אני מקווה ש...

אני מקווה ש... ../images/Emo206.gif

אני מקווה שיקשיבו לילד בן 11 שרק היום גמר לקרוא את הספר השלישי. אני מקווה שפיליפ פולמן יכתוב ספר 4 . (אני מקווה שאין, אחרת אני עושה מעצמי צחוק). איזה עצוב
למה הם נפרדו? הם לא יכלו לסגור את החלון לעולם המתים, לפתוח חלון בין העולמות שלהם, ולפני שהם ימותו הם יעברו לאחד העולמות, ויפתחו חלון לעולם המתים.

JustRain

New member
לא כדאי שיכתב ספר נוסף

ספרים וסרטים שנוספים רק כדי לטפס על ההצלחה הם גרועים מאד. סדרות וטרילוגיות נכתבות מראש כדי להיות כאלו. ספרי המשך הם גרועים כי הם מודבקים לקצה שכבר סגור. אני מאד אתאכזב מפולמן אם יכתוב ספר המשך.

KER13

New member
../images/Emo24.gifהווו...

וולקום טו דה קלאב...טוב..הצטרפתי בגיל 12, אותו דבר.. טוב, ברור שכולם היו רוצים שזה יימשך אבל רק אם הסוף של משקפת הענבר היה שונה, ז"א אם המעגל לא היה סגור... אבל זה מותיר מקום לדימיון כי כל עוד דפי הספר של הספר הרביעי לבנים וחלקים, הכל יכול להיות. אבל פיליפ פולמן עושה אוסף סיפורים קצרים של עבר של כמה דמויות, אני חושבת שאפשר להסתפק בזה, לא? ואתה יכול לעשות מעצמך צחוק בפורום רק אם תכתוב שאתה חושב שליירה הייתה בגלגול הקודם שלמה ארצי

ברוך הבא! ../images/Emo24.gif

אני מסכימה איתך, העובדה שוויל וליירה נאלצו להיפרד היא עצובה מאוד, אבל הם עשו משהו מאוד יפה- הם חשבו על הכלל, ולא רק על עצמם. הסכין היה חייב להישבר, כי אחרת כל הסיפור הזה של הרדיפה אחריו ופתיחת החלונות לא היה נגמר. כל פיתרון וסוף אחר לסיפור היה אגואיסטי, לא מתחשב, ופוגם בסוף הנהדר הזה של פולמן. ויל וליירה עוד ישובו להיפגש, כמו שהמלאכית ההיא אמרה להם- יש דרכים לעבור בין העולמות גם בלי הסכין, והם תמיד יהיו זו בליבו של זה, ולהפך. בקשר לספר הרביעי שציינת- פולמן עובד כעת על ספר שנקרא "ספר האבק". הוא לא ממש המשך ישיר לסיפורם של ויל וליירה, אבל יהיו בו הרבה סיפורים ודברים חדשים, ואני עצמי מצפה לו בקוצר רוח. בכל מקרה, אני מקווה שתהנה בפורום! ספר לנו קצת על עצמך- איך קוראים לך, איזור מגורים, תחביבים וכו'

The Immortal Me

New member
ברוך הבא!../images/Emo210.gif

הו, אני מקווה שלא. הסוף היה כל כך סגור ונוגע, שהמשך פשוט יהרוס...

orar1

New member
חדש גם ../images/Emo9.gif (איכשהו ../images/Emo6.gif)

כבר כמה ימים אני מחפש הודעה להתעלק עליה ולא מוצא. ועכשיו אני חושב למה פשוט לא פתחתי הודעה
אז שלום לכולם, אור מירושלים. בן 15 (עוד 3 ימים!). כתבתי שאני איכשהו חדש בגלל ש(סיפור ארוך כמו שאומרים. אבל יש לנו זמן.. חח) התחלתי לקרוא את חומריו לפני שנה. סיימתי והתעניינתי. הסתכלתי והגעתי לפורום ומאז אני קורא פה. יותר מחצי שנה ובאמת שאין לי שמץ של מושג למה לקח לי להצטרף כל כך הרבה זמן! אתם נורא נחמדים לחדשים ומקבלים אותם יפה! אז אם אתם נבהלים מזה שאני מכיר את השמות שלכם ובדיחות פורום, אל תיבהלו
מקווה שתסלחו לי על הבירבורי יתר שלי פה :]

The Immortal Me

New member
מה פתאום ברבורי יתר! ברוך הבא!../images/Emo140.gif../images/Emo210.gif

ומזל"ט עוד שלושה ימים!

CoralP

New member
לידע כללי,../images/Emo54.gif../images/Emo210.gif

הוא היה "ריאן ווילסון" במשחק תפקידים של הוגוורטס בחופש הגדול, והוא נורא התלהב כשהוא זיהה אותך, גם לפי המאומצון!
~ואני סתם יצור מוזר, שאין לו באמת משהו לומר~

dahoe

New member
ברוך הבא! ../images/Emo24.gif

אני אהד, אני גם בן 15 מירושלים. מאיפה אתה?

orar1

New member
אמ..

פסגת זאב. איפה שאקס 93 גר
ולומד בבויאר. ואתה?

dahoe

New member
ארמון הנציב ולומד ברעות.

סביר להניח שלא ניתקל אחד בשני במקרה.

ברוך ה... נמצא! ../images/Emo24.gif

ירושלמים זה טוב
חבר'ה, בזמן האחרון יש המון חדשים ומעט מאוד דיונים- אז כל מי שיש לו שאלה או רעיון לדיון (במיוחד החדשים!) לא צריך להתבייש להעלות אותו לפורום. אף אחד לא יצחק עליכם, ויהיה פה יותר מעניין... אז יאללה

Fairywitch

New member
ברוכים הבאים../images/Emo70.gif

רעיון יפה, אבל... הם מסוג הגיבורים שמקריבים את עצמם למען טובת כולם
וגם אם היה חלון- הם לא היו יכולים לחיות יחד, רק להיפגש, ויש בזה משהו אפילו יותר מתסכל. זה גם לא היה נותן להם להמשיך הלאה בחייהם כמו שצריך

היי חנה, נחמד לפגוש אותך פה ../images/Emo132.gif

אפשר להצטרף לפורום? חוץ מחנה, למי שלא מכיר אותי: קוראים לי הדס ואני חברה בפורום "הארי פוטר לבוגרים" . סיימתי אתמול את הטרילוגיה ויש לי שאלה, שכמובן בעיניכם הותיקים התשובה ידועה... למה קוראים לסדרה "חומריו האפלים" ולא "החומר האפל", "האבק", החומרים האפלים" וכו' למי שייך החומר האפל - חומריו - של מי?

האבק

New member
שלום הדס ../images/Emo140.gif

ברוכה הבאה! מקווה שנהנת מהטרילוגיה. אני מכיר אותך מה"פ לבוגרים, אם כי יכול להיות שאת לא מכירה אותי כי אני לא כותב שם. שמי אודי, ובין היתר גם עזרתי בעיצוב הסימנייה שנמכרה במכירה המוקדמת של ה"פ - אני מניח שהיית שם, לא?
אם תפתחי את העמוד הראשון (לפני הפרק הראשון) של "המצפן הזהוב" תוכלי לראות ציטוט מ"גן העדן האבוד" של ג'ון מילטון: "אל תוך תהום חסרת חוק זו, רחמה של הבריאה וייתכן שגם קברה, תהום שאין בה חוף או ים, אוויר או אש, אך כל אלה בקרבה שרויים מעורבבים במצב העוברי, לכן אינם שוקטים, עד זמן שבו האל הכל-יכול פוקד על חומריו האפלים לברוא עוד עולמות - אל תוך תהום חסרת חוק זו מלאך החבלה הביט ברוב עניין, עומד על סף הגיהנום, שוקל את מסעו..." השם "חומריו האפלים" לקוח מתוך היצירה של מילטון שממנה נלקחה השראה רבה לחומריו האפלים. אז של מי החומרים? לפי פסקה זו הם שייכים ל"אל הכל יכול". האם זה הסמכות? האם זה האבק? זה נתון לפירוש האישי שלך. חוץ מזה, חומריו האפלים זה גם משחק מילים ל"חומר האפל" מעולמנו שלוקח תפקיד חשוב בטרילוגייה בשם "האבק"
מקווה שעזרתי! חוץ מזה אני מאד ממליץ לך להכנס לאתר שלנו - http://www.hdm.co.il ובנושא הזה - לקרוא את המאמר: "חומריו השאולים" - http://www.hdm.co.il/page.php?id=190 גלישה מהנה!

שלום אודי ../images/Emo66.gif

הסימנייה שעזרת בעיצובה מאוד יפה. הייתי במכירה וגם מכרתי. תודה על ההסבר על חומריו. הבנתי שהמילה מרמזת על החומר האפל /האבק , ועכשיו אני מבינה מאיפה הציטוט. האם הבנתי נכון את הטרילוגיה והמחבר יוצא נגד הממסד הדתי העריץ ומנסה לעודד חתירה לידע מדעי? עוד לא קראתי את המאמרים, אבל אקרא אותם בקרוב. בנתיים ראיתי כבר את הקדימון לסרט שיצא בנובמבר , וזה נראה לא רע. (אני מקווה שבפורום הזה מותר לדבר על סרטים...)
גם ראיתי את הקטעים מ"חומריו הבהירים" - מי המשתתפים הכל כך מוכשרים?

למעלה