אני חוזרת בתשובה

אני חוזרת בתשובה

אני אוהבת את בן הזוג שלי ולא רוצה להתגרש נתחיל מזה.
אני חוזרת בתשובה במידה מסוימת ובעלי לא. אני רוצה להישאר איתו אולם יש לנו ויכוח קשה על חינוך הילדים (בין היתר) שאחד מהם עולה לכתה א. בעלי לא מעוניין בחינוך דתי ושום דבר מזה ולי זה צורם מאוד כי הוא אינו מקבל את דרכי.
בעיניי אני אמורה לגדל את ילדיי לפי הערכים שלי ועדיין להיות יחד בכל מצב מבחינת זוגיות
מה עלינו לעשות?

ביחד ולחוד

רימונה יקרה. מועדים לשמחה.
אפשר להעריך את החזרה שלך בתשובה, כתוספת נכבדה לחינוך ולתרבות עבור משפחתך. ברם, את מבקשת שבעלך, שלא חזר בתשובה וגם לא הכיר אותך כדתיה, יקבל את דעותייך החדשות.
מדוע???הוא אדם אחר וזכותו להחזיק בדעות משלו. במקרה כזה, שיש אי הבנות בין בני הזוג, ראוי לפנות לייעוץ/ טיפול זוגי מקצועי, למען הדבר החשוב ביותר - שלום בית. על שניכם ללמוד כיצד לחיות עם השונות ביניכם ועדיין לקיים בית טוב ואוהב. חג שמח

למה בעלך אשם שאת מאמינה ביצור דמיוני?

איזה ערכים יש לקבל? של חשיבה צרה ומדכאת?
תני להם חופש ותפסיקי לכפות עליהם את הדת. תתביישי

"אני אמורה לגדל את ילדיי לפי הערכים שלי"

האם הילדים לא שלו? האם הם לא אמורים לגדול גם לפי הערכים שלו? למה הערכים שלך עדיפים על שלו בגידול ילדים? ממה שידוע לי החינוך הדתי ברוב הפרמטרים דווקא פחות טוב מהחינוך החילוני (ציונים נמוכים יותר במבחני מיצב, אחוזי זכאות לבגרות נמוכים יותר).
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4696577,00.html

פיצול הורי

התגובה שלי כמנהלת הפורום וכפסיכואנליטיקאית זוגית ומשפחתית היא, במילה אחת, הקשבה ודיבור.
אין ערכים נעלים יותר או פחות בין הציבור הדתי או החילוני. השאלה מה ואיך בוחרים מתוך הערכים להקנות לילדים. כאשר הורה אחד דתי ושני חילוני מובן שיש חילוקח דיעות. אך אין זה אומר שהאחד טוב על השני.
רצוי ראשית, לדבר, להקשיב זה לזו ולהגיע להילטה משותפת, שכנראה אף אחד לא יהיה הכי מאושר איתה, אך היא תהווה אינטגרציה וכוחות מאוחדים מול הילדים.
וזה אולי החשוב מכל ביחסי זוגיות ומשפחה.

Ron W

New member
פסיכולוגיה ביסודה נטולת ערכים, נגררת כדי להיות בקונצנזוס

אם לא היו הבדלים ערכיים לא היו מלחמות דת וכולם היו אדישים
לדתם או חילוניותם של היריבים.
ניגוד דתי מול חילוני, קורא לא ללכת בדרך משותפת
לכן אין ספק שאחת משתי הדרכים היא צודקת ויותר ערכית:
משמע הדתית היא רגרסיבית, כי דתות הן מערש התרבות
וחילונית היא ההשכלה, ההבנה שפסיכולוגית לדת יש מנגנוני שליטה
עד רמה של מחלת נפש לפי פרויד - איך פסיכולוגית מתגמשת - לאל פתרונים

התשובה: אם יש אינטרס זוגי ,
על החילוני להפוך אנוס לגחמות הרגרסיביות/דתיות
ולוותר על חרותו למען הזוגיות.

SupermanZW

Well-known member
לשאול את הילדים

נכון שהם קטנים, אבל אם את ובעלך לא מסכימים על מערכת החינוך אליה תשלחו את ילדיכם שתפו את הילדים בהתלבטויותיכם וספקו להם את כל המידע שניתן, תנו להם גם להתרשם מבתי הספר כדי שיקבלו החלטה מושכלת ככל האפשר.

את לא תשכנעי את בעלך והוא לא ישכנע אותך, אך אין סיבה שלא תסכימו לשלוח את ילדיכם לבית הספר שהם רוצים מבין האפשרויות שבאות בחשבון מבחינתו או מבחינתך.

למעלה