אני רק שאלה בבקשה. (שאלה קשה שיכולה לגרום לחלק מהגולשים כאן לכעס חזק)

כידוע לנו שבהפגנות נגד הBB בציזריאה , בבלפור או בקפלן משתתפים משפחות של חטופים שניתן לספור אותן על יד אחת וגם אז לא מתמלאות כל חמשת האצבעות .
השאלה שלי היא האם השנאה שלהם לBB גוברת על הרצון שלהם להחזיר את האהובים שלהם הבייתה?

כידוע לנו שבהפגנות נגד הBB בציזריאה , בבלפור או בקפלן משתתפים משפחות של חטופים שניתן לספור אותן על יד אחת וגם אז לא מתמלאות כל חמשת האצבעות .
השאלה שלי היא האם השנאה שלהם לBB גוברת על הרצון שלהם להחזיר את האהובים שלהם הבייתה?
ההסבר ידוע,רואים שאתה לא קורא את התקשורת הישראלית מספיק:

אחרי המקרה של החילוץ הכושל האחרון שבו חוסלו החטופים,השתנה הנרטיב אצל חלק ממשפחות החטופים

מאפשר לסמוך על ביבי שיעשה עיסקה/ללחוץ על ביבי שיעשה עיסקה לביבי

לא יעשה עיסקה וסה"כ משתמש במצב בעזה בשביל לסחוט תגובה מחיזבאלה,חותים,איראן וכד'.

אי לכך כדאי לפעול נגד ביבי.

נסיך.333

Well-known member
ההסבר ידוע,רואים שאתה לא קורא את התקשורת הישראלית מספיק:

אחרי המקרה של החילוץ הכושל האחרון שבו חוסלו החטופים,השתנה הנרטיב אצל חלק ממשפחות החטופים

מאפשר לסמוך על ביבי שיעשה עיסקה/ללחוץ על ביבי שיעשה עיסקה לביבי

לא יעשה עיסקה וסה"כ משתמש במצב בעזה בשביל לסחוט תגובה מחיזבאלה,חותים,איראן וכד'.

אי לכך כדאי לפעול נגד ביבי.
לפי מה שכתבת כאן אני מבין שאתה מומחה לקנוניות בין לאומיות כאשר אתה בעצם יוצר אותן..
אני מניח שתכתוב מחר, בשבוע הבא, שביבי סגר עם סינוואר את ה-7/10 ולא אחים לנוחבה סגרו איתו..

DANIAVNI

Well-known member
פירשו חכמים שאין דנים אדם בשעת כעסו .
( ובאותה הזדמנות אשאל ללא קשר : גם אמרו שאדם ניכר בכעסו ...איך הסתירה מתיישבת)

The Real Big Joe

Well-known member
אין סתירה ואין תחרות בין השנים, דביל!

Harrington

Well-known member
מנהל
כנראה שלא. כנראה שהמצב שונה בתכלית השוני. אולי הן שונאות את ביבי ואולי לא. אך כנראה שהן מאמינות בלב שלם שהוא זה שמונע את החזרת יקיריהם הביתה. יתכן שהן מאמינות כך בגלל סיפורי הסבתא שהנהגת הרל"ב סיפרו להם. יתכן שזה מגיע מתובנות אחרות (שגויות מן הסתם, אך זה כלל לא משנה). יתכן גם שהן פשוט נמצאות שם מתוך מצוקתן, על אף שהן מבינות שלא ראש הממשלה הוא הבעיה בסיפור, אך מתוך כך שמול הגורמים שהם באמת הבעיה הן לא יכולות להפגין (או שזה לא יהיה יעיל כלל וכאן לפחות יש תחושה של סיכוי קלוש).

אין מה לבוא בטענות למשפחות אלו. הן במצוקה שגם אם כולנו נעמוד במקהלה בוגרת ונשיר 'אנחנו מבינים', אין לנו את היכולת להבין אפילו את קצה קצהו של המצוקה שהן נמצאות בה (וכדאי שכולנו נודה לקב"ה על כך מידי יום ביומו). חז"ל כבר הבינו זאת, לרבות את הנטיה של אנשים כמונו לומר 'כן כן, אנחנו מבינים', ולימדו אותנו שאין דנים אדם בשעת צערו. מן הראוי שנקפיד על כך ולא רק כסלוגן שאנחנו זורקים לחלל האוויר.

כנראה שלא. כנראה שהמצב שונה בתכלית השוני. אולי הן שונאות את ביבי ואולי לא. אך כנראה שהן מאמינות בלב שלם שהוא זה שמונע את החזרת יקיריהם הביתה. יתכן שהן מאמינות כך בגלל סיפורי הסבתא שהנהגת הרל"ב סיפרו להם. יתכן שזה מגיע מתובנות אחרות (שגויות מן הסתם, אך זה כלל לא משנה). יתכן גם שהן פשוט נמצאות שם מתוך מצוקתן, על אף שהן מבינות שלא ראש הממשלה הוא הבעיה בסיפור, אך מתוך כך שמול הגורמים שהם באמת הבעיה הן לא יכולות להפגין (או שזה לא יהיה יעיל כלל וכאן לפחות יש תחושה של סיכוי קלוש).

אין מה לבוא בטענות למשפחות אלו. הן במצוקה שגם אם כולנו נעמוד במקהלה בוגרת ונשיר 'אנחנו מבינים', אין לנו את היכולת להבין אפילו את קצה קצהו של המצוקה שהן נמצאות בה (וכדאי שכולנו נודה לקב"ה על כך מידי יום ביומו). חז"ל כבר הבינו זאת, לרבות את הנטיה של אנשים כמונו לומר 'כן כן, אנחנו מבינים', ולימדו אותנו שאין דנים אדם בשעת צערו. מן הראוי שנקפיד על כך ולא רק כסלוגן שאנחנו זורקים לחלל האוויר.
האנשים האלה שיש להם בני משפחה חטופים הם אפילו לא 10% ממשפחות החטופים. רוב משפחות החטופים כבר לא משתתפים בהפגנות הרל"ב כי הם מבינים שההפגנות הם לא כדי לשחרר את החטופים שלהן אלא כדי להפיל את ממשלת הימין. אלה אותם אנשים של בלפור של ציזאירה של קפלן והם מפגינים נגד הביבי עוד לפני ה7.10.
הן שניים או שלוש משפחות או נציגים של המשפחות שמשתתפים באופן קבוע בחסימות כבישים בהפגנות בהפצת שנאה נגד ה BB ואין להם שום קשר עם החזרת החטופים .
השאלה שלי היא האם שנאתם לBB גדולה מאהבתם לילדים שלהם לאמהות לאבות שלהם?

Harrington

Well-known member
מנהל
האנשים האלה שיש להם בני משפחה חטופים הם אפילו לא 10% ממשפחות החטופים. רוב משפחות החטופים כבר לא משתתפים בהפגנות הרל"ב כי הם מבינים שההפגנות הם לא כדי לשחרר את החטופים שלהן אלא כדי להפיל את ממשלת הימין. אלה אותם אנשים של בלפור של ציזאירה של קפלן והם מפגינים נגד הביבי עוד לפני ה7.10.
הן שניים או שלוש משפחות או נציגים של המשפחות שמשתתפים באופן קבוע בחסימות כבישים בהפגנות בהפצת שנאה נגד ה BB ואין להם שום קשר עם החזרת החטופים .
השאלה שלי היא האם שנאתם לBB גדולה מאהבתם לילדים שלהם לאמהות לאבות שלהם?
ברור וידוע שמדובר רק בחלק ממשפחות החטופים, אולם אליהם כמובן התייחסו הדברים דלעיל.

evglev1

Well-known member
מנהל
נראה שהם באמת מאמינים שהדבר היחיד שחסר להשבת יקיריהם זה תשובה חיובית של ביבי להצעת עיסקה שמונחת על השולחן. אני מאמין כשעניו צנגאוקר מאשימה את ביבי ברצח והפקרה של החטופים, זה בא מהלב והיא באמת מאמינה בזה.

marabo

Well-known member
אתן לך תשובה
חז"ל אמרו שרשעים גם על פתחו של גיהנום לא עושים תשובה?
לכאורה זה תמוהה, אדם רואה מול עיניו איזה עונשים קשים מקבלים על החטאים שהוא עושה והוא לא יפסיק מהם ויחזור בתשובה?
ההסבר הוא שלרשע כל כך ברור שהחטאים שלו הם נכונים והוא כל כך מחובר אליהם ששום דבר לא יכול לנתק אותו מהם.
כאן זה אותו הדבר, ברעיון כמובן, לא חלילה שהמסכנים הללו שקרוביהם נחטפו הם רשעים אלא שכל כך הטמיעו בהם את הרל"ביות שהם בטוחים שמלחמה בביבי זה הדבר הנכון לעשות גם אם הם רואים שזה מזיק לקרוביהם החטופים.

נסיך.333

Well-known member
לא חושב, הם פשוט הפכו לשבויים בידי נבלות מבלי לשים לב..
הגברת צנגאוקר לא תראה את בנה בחיים כנראה. היא נכס לסינוואר
והיא אפילו לא מבינה את זה..

נערך לאחרונה ב:
לו חושב, הם פשוט הפכו לשבויים בידי נבלות מבלי לשים לב..
הגברת צנגאוקר לא תראה את בנה בחיים כנראה. היא נכס לסינוואר
והיא אפילו לא מבינה את זה..
איך אי אפשר להבין שהיא כלי משחק בידי כת הרל"ב והבן שלה מעניין אותם כמו העיתון של אתמול.
אבל יש מצב שאתה צודק. הם בהחלט שבויים של החלאות האלה .מצוקות נפשיות יכולות לחולל טירוף ואי שפיות זמנית או קבועה.
סינואר רואה וצוחק ואומר הבן שלה ימות כאן ולא יחזור לא חי ולא מת.
זה הנשק שלי נגדם.

יש מצב ששילמו להם טוב על מה שהם עושים, אז זה מפצה אולי על ההתנהלות המטומטמם שלהם, מבחינתם.
אתה אומר שתמורת בצע כסף הם הולכים להפגנות רל"ב שמנוגדות לאינטרסים שלהם לראות את החטופים שלהם יקיריהם חוזרים הבייתה חיים או מתים?
זאת אומרת שהם בעצם שונאים את ה BB יותר מאשר הם אוהבים את הילדים שלהם? זה מזעזע אותי.

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה אומר שתמורת בצע כסף הם הולכים להפגנות רל"ב שמנוגדות לאינטרסים שלהם לראות את החטופים שלהם יקיריהם חוזרים הבייתה חיים או מתים?
זאת אומרת שהם בעצם שונאים את ה BB יותר מאשר הם אוהבים את הילדים שלהם? זה מזעזע אותי.
אם שילמו להם הרבה, הם יכולים לשכנע את עצמם שההופעות ההרסניות שלהם עוזרות להם.

למעלה