אני לא יודע אם מישהו עוד נכנס לפה,אבלבכל זאת

shuky63

New member
אני לא יודע אם מישהו עוד נכנס לפה,אבלבכל זאת

אשאל.
האם לדעתכם יש עוד בכלל מקום לפורום הזה יחד עם הקבוצה בפייסבוק שמהווה פורום בפני עצמה?
הרי מי שרושם גמגום בגוגל מגיע לאתר של אמבי ושם יש המון מידע להורים ואפשרות להפנות שאלות.
אז אולי פשוט עבר זמנו של הפורום.
קצת חבל לי כי הרי אני זה שהקים את הפורום .זה בכל זאת הבייבי שלי ואם אחשוב שיש מקום להמשך קיומו גם אבקש לחזור לנהל אותו.
אז בכנות,יש מקום להמשך הקיום של הפורום לדעתכם?

geashono

New member
אני חושב שכן

כי זה הפורום היחידי בעולם דובר עברית בנושא גמגום.
כי קבוצת הפייסבוק היא סגורה ומכילה פחות מ100 אנשים,לעומת עשרות אלפים מגמגמים שקיימים בארץ.
הפורום לאורך השנים הורכב מכותבים קבועים שכתבו הרבה בפורום,והם עברו לפייסבוק.
מכותבים חד פעמיים שעדיין כותבים בפורום.
וממנהלים שהוכרחו לפתוח פוסטים ולהגיב,שכרגע בהעדר מנהל זה לא רלבאנטי.
כך שאין שינוי מהותי ,רק העדר הכותבים הקבועים.

dorabr

New member
אני בעד פורום שכזה + שאלה(אולי פורקן?) והצעה

בתור מגמגם מילדות, שעבר לא מעט עליות ומורדות ביכולת הדיבור ושמפעם לפעם תוהה ואף מתמרמר על גורלי, אני חושב שפורום כזה, יכול להוות מקום לפורקן.

כיום הנני לקראת גיל 27, אקדמאי שתוהה לאן מועדות פניו. הייתי מטופל אצל קלינאיות תקשורת שונות במהלך תקופות שונות בחיי, ואני סבור שאי אפשר לקטלג אותי לרובריקה של המגמגמים הכבדים.

הסתרת הגמגום בכל הטכניקות הידועות, בין אם בהצלחה ובין אם לאו, צורכות ממני אנרגיות רבות, וכאשר אני מגמגם יותר מבד"כ זו תחושה קשה.
אני אף זוכר בהיותי סטודנט כאשר המרצה היה שואל שאלות וכדומה, תמים חששתי ש"ייפול" עליי. אני בטוח שכל מגמגם סובל מהעניין.

מצאתי בפורום זה, הודעה מלפני כ4 שנים על עניין של הכרה בנכות למגמגמים. שיהיה ברור, אני לא אהנה מקבלת תעודת נכה או בהכרה כנכה, אבל עצם העניין שמדינה מתגמלת, מפצה וכד' יכול להוות הקלה מסויימת, ולמגמגמים ההקלה הזו חשובה, לטעמי.

קראתי טענה של מישהו כי מקבלים קצבת נכות עקב חוסר ביכולת עבודה או משהו בסגנון. בין אם קיים הקושי להוכיח כי זו הסיבה לחוסר עבודה או לחוסר מימוש פוטנציאל (עסקי-כלכלי-ריווחי) ובין אם לאו, ארצה להעיר תשומת ליבכם לנכי פוליו(שיתוק - בעיקר עקב מגפה בשנות ה-50) ולתופעת הקוקסינליות. נכי פוליו מקבלים קצבת נכות גם אם הם עובדים ומשתכרים יפה; קוקסינלים(שעברו שינוי מין) מקבלים קצבה גם כן, ולא ידוע לי אם זה מפריע להם למצוא עבודה (יש קוקסינלים שקשה מאוד לזהות כי עברו שינוי מין).

למישהו יש הצעה כיצד כן להתמודד עם העניין, בלקבל הכרה, פיצוי או תמיכה. אולי אפילו סיבסוד מלא של טיפול בגמגום, ולא לאחר קבלת טופס 17 אחד אחרי שרופא המשפחה עושה לך טובה, וזה לטיפול בודד אם בכלל.

בתודה,
דור

שי שורק

New member
היי דור

כנציג אמב"י אנחנו עובדים על עיניין קיצבה למגמגמים,יש לנו מחר פגישה בכנסת .תהליך ארוך ומתיש , מאמין ובטוח שנצליח במה שאנחנו מאמינים.
אני מכיר כמה מגמגמים שלא מקבלים אותם לעבודה בשל הגמום.

למעלה