אני מבקשת רעיונות איך לפתור בעיה בדרך יצירתית

ketill

New member
אני מבקשת רעיונות איך לפתור בעיה בדרך יצירתית

1. הורי גרים בדירה בבעלותי ביחד איתי וסוכם ביננו שהם צריכים לקנות את מצרכי המזון מפני שכל המשכורת שלי הולכת למשכנתא המממנת את הדירה. 2. מרצוני החופשי התחייבתי ללון את הורי אצל עו"ד בגלל מצוות כבוד אב ואם והמכתב הזה לא מזמין אף אחד להציע לי לוותר על כך ואין טעם לכל דיון בענין זה. 3. כל פעם כשאחותי מגיעה אלינו (היא מגיעה פעמיים בשבוע מאכילה את ילדיה ואוכלת בעצמה על חשבון הורי כי היא רגילה לזה שנים רבות), היא מגיעה עם מצרכי מזון. חשבתי כל פעם שאחותי קונה מהכסף שלה, הואיל והיא אמרה לי מס' פעמים לא לנגוע בדברים שהיא מביאה, אז אני בשום פנים ואופן לא נוגעת בדברים שהיא מביאה אפילו שהורי לפעמים היו אומרים לי "שטויות, אחותך מביאה את זה גם לך" ליד אורחים. 4. באירוע אחד הורי עשו קניות ושמו חלק מהדברים שקנו במקרר שלהם (יש להם מקרר בחדר שלהם) וחלק אחר של הדברים הורי שמו במכוניתם הפרטית (אני קניתי להם את המכונית המפוארת ורשמתי על שמם במתנה ואילו לי אין שום מכונית). ואז כשאחותי הגיעה, שמעתי את אבא שלי אומר לאחותי במדרגות "קחי את חבילות הקרמבו ותגידי לאחותך שאת קנית אותם". 5. באותו מקרה, כיוון שידעתי שהורי קנו את הקרמבו, אז אכלתי לא יותר מ 5 קרמבו והיתר אבא שלי זלל את כולם. כעבור שעה אחותי חיפשה קרמבו ואבא שלי אמר לה שאני חיסלתי אותם כי לא היה נעים לו להודות שהוא חיסל אותם. ואז היא באה עלי והתחילה לצעוק עלי ואמרה לי "דברים שאני קונה אני לא רוצה שתגעי בהם בכלל". 6. אותו מקרה חזר על עצמו בכל פעם שהיה ברור לי שהורי הם אלה שקנו. באותם מקרים, אבא שלי חיסל את הדברים, התבייש להודות בכך מבלי להאשים אותי, אחותי היתה כועסת על אימי ואז אימי היתה תמיד כועסת עלי נורא ואימי היתה רבה איתי בגלל שאחותי היתה מלחיצה אותה שאני מחסלת. מה גורמים לבעיות האלה ואיך פותרים אותן והכי חשוב איך אפשר לשרוד ולגור ביחד עם הורי ? איך אפשר להסתדר ואיך אפשר להיחלץ מהמצב מבלי לפגוע באף אחד ? אנא עיזרו לי בעצות לפתור את הבעיות כי אני בלחץ מתמיד מיואשת מהחיים בגלל זה וכבר חשבתי לא פעם אחת להתאבד בגלל שנבהלתי מהמחשבה שמישהו יציע לי שאני והורי ולא נגור ביחד כפיתרון לבעיה. חג שמח ומועדים לשמחה.

לצערי...

אני חושבת שבמצב אותו את מתארת, את בוחרת להיות במקום קורבני ומנוצל מבלי רצון ממשי לצאת מכך. את חוששת לפגוע באחרים החיים על חשבונך אך אינך חוששת באותה מידה להפגע בעצמך. כבוד אב ואם הוא אכן מצווה גדולה, אך לא פחות חשוב לכבד את ילדיך ולהיות הוגנים כלפיהם, על אחת כמה וכמה כשהם נותנים ברוחב לב על מנת שתוכל אתה כהורה להתקיים. אני מציעה לך ומהר לפנות ליעוץ מקצועי על מנת להתחזק ולצאת מהמקום הרדוף והקורבני שאת מנהלת מול הורייך ואחותך. במקום לרחם על עצמך ולחוש כי אינך יכולה לעשות דבר על מנת לשפר את המצב, פני למקום מקצועי שיסייע לך לאחוז חזרה במושכות בידייך. הפסיקי לבחור להיות חלשה. בהצלחה, טל

למעלה