אני מאשר את המיצג

aharon5

New member
אני מאשר את המיצג

בג"צ אישר מיצג עם ארונות קבורה המצופים בדגלי שני העמים הלוחמים: ישראל ופלסטין. המיצג מעורר תקווה גדולה בקרב אנשים מן השמאל שהוא יוכל לשמש כדי להפיץ את אמונתם, ומעורר רוגז רב בקרב אנשים מן הימין החשים שהוא מ(י)צג שווא. אז רק רציתי להודיע לכם שבנוסף לבג"צ גם אני מאשר את המיצג, כך שכל האישורים הנדרשים הגיעו. ---- ובכן, מדוע אני מאשר את המיצג? המיצג הוא נכון לחלוטין: אכן, גם הקורבנות הישראלים וגם הקורבנות הפלסטינים משמשים ככלי ציני בידי הפלסטינים כדי להילחם בישראל. נכון לספור את הקורבנות ביחד: גם את קורבנות האזרחים (אפילו גם הצבאיים) הישראלים, וגם את קורבנות האזרחים הפלסטינים. כולנו קורבנות הטרור: גם אנחנו, אבל גם האזרחים הפלסטינים התמימים והמוסתים, אשר אינם מבינים שכמו כלבי (או תרנגולי) קרב משסים אותם להילחם בנו. המלחמה הזו היא מלחמה מתוחכמת, והטרור הוא כלי מדהים בתיחכומו שעושה שימוש אכזרי אך מתוחכם בסבל של אזרחים משני הצדדים. ואכן: עובדה היא שישראל כואבת את האובדן משני הצדדים ויש לה אינטרס להביא אותו למינימום ועד לאפס. עובדה היא גם, שלאויב יש אינטרס הפוך: להרבות את הקורבנות גם בקרב ישראל כדי ללחוץ עליה להכנע, אך במקביל גם להרבות בקורבנות מצידו כדי להשיג שני ציפורים: 1) גם לשסות את האוכלוסיה שלו לשנאה כנגד ישראל, 2) וגם לגרום ללחץ בינלאומי ופנימי מתוך ישראל כדי לכבול את ידיה. אפשר להתגונן גם כנגד טרור מתוחכם שמשתמש בציניות ובאכזריות (ובחכמה רבה) בכלי של ריבוי קורבנות משני הצדדים. (זה אפשרי, זה בידיים שלנו). הכלי להתגוננות פסיכולוגית הוא פשוט מאוד: התפכחות. הבנת הציניות של הטרור, תוך התרכזות בהבנת האינטרסים שלו (במקום באיזה שהוא מוסר מדומה). (תזכורת: העולם עובד לפי אינטרסים). המשמעות המעשית של ההבנה הזו היא: עמידה איתנה ללא מתן שום חיזוק למימוש האינטרסים שלו. כלומר: לא לאפשר לריבוי הקורבנות האלו לכבול את ידיו של הצבא. לא לשחק לידיו של הטרור על ידי כך שריבוי הקורבנות יוביל לרפיסותנו. נהפוך הוא: נעמוד כנגד הטרור בעוז ונגנה בבוטות ובנחרצות את הברבריות, האכזריות, וחוסר האנושיות של האויב במלחמתו למען השמדתנו. עם טרור לא מדברים, טרור מדבירים. ---- צריך לדעת לנצל את המיצג כדי להשתמש בו כבומרנג. בשביל זה בדיוק אני פה. בהצלחה.

למעלה