אני נורא אוהבת ספרים..

אני נורא אוהבת ספרים..

למרות שבזמן האחרון לא יצא לי כל כך יש לי להמליץ לכם על 2 ספרים ומי שבמקרה קרא שיגיד גם הוא... הספר הראשון זה "האי ברחוב הציפורים" של אורי אורלב והספר השני זה "עיניי נמר" של ג'ודי בלום ספרים מדהימים שאם מתחילים לקרוא אי אפשר להפסיק באמצע מומלץ בחום...

sagiberg

New member
תוכלי לפרט מעט ../images/Emo35.gif

יהיה נחמד אם תוכלי לספר מעט על כל אחד מהספרים- כדי שנדע אם בא לנו לטעום כרגע או לדחות לאח"כ

בשמחה....../images/Emo9.gif

עיניי נמר-ג'ודי בלום זה התקציר מאחורה אם תרצו אני יפרט עוד "באחד מלילות הקיץ הייתה דייווי בת ה-15 עדה לגסיסת אביה האהוב, שנורה בעת שוד בחנותו.היא אפופת פחדים,ועל כן היא ישנה כשסכין תחובה מתחת לכריתה. דייווי האומללה נוסעת עם אמה ועם אחיה הצעיר, ג'ייסון, לדודתה ולדודה המתגוררים בניו אלמוס שבניו מכסיקו. אך גם הרחק מביתה אין היא מצליחה לשכוח את ליל הזוועות ההוא. כעסה וצערה עזים כל כך, עד שהיא אינה זוכרת כמעט כיצד התנהלו חייה לפני האסון. יום אחד בעודה מטיילת בקניון (של סלעים לא חנויות), היא פוגשת בחור צעיר ומסתורי ושמו וולף......... עיניי נמר, ספרה המרגש ביותר של ג'ודי בלום, מגולל את סיפור מאמציה של דייווי להשלים עם מותו הטרגי של אביה. קראתי אותו כבר אולי 10 פעמים והוא פשוט מדהים!!

ענתש

New member
ג'ודי בלום !! ואוו כמה שנים לא

שמעתי עליה... "אלוהים אתה שומע, זו אני מרגרט" שלה היה ספר להיט כשהייתי בת 12 (זה היה מ-ז-מ-ן) וכמה התאמנו במתיחות חזה בחדרי חדרים בגלל הספר הזה ("זהו זה, זהו זה, כך נגדיל את החזה") - בסוף הדבר היחיד שהגדיל לי את החזה היה ההריון וההנקה
הזכרת לי נשכחות. תודה.

החתימה שלך...

זה השיר שאמא שלי שרה לי שהייתי תינוקת שיר שאני אוהבת עד היום ומה הקטע עם המתיחות חזה? לא הבנתי...

ענתש

New member
הקטע עם מתיחות החזה-

כדאי לקרוא את הספר (אם בכלל עוד אפשר למצוא אותו). זו הילדה, מרגרט, וחברה שלה שחשבו שאם יתאמנו במתיחות כזה כל יום יהיה להן ציצי גדול יותר... כמו שאת מבינה, אני והחברות שלי האמנו לזה

והשני...

אותו השאלתי אז אני יכתוב לבד.. האי ברחוב הציפורים-אורי אורלב אלכס הוא נער בתקופת השואה יום אחד מפרידים בינו לבין אביו והוא נאלץ להסתדר לבדו בבית נטוש. למצוא לעצמו אוכל ולהיזהר לא להיתפס הוא מכיר חברים חדשים גם מהצד הפולני וחי ביחד עם שלג העכבר שלו בהריסות של בניין הוא יודע שאסור לו ללכת מהמחבוא כי אם הוא יצא אבא שלו לא ימצא אותו... האם אלכס ימצא שוב את אביו או שאולי יתפסו אותו? זה לא נשמע כזה מרגש ומרתק כי אני לא יודעת לנסח את עצמי כל כך טוב (מה לעשות..אני לא טובה בכתיבה..) שיחזירו לי תספר אני יכתוב תתקציר אבל באמת הספר הוא נורא מותר ומרגש ובכיתי בסוף..יש משפט אחד בספר המשפט האחרון שאני זוכרת אותו תמיד והוא כל כך נכון.. "בכי מדבק, בדיוק כמו צחוק..."

Rivendell

New member
היי נועה! ../images/Emo13.gif

וברוכה הבאה. את שני הספרים שכתבת עליהם גם אני מאוד מאוד אהבתי בצעירותי. יש לי רק הערה קטנה - העתקת הכריכה האחורית של ספר במלואה היא למעשה לא חוקית, לפי חוק זכויות יוצרים, אז בבקשה תימנעי מזה להבא. מה גם שמה ש*את* כתבת הרבה יותר מעניין לדעתי. לקרוא את הכריכה כל אחד יכול, אבל יותר מעניין לשמוע מה החוויה שלך! "האי ברחוב הציפורים" אם אני לא טועה הוא סיפור אמיתי, או לפחות מבוסס על סיפור אמיתי - הסיפור של אורי אורלב עצמו. אני יכולה לבדוק לך אם זה מעניין אותך. אני זוכרת שהקסים אותי התיאור של המחבוא שלו, ואיך הוא היה מציץ החוצה אל הגטו. "עיני נמר" הוא בהחלט ספר חזק מאוד ומרגש. בכלל בגיל צעיר יותר אהבתי מאוד את ג'ודי בלום, אבל אין ספק שזה באמת הספר הכי טוב שלה.

sagiberg

New member
ובהמשך לריוונדל ../images/Emo24.gif

היי נועה- אל תזלזלי בכישוריך. בדומה לריוונדל,גם אני נהניתי יותר מההמלצה האישית שניסחת. התאור הזכיר לי כמה ולמה אהבתי את הספר. לגבי זכויות יוצרים- אני ממליצה לך להציץ בדברי הפתיחה לפורום- יש שם כמה כללים מנחים. ולגבי ספרים (כי הרי זה העיקר )- אני לא יודעת אם קראת כבר את " סופה בין הדקלים" של סמי מיכאל. נדמה לי שתאהבי אותו.

למעלה