולוגיה. חונך אישי - נחמד שבדמוקרטי פעם בשבוע יהיה מישהו שירצה לשמוע על הבעיות שלי, השמחות שלי וכו'. עם זאת, אני לא מאמין שבבית ספר רגיל, יבוא תלמיד אל מחנכו עם בעיה והמחנך יסרב לטפל בה או יתעלם לגמרי.

המ..

הרעיון הוא שבדרך כלל התלמיד בקשר יותר טוב עם החונך שלו מאשר ילד בבצפר רגיל עם המחנך. אפשר להרגיש חופשי לפנות אליו ממש עם -כל- בעיה.

נושא מעניין ביותר רק לפני שאגיב...

כמה שאלות: 1. אני זוכרת שבעבר הייתה בעיה עם כל עניין הבגרויות, איך פתרתם את זה? האם תלמידי בית הספר ניגשים לבגרות? האם הם יכולים לבחור מה כן ומה לא? 2. מי מחליט מי יושב בפרלמנט? 3. כמה תמיכה יש ממערכת החינוך בעיר ובארץ בכלל? 4. כמה עולה ללמוד שם? 5. כמה תלמידים יש בכל שכבה? 6. האם יש מקצועות נוספים חוץ ממקצועות החובה ואם כן מה הם? זהו לבנתיים:) הנושא פשוט מאוד מעניין אותי.

אני לא יכולה לענות לך על הכל..

אבל אעשה כמיטב יכולתי=] 1. אני זוכרת שבעבר הייתה בעיה עם כל עניין הבגרויות, איך פתרתם את זה? האם תלמידי בית הספר ניגשים לבגרות? האם הם יכולים לבחור מה כן ומה לא? אני לא יודעת בקשר לבגרויות.. אני יכולה לנסות לברר לך.. 2. מי מחליט מי יושב בפרלמנט? כל מי שרוצה יכול להיות שם. מתקיימת ישיבה פעם בשבוע, ומי שמתעניין בנושא הדיון-מגיע. לא מתקיימים שעורים בשעה של הפרלמנט. 3. כמה תמיכה יש ממערכת החינוך בעיר ובארץ בכלל? לא יודעת.. 4. כמה עולה ללמוד שם? הרבה
סביבות 850 שקל לחודש. בגלל זה כולנו שם צפונים
5. כמה תלמידים יש בכל שכבה? זה משתנה, וגם לא רלוונטי במיוחד. בגלל בחירת השעורים, יוצא שיש תלמידים מכמה שכבות בשעור אחד-לדוגמה, אני בכיתה ז ואני לומדת ספרות לכיתה ח, ויש לי חברים שלומדים ככה גם מתמטיקה. 6. האם יש מקצועות נוספים חוץ ממקצועות החובה ואם כן מה הם? כן
אני לומדת סטפס מאז כיתה ב או ג, למשל.. יש גם שני שעורים שמיועדים לפתח את אתר בית הספר, טכנולוגיה (זה, אגב, די מעניין) ועוד כל מיני דברים שאני לא זוכרת כרגע. כמובן שיש בעיה עם הקטע של השעורי בחירה-מכיוון שכל אחד בוחר את המערכת שלו, יש מספר שעורים באותה השעה צריך לעתים קרובות (יותר מידי קרובות, אם תשאלו אותי,) לוותר על שעורים מסויימים בשביל לקחת אחרים. מקווה שעזרתי

למעלה