אני המומה וחייבת לשתף גם פה

dafgol

New member
אני המומה וחייבת לשתף גם פה

ביום שישי היתה מסיבה בגן של בר,נהוג אצלינו שמי שחוגג יומולדת מקבל
אחת מכל ילדי הגן, ומביא מתנה אישית לכל ילד\ה בגן. < ביומולדת של ברי קניתי לכל הבנים משחק של סולמות וחבלים,ולכל הבנות יומן זכרון קטן של ברציות.> ביום שישי היתה יומולדת בגן, הבנים קיבלו רובה עם חיצים....אז נכון ..תקראו לי פציפיסטית וואטאבר....אבל נראה לי לא בסדר לקנות לילדים בגיל 5 צעצוע שהוא כלי נשק, על אחת כמה וכמה שזה מסוכן עם החיצים (חצי וואקום). הודעתי לבר שבבית אני לא מרשה לו לשחק עם זה,אולי רק בחוץ ובכל מקרה בשום דרך לא לכוון על אנשים ובמיוחד לא לאזור הפנים. איכשהו הוא קיבל את זה אחרי התמרדות קלה. היום היתה שוב יומולדת,לילדה חדשה בגן,אני לא מכירה אותה או את ההורים שלה האמת... ההפתעה שכולם קיבלו זו שרשרת שחורה עם תליון בצורת סוג של גולגולת....פשוט נחרדתי ונדהמתי...מחר כמובן גם אביע את דעתי בפני הגננת (היא לא נשארת עד סוף היום,אלא מתחלפת עם הגננת של הצהרון). אני לא שפוייה? אני לא נורמלית? או שזה הם הלא נורמליים? אחרי זה מתפלאים שילדים אלימים....ובגיל 12 כבר חברים בכתות למיניהן,איפה נשמע דבר כזה? שרשרת עם גולגולת זה מחריד לטעמי,וכל שכן בגיל 5 ..... רק אני חושבת ככה? אני ממש המומה....

דפנה../images/Emo127.gif

בוקר טוב, אתמול בערב כשפגשתי אותכם ראיתי את ה
. בעיניי זה ממממממש אבל ממממש לא מתאים לשום גיל ובטח שלאאאא לגיל 5. והאמת, אני חושבת כמוך!!! כל מילה שלי תיהיה מותרת,,,, הצדק איתך המשך יום מקסים

rby74

New member
אני עוד בדרך מעלימה מתנות לא ראויות...

הבת שלי גם מקבלת דברים לפעמים איומים.. אני מעלימה אותם איך שהוא או קונה לה משהו אחר חלופי.. לא מכניסה דברים כאלה הבייתה...

O n y X

New member
את לא היחידה שחושבת ככה

כל הקטע של הגולגלות די באופנה עכשיו, אז אפשר למצוא את זה בכל מקום. אבל בהחלט זאת לא מתנה לילדים בני 5

דפנה אני גם חושבת כמוך

ולצערי או שיש סוג הורים שלא חשוב מה יקנו---העיקר שתהיה מתנה. ו/או שלא רואים בחשיבות המתנה ולא מסתכלים על זה כמוך,,, אני אישית לא הייתי קונה מתנה כזו אלא,משחק יצירה לבנים,,ולבנות גם חרוזים כאלה לעבודה עצמית,, חסר מה לקנות?? עבודות גבס בעלות קטנה,,כל אחד והראש שלו, ובנוגע לאלימות,,,האמת,אני קניתי לבני הבכור מכול וכל,,,מנעתי דברים מסוכנים אך בני ילד שחייב אתגרים וגירויים כל הזמן,,,ואלימות לצערי יש כמעט בכל מקום, בני הבכור כבר מתקרב ל 10 עוד מעט וכן,,,,,אני חוששת מהאלימות,,,

S r 35

New member
האשמה בגננת!

מסכימה עם הבנות שאמרו את זה בפורום "הורים וילדים מבלים". הגננת חייבת לפקח על המתנות שעוברות אצלה בגן. זו האחריות שלה. לא כל ההורים מקדישים לנושא מחשבה והרבה מהם קונים מתנות סתם, רק כדי להגיד שקנו משהו ובזול. יכולה להעיד שאצלנו רוב המתנות הולכות לפח שניה וחצי אחרי שקיבלנו אותן, אבל נכון להיום לא נתקלתי במתנות מזוויעות מהסוג שתארת כאן. אגב - יש לי ידידה חיפאית לשעבר, שעברה להרצליה פיתוח: היא סיפרה לנו, לא מזמן, שבהרצליה, להבדיל, הגננת הגבילה את ההורים לא להביא מתנות בערך של יותר מ-100 ש"ח

../images/Emo140.gifיפה שרה,,לא פחות מ 100ש"ח???

לאן הגענו,,,, החומריות הזו,,, אחר כך טוענים שהילדים דורשים והם אשמים, לדעתי זה חלק מחינוך,מה מותר ומה לא,,סדרי עדיפויות, כנראה ששם אין כי יש עודף,לא יודעת,לא נכנסת לזה אבל גם בחולון ההורים היו קונים מתנות של 5 ש"ח ודווקא סביר לחלוטין,, יכולה לומר שכשהיה יום הולדת לניתאי פה בבה"ס החדש הוא קיבל מתנות ב 5 ש"ח,,, ולעומת זאת היו תלמידים שקנו מתנה שמתאימה יותר,,,לגיל וכאלה, מדובר בילדים בגילאי 9+ זה שונה לחלוטין, אני למשל מעולם לא קניתי מתנה לילד בשווי של 5 ש"ח,,בטח לא בגיל של ניתאי,,מבייש לגמריי, החודש האחרון היה מלא בימי הולדת,,,כל מתנה עלתה 20ש"ח,,,לפחות,,,ומשהו רלוונטי.. שבויע נפלא

frige

New member
גם בעיני זה נראה תמוה

כל המשחקים המסוכנים האלה והאלימים הללו. ת'אמת, כשהראל היה קטן ניסיתי כמה שאפשר למנוע ממנו את כל המשחקים הללו, היום הוא דורש אותם.

מוסיפה,כמובן שלא קניתי צעצועים מסוכנים אבל,,,

מי לא אוהב רובה צלילים...??? חרבות מפלסטיק...?? נתתי לו להתנסות בדברים שהוא רצה ואהב,,. רוצה לציין שכשהם גדלים הסביבה מאד משפיעה עליהם,וחלק מיכן יודעות. למעשה,ניתאי היה ונשאר ילד שאהב להעיז,,מחפש אתגרים ולהיות מאותגר,,,ואגב(אני כזו) חלק ממנו הוא גנטיקה שלי,כמעט משוכנעת, גם אני היפראקטיבית אבל במינון שונה משלו כי כמבוגר אתה יכול לשלוט בזה,,,הוא זקוק לרטלין כילד, וכל אימא חושבת כראות עיניה. מצפה לשלג,,,,,,,

dafgol

New member
../images/Emo41.gif עידכון ../images/Emo41.gif

דיברתי עם הגננת,הראתי לה את הגולגולת,טרחתי לעשות את זה ששאר האמהות הנוכחות ישמעו,כי כנראה רק לי זה הפריע... מה מסתבר...האמא הגאונה קנתה 35 שרשראות כאלה, היא בחרה שרשראות עם פרפרים ופרחים, בין לביו השתרבבו להן 4 שרשראות עם גולגולת , היא כנראה לא שמה לב שזו גולגולת ולא פרפר.... הבעתי את מחאתי, אמרתי שכשקונים הפתעות לילדים צריך לעבור אחת אחת ולא לסמוך על המוכרים....בדיוק כמו שאני עשיתי בימי הולדת,עברתי בחנות הפתעה הפתעה לראות שהן תקינות ושלא יהיו "הפתעות" בזמן אמת <אני גם דאגתי שיהיו כמה מיותרות למקרה חירום>. אוקצור הגננת והסייעת היו המומות ובהחלט הצדיקו אותי, הן לא ידעו בכלל שבין הפרפרים והפרחים היו גולגלות. בכל מקרה אני כבר שלשום הורדתי אותה מהשרשרת ובר נשאר רק עם שרשרת בלי כלום,הוא גם הצליח כבר לאבד אותה אתמול בגן <ואני לא ממש מצטערת > אבל מה שבאמת הדהים אותי....שהאמהות שנכחו בבוקר בגן ושמעו אותי (היה קשה לפספס) לא הבינו מה אני רוצה....ולא יקרה כלום משרשרת עם גולגולת..."זה כולה שרשרת של 2 שקל"....אז לא יכולתי להתאפק ואמרתי לאחת האמהות....כולה גולגולת של שני שקלים בגיל 5....מה הבן שלך יענוד בגיל 15? אחרי זה לא מבינים איך ילדים נחשפים ומתחברים לרעיונות כמו כתות ושאר אלימות (סתם הערה מטומטמת שלי...פשוט לא יכולתי להתאפק). הגננת הסתכלה על האמא ה"היא" ועלי , התנצלה והיתה המומה כמוני,גם מהגולגולת וגם מהתגובה של אותה אמא. באותה הזדמנות גם הערתי על המתנה שקיבלו בשישי אקדח עם חיצים, הגננת אמרה לי שהיא מודעת והעירה ותעיר הלאה (ההורים ביום שישי קבעו עובדה,מבלי להתייעץ איתה ומבלי ליידע אותה - דבר שבדר"כ לא קורה. אם להורים אין מודעות וקצת שיקול דעת שלא לומר שכל....מה הפלא שהנוער שלנו מתנהג כמו שהוא מתנהג...וסליחה מראש על ההכללה, ברור שלא כל ההורים כאלה ולא כל בני הנוער כאלה. אני מרגישה שלמה עם עצמי שאמרתי והבעתי את דעתי בפני הגננת הסייעת והאמהות שנכחו באותו זמן בגן.

S r 35

New member
טוב שעמדת על שלך והלכת עם האמת שלך

האמהות הללו אולי יחשבו שאת "פלצנית", אבל את צודקת ב 100%. כמו שאנחנו לא רוצות שהילדים שלנו יאכלו את כל הזבל, אין שם טעם ל"האכיל" אותם גם בזבל ברמה של משחקים, ספרים וכו'. אני עדיין חושבת שזו אחריות של הגננת. נראה לי שבפעמים הבאות היא כבר תקפיד יותר. אגב - רעיון נחמד ולא יקר להפתעת יום הולדת: ספל אישי לכל ילד. קנינו את זה בשנה שעברה כהפתעה לילדים בגן של ניר. ספל עלתה לי חמישה ש"ח בחנות של "הכל בדולר". הורים התקשרו אח"כ להגיד לי אישית תודה על הרעיון. והספל אכן משמשת עד היום את ניר למשקה השוקו שלו. עוד רעיונות נחמדים שהשתמשנו בהם: פאזלים קטנים, בובות אצבע לתיאטרון בובות.... באמת שלא חסר מה לקנות, גם במחירים זולים, אם רק רוצים ומתאמצים קצת.

LANIT1

New member
באמת אני נגד מתנות כאלה תמיד מהגן ולפח

חצים קשת מזה לג בעומר ונו באמת מה לעשות עם שרשרת שחורה עם גולגולת הולכים להשרדות אולי??? חבל על הכסף תאמיני לי

למעלה