אפשר לשאול?

Jah 3

New member
אפשר לשאול?

מה זה בדיוק דאב? זאת אומרת, מה ההבדל בין גרסת דאב של שיר לגרסה הרגילה שלו? תודה לכל העונים ועונה לכל התודים

קצת על הדאב..

סגנון הדאב החל כעיבוד מחדש של קטעי רגאיי קלאסיים באמצעות מוזיקה אלקטרונית. הסגנון והאפקטים התפתחו והשפיעו רבות על סצינת המוזיקה האלקטרונית העולמית. יאנו הדאב היה בעצם מוזיקת רגאיי שהפשיטו ממנה את השירה, את הגיטרות וכלים מלודיים, והשאירו בה בעיקר את המרכיבים הבסיסיים: בס וכלי הקשה, בתוספת אפקטים רבים. עם התפתחות סצינת הדאנס העולמית והדרישה למוסיקת "צ'יל אאוט" להירגעות בתום מסיבות, זכה הדאב הג'מייקני לתחייה באירופה ואף פותח ז'אנר של דאב אלקטרוני, שנציגיו הבולטים הם חברי הצמד האוסטרי הפופולרי "קרודר ודורפמייסטר". כשם שהרגאיי והפאנק הלכו יד ביד בסוף שנות ה-70, הדאב הולך יד ביד עם הדאנס. אני עושה שני שימושים עם המוזיקה הזו- השימוש הראשון הוא להיות בסאטלה, לשמוע ת'מוזיקה הזו- לרקוד ולנוע איך שבא לך.. לזרום עם תנועות ידיים וכו'.. בשימוש השני המוזיקה באה לידי ביטוי כמוזיקת רקע, אני מעסזה הוליסטית- ורואה בדאב כמין מוזיקה למדיטציה ועיסויים, לשיחרור ואיזון הגוף והנפש. שיהיה ערב נעים ואני מקווה שהבנת מההסבר קצת על הדאב -כשף!

ואיך זה מתבטא במוזיקה?!?!?!

קצת המלצות =) 1. Muslimgauze - Ceylon Daggar 2. Systemwide - Contrapositive 3. Sound Secretion - Beat Trilogy 4. The Rootsman vs. Muslimgauze - Aswan 5. Spectre - Crooked 6. Scorn - Nights Ash Black ( Bill Laswell's Slow Black Underground River Mix) 7. Witchman - Ghost Drums At Dawn 8. Sub Dub - Sound Check 9. Scorn - Black Ash Dub 10. DJ Spooky - Rapper's Relight (Featuring Kevin Shields) 11. DUBMARINE -- Lovin' Dub 12. INTERSPERSE -- Du Bi True 13. VITAL DUB -- Merciful Dub 14. DUBBLESTANDART -- Blue Moon Dub 15. BDF MEETS LOUD & LONE -- Give Dub The Praisies 16. DUBITAL -- Night Drop Dub 17. BLUE -- Division Dub 18. CLOUD NINE -- Peas 'n' Luv Dub 19. DUBCHECK -- Football Dub 20.NONPLACE URBAN FIELD -- Western Dub 21. Horace Andy - Do You Love My Music 22. Victor Rice - Twins 23. Funki Porcini - Dubble (Organ Swell) 24. Leftfield - Dub Gusset 25. i cube - le dub 26. Rootical Sound - Horny Dub 27. Max Romeo - Chase The Devil 28. Bill Laswell - Cybotron 29. Lee Perry - Soul fire 30. The Congos - Wheel 31. U-Roy - Chalice in the Palace 32. Hugh Mundell - 1983 dub 33. Keith Hudson - Pick A Dub 34. Soul Rebel - Dub with toast 35. Burning Spear - Garvey's Ghost 36. Mikey Dread - each track has dub appended 37. Mighty Diamond - Planet Mars Dub 38. Any Dubs - Dennis Bovell 39. Black Uhuru Groucho Smykle Remix 40. Mad Professor - Dub Me Crazy מקווה שתשמע ת'המלצות ותהנה
-כשף!

Jah 3

New member
אוו עכשיו את מדברת כשף

ככה אני אוהב אותך.. טנקס :)

למעלה