אני מחפש step (ב- JCL של MVS) לזיהוי קובץ ריק

אני מחפש step (ב- JCL של MVS) לזיהוי קובץ ריק

שלום לכולם, אני תכניתן במקום גדול בו יש MF שיש עליו MVS. אני כותב ג'וב BATCH ב- JCL, ויש לי step בו אני מייצר ארבעה קבצים סדרתיים. הג'וב הוא יומי, ויבנה כל יום את ארבעת הקבצים הללו, אך ייתכן והם יהיו ריקים (כולם או חלקם). אין לי כל עניין בקבצים הריקים הללו, ואני מעוניין למחוק אותם. הפתרון הפשוט הוא כמובן לכתוב תכנית קטנה שתקרא את הקבצים הללו, ותוציא return code מתאים. ה- step הבא ימחק את הקובץ. כמובן יהיה צריך לחזור על התהליך ארבע פעמים. אני מחפש משהו טיפה יותר מתוחכם. האם מישהו יודע על דרך כלשהיא, למשל תכנית שירות קטנה באסמבלר או שפה אחרת שמנסה לקרוא את הקובץ, או בודקת את גודל הקובץ בקטלוג,או או כל פטנט אחר, שיוכל לומר לי אם הקובץ ריק או לא ? בתודה איתן

gadiba

New member
פתרון פשוט

אפשר להשתמש בפקודה PRINT תחת IDCAMS ולבקש ממנה להדפיס רשומה אחת מהקובץ. אם אין רשומות בקובץ, היא תחזיר Return Code 4 שאפשר לתפוס בעזרת כרטיס IF של JCL או של IDCAMS.

הצעות נוספות

1. תוכנית REXX שתבדוק עם יש משהו בקובץ ואם לא תוציא פקודת TSO DELETE ותמחק אותו... 2. ביצוע COMPARE מול קובץ ריק - ומחיקה ע"י IF ב-JCL ע"פ RC.

Son Gocu

New member
תנסה

לכתוב תוכנית REXX עם LISTDSI. זה ייתן לך כל מיני פיסות מידע על הקבצים שאתה מייצר. תראה אם זה מתאים לך.

למעלה