אני חדש ישן כאן

זרדוז

New member
אני חדש ישן כאן

אני מתוסכל ואין לי למי לפנות. אין לי עם מי לדבר. אני חייב לעבור מכאן ואני לא יודע לאן אני יכול ללכת. אני בן 34, גר אצל אמא שלי, לא עובד, מתקיים רק על קצבת נכות (על רקע נפשי). אני מרגיש שאני לא יכול יותר לגור אצל אמא שלי. הסיבות הן שונות, אבל בקיצור אומר שאין לי שקט. כל הזמן אמא שלי קוראת לי ומבקשת עזרה בדבר מה, אחותי מתקשרת הביתה, השכנים ממול מפריעים לי מאוד למרות שהם לא מתכוונים להפריע לי. אני מרגיש שאני מאבד את שפיות דעתי. אני חייב לעבור מכאן ולגור לבד לחלוטין. הבעיה היא הכסף. יש לי חסכון בבנק, אבל אני לא יודע אם להשתמש בו או לא. הרי אני לא יכול להשכיר דירה רק מכספי החיסכון שלי. אני לא יודע היכן אמצא לי דירה. אני רק רוצה לגור בשקט בלי טלפונים ובלי ביקורים ובלי שאף אחד יבקש את עזרתי. אני חייב מנוחה. העצבים שלי רופפים. אני נוטל ויפאקס באופן קבוע אבל זה לא מטפל בעצבים שלי. אני ממורמר וכועס ורגיש מאוד לרעשים. אני ממש לא יודע מה לעשות. הדבר היחידי שבאמת מרגיע אותי , הוא הליכה רגלית ארוכה שבה אני שומע מוזיקה, רק כדי לא לשמוע את רחשי הסביבה. בזמן ההליכה, אני גם מוריד את המשקפים שלי (מספר די גבוה) כך שאיני רואה דבר מלבד צבעי הרמזור. כך אני כאילו מתנתק ועצביי נרגעים. כשאני חוזר הביתה לאמא שלי, המצב חוזר לקדמותו כאילו כלל לא יצאתי מהבית. אמא שלי (ללא כוונה) מעצבנת אותי מאוד, השכנים מעצבנים אותי, האחיות שלי מעצבנות אותי, כל העולם מעצבן אותי. מעולם לא חייתי לבד ואני מאוד רוצה לגור לבד. אני לא יודע מה לעשות. אין לי אף אחד בעולם שיכול לעזור לי או ללוות אותי בדרך החדשה. אין לי חברים ולא משפחה נורמאלית. אני אובד עצות.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
ברוך השב, זרדוז

נשמע שאתה מרגיש תקוע... שהיית רוצה שינוי, התקדמות לעבור למקום שבו תחוש נוח יותר, מקום שתרגיש שהוא נכון יותר עבורך, עבור הצרכים שלך... ואולי, הטיול הרגלי אותו אתה עושה, מנותק מהרעשים, עם המוסיקה.. מלמד שמצאת דרכים, למצוא את השקט, לנטרל את הרעשים, גם בתוך המצב הלא אידאלי בו אתה חי... האם חשבת, זרדוז, על דרכים נוספות כאלה? ספר לנו...האם המוסיקה, למשל, כדרך להתנתק, יכולה לשרת אותך גם בשעות מסוימות בתוך הבית...האם יש דברים נוספים, שנותנים לך את התחושה, של ניתוק, של רגיעה.. ואולי, גם התייעצות עם הרופא שלך, לגבי תרופות נוספות, שיכולות לסייע לרגיעה, להתמודדות עם הלחץ והמתח שנוצרים לך בסביבה הביתית, יכולה לעזור... ומכיוון אחר, האם חשבת, להתייעץ גם עם עמותה, שעוסקת בבריאות הנפש שיש בה אנשים בעלי ניסיון בכל הנוגע למגורים לבד/משותפים, שאולי יכולים לסייע אותך או לכוון אותך לדרכים בהן תוכל לצאת לדרך עצמאית יותר...ובדרך, גם להכיר אנשים שיוכלו להיות עבורך לאוזן קשבת כמו למשל, עמותת אנוש. ספר לנו מה מחשבותיך, מה הכיוונים האפשריים, המשך לשתף אותנו ואנחנו נמשיך לחשוב יחד איתך...

זרדוז

New member
תודה. אמשיך

קבעתי פגישה עם הפסיכיאטרית שלי ואני מתכוון לבקש כדורים נוספים להרגעה או משהו כזה. בינתיים חיפשתי לי דירת גג כלשהי להשכיר, אבל לא מצאתי מה שאני מחפש מבחינת מחיר ומיקום. אני הייתי רוצה לגור לבד ובשקט או לגור עם אדם נוסף ובשקט. הדגש חייב להיות על שקט. לכן חשבתי על דירת גג, כלומר דירה הנמצאת סמוך לגג. עצביי רופפים. אני חש זועם או שאני רגוע וזעמי עולה מיד ומשתלט על כל חלקה טובה שלי. בנוסף לזעם שלי ולעצבים הרופפים שלי אני חש כאבי ראש חזקים וסחרחורות. אני צריך לדבר עם מטפל כלשהו באופן קבוע. אין לי אמצעים לדבר עם פסיכולוג. קופ"ח עושה מזה צחוק. הם מפנים אותי אל ספר הרופאים של מכבי. אני מתקשר לפסיכולוג כלשהו הרשום בספר ואז הוא אומר שהוא כבר לא עובד עם מכבי ומקבל רק פרטי. אני מרגיש תקוע מאוד חזק. תקוע בכוח ובעוצמה הרבה יותר גבוהה מכפי יכולתי לצאת. איבדתי שליטה על חיי ואני לא מאמין שאי פעם אוכל להשיג עצמאות אלא אם אקבל עזרה נחושה מבחוץ. אין לי כוח רצון כמעט לשום דבר. אין לי שמחת חיים. אין לי תקווה. שום דבר בחיים אינו מסב לי תענוג אמיתי, הנאה אמיתית, מפלט אמיתי, רוגע אמיתי. אני יוצא מהבית כמעט כל יום , לשעה, שעה וחצי, לא יותר. למעשה אין לי לאן ללכת בכלל. כך יוצא שאני הולך לסופרמרקט השכונתי שלנו, וחוזר רק עם בקבוק קולה ויוגורט. את השיטה של להוריד משקפים ולשמוע מוזיקה, (כלומר להתנתק מהסביבה במכוון ) גיליתי רק השבוע והיא עדיין קצת משונה לי. אני מדוכא נפשית ומיואש, אך אני מרגיש כי הדיכאון פוסח על התסמינים הגופניים האופייניים לדיכאון שקדם לדיכאון הישן ההוא שהיה לי טרם קבלת כדורים נוגדי דיכאון. אני צריך שיניחו לי לנפשי. אני צריך לנוח מדיבור ומהקשבה. צריך לנוח מלהשיב על שאלות . צריך לנוח מלענות לצלצולי טלפון ולפתוח את דלת הכניסה למי שנוקש עליה. אני צריך להתנתק ממשפחתי ואיני יכול לעשות זאת (משפחתי היא סיפור כבד, אומר רק בקיצור שכולם סובלים מנכויות ).

יש לי סיפור ממש דומה/תקוע בגיהנום הביתי

אני ממש מזדהה איתך למרות שיש כמה שינויים כמו שאני גר עם אבא ויש עצבים בבית,,,בגללם הזוגיות שלו והכל נופל עליי יש לי ממש סיפור דומה גם עם להשכיר דירה שאיין לי מספיק הכנסה אני תקוע בגיהנום הביתי מזדהה איתך וממש בא לי לבכות על גורלות כמו שלנו

למעלה