אני מתחילה בעוגה שהעלתי השבוע

t a l talim

New member
אני מתחילה בעוגה שהעלתי השבוע

בפורום אחר, אך אני מקווה שתעניין גם כאן- אשמח אם תצטרפו אלי ותעלו תמונות והסברים משלכם! לאחר שביקשתי רעיונות לעוגת בילבי ליומולדת 4 של ביתי, קיבלתי מסרים עם שאלות לגבי הכנת עוגת בלבי. אני מצרפת הסברים וקלוזאפים של הדמויות, לכל המעוניין. הפיסול כאן לא מסובך כלל- אתם מוזמנים לשאול כל שאלה. קצת הסברים- - המשטח עצמו עשוי מעץ (למי שמזהה מהעוגה הקודמת...), סביבו מודבק סרט, ומצופה כולו בבצק סוכר. (שיש של ירוקים) - הכיפה כוסתה אף היא בבצק ירוק, ועליה הודבק "דשא" בגוונים שונים של ירוק. הדשא נעשה בעזרת אקדח לסוכר - sugargun , אבל ניתן לעשות אותו גם בעזרת כותש שום או מסננת רגילה. מהדשא יוצרים משטחים קטנים, ומדביקים בעזרת מעט מים לעוגה. - בילבי- הכי נח ללוש יום מראש גוש של בצק סוכר לבן עם cmc, לתת לו "לנוח" בלילה, ולמחרת לצבוע ולפסל. הבובה מיוצבת בעזרת פסטה לעוגה, והצמות מיוצבות על פסטה אחת שהשחלתי דרך הראש. המשטח מסביב נשאר ריק יחסית- מוכן לנרות, אבל כמובן שניתן לקשט יותר אם רוצים. בהצלחה, טל

t a l talim

New member
ולסיום-

העוגה הוגשה בגן בתוספת עוגות שוקולד בגביעי גלידה, מצופים כמובן בקרם שוקולד ומעוטרים בדשא ופרחים המתאימים לעוגה. פותר את בעית הלילוך של העוגה בגן, ומשמח את הילדים.

באבלו

New member
היי טל - שאלה לי

כתבת שלשת ערב קודם בצק סןכר עם CMC, פיסלת וייבשת ויום למחרת צבעת. הכוונה לצביעה במכחולים? לא עיבדת את הצבע לבצק בכלל?

t a l talim

New member
לשתי את הצבע לתוך הבצק...

לזה התכוונתי כשכתבתי "לצבוע" רק העיניים צויירו בטוש צבע מאכל.

למעלה