אפשר רגע?

אפשר רגע?

סתם רגע עלליי ועליו שתינו בני 23 הכרנו בתיכון בגיל 17 ההורים שלו התגרשו שהיה קטן שלי לא {עמדו על סף פרידה} ד"א ניראה לי שיש לו פחד נטישה ביגלל ההתנהגות הילדותית שלו והמוזרה כלפיי אני לאומת זאת לא מסוגלת להאמין שבאמת אוהבים אותי כי ניפגעתי בילדות מהאנשים שהיו קרובים לי יש לי פחד שמתקרבים אליי לא יכולה שיגעו בי ממה זה נובע ממה שעברתי ולמה אין לי אמונה שיאהבו אותי? למה אני לא בוטחת באנשים? ד"א עוד משהו לגבין האם יש לו בעיה ביגלל חרדת הנטישה שלו? {ד"א הוא לא מודע לרגשות שלו} שיש לו פחד נטישה ביגלל ההורים שלו וגם בבית שאין חום ואהבה הילדים גודלים להיות כאלו לא לתת חום ואהבה? וביגלל זה הוא עצבני כי יש לו כ"כ המון בלב הוא מסתגר ומדחיק ולא מפנים ועובד על עצמו אז איך הוא יגיב אחרת? נכון הוא הדחיק את הרגשות שלו כלפיי יש סיכוי. הוא לא מודע למה הוא מרגיש כי סבל המון. מה דעתכם יכול להיות שפחד נטישה ישפיע על מערכות יחסיו של בחור בקשריו הרומנטיים? ד"א אני התאהבתי בו אשמח לייעוץ

המשך..

יש כזה דבר שאפילו שהוא פגע בי נפשית אני מוכנה לסלוח לו? למה בעצם אני נימשכת אליו? האם זה היצר והרגש שהשתלטו עליי? או הלב שלא פועל? מה עושים למה אני נימשכת לבנאדם שמכאיב לי? אפילו אם לא היה בנינו כלום ולא יצאנו או דברים כאלו מה יכולה לעשות לגבי זה. המון תודה סיוון

האם זו הפעם הראשונה שאת רואה אצלך חיבור

בין אהבה לכאב? האם באיזה שהוא מקום התרגלת לקבל פגיעות נפשיות מאנשים קרובים?

לרינה בלום שלום לך

בקשר לשאלותייך פעם ראשונה שאני רואה אצלי חיבור בין פחד לאהבה את יכולה לומר לי מה זה אומר? וכלפי הבחור האים באמת יכול להיות לו פחד נטישה ביגלל הוריו שהתגרשו שהיה קטן? ולמה זה משפיע עליו בקשר עם אחרות?

וכן כל חיי משהייתי קטנה

פגעו בי וקיבלתי "סיטרות לחי" ד"א זה הוריד לי מאוד את הביטחון העצמי וביגל זה נהפכתי לפגיעה ורגשנית חוץ מזה ביגלל שפגעו בי הרבה פיתחתי אצלי מחסום נגד מי שמתקרב אליי ונגד אהבה אני לא מאמינה שיכולים לאהוב אותי ביגלל שקיבלתי המון פגיעות אני הולכת לפסיכולוגית ויש לי ספרי פסיכולוגיה שבהם הבנתי המון דברים עליי ועל הבחור אשמח עם תתני לי תשובה למה אני לא מסוגלת לקבל אהבה? כי פגעו בי כ"כ וגם אני לא סומכת על אנשים {חוץ מהמשפחה} ולא מאמינה שיכולים לאהוב אותי למה אני מרגישה ככה?

את ממש יודעת את התשובות לשאלותיך.

את מדברת על חוויות חוזרות של פגיעה שלך מאנשים קרובים אליך. חוויות כאלה יכולות ליצור ציפיה לפגיעה נוספת בעתיד וחשש מיחסים קרובים שעלולים להביא לפגיעה נוספת בך.

לפעמים כאשר מישהו עובר חויה קשה בה הוריו

נפרדים, והקשר עם אחד מההורים לא נמשך באופן סביר, יכולה להישאר אצלו חוויה קשה של נטישה ואובדן אדם מאד קרוב. חוויה כזו יכולה במקרים מסוימים ליצור מצב שבו אותו אדם יחוש ביחסים קורבים חשש מנטישה של האדם הקרוב או פרידה. זוהי כמובן הכללה, והכל תלוי בעוצמת החוויה, ואישיותו של האדם.

פחד נטישה הוא גורם חשוב מאד בקביעת האיכות

של מערכת יחסים זוגית. הוא משפיע מאד על התנהגות האדם בתוך הזוגיות כיון שהרבה מאד תגובות יכולות לנבוע ממנו במקום להיות ענייניות למצב. הפחד משפיע על האדם להגיב ולחשוב מתוך מקום מאויים ובשל כך התנהגותו פחות מחושבת ושקולה לפעמים ואינה מותאמת למצב במציאות. יש לפחד זה כמובן עוד השלכות אך נסתפק בזה בינתיים.

אז יכול להיותשהוא מתכחש

לרגשותיו כליי והוא אכן אוהב אותי? וזה שהוא מתנהג מוזר זה ביגלל הפחד הנטישה שלו? שהוא פוחד מין הסתם שמי שהוא אוהב יפגע בו וינטוש אותו לכן הוא מפתח מנגנון הגנה ומתנהג מוזר ולא טיבעי וילדותי? כל מה ששאלתי עכשיו קשור אל אותו בחור באיזשהי דרך?

מבלי להכיר אותו אין לי יכולת לדעת מה המניעים

להתנהגותו. יכול להיות שזה קשור לפחד הנטישה שלו ויכול להיות קשור לעוד דברים אחרים. בכל מקרה, מה שאני רוצה לומר לך הוא שבלי קשר לסיבות הגורמות לו להתנהג באופן שכזה, לא בטוח שאת יכולה או צריכה לסבול זאת. יכול להיות שהוא מודע לכך וירצה לטפל בעצמו, או שלא, בכל מקרה את צריכה לחיות עם ההתנהגות עצמה, וכל עוד את לא קשורה אליו בקשר נישואין ויש לכם ילדים, כדאי לחשוב הרבה פעמים האם להישאר בקשר שמלכתחילה גורם לך די הרבה כאב לפי מה שאני מבינה. לגבי ההתנהגות שלך, גם עליה את צריכה לתת את הדעת ולראות האם את רוצה לשנות את הדפוסים עליהם דיברת. הקשר שלך עם בן זוגך מושפע כמובן ממה שכל אחד מכם מביא לקשר. כל טוב,

בוקר טוב

ד"א אני יכולה לתת לך קצת מידע על הבחור ותוכלי להסביר לי יותר טוב מי הוא על פחד הנטישה והחסימה ריגשית שיש לו? הוא עכסן מאוד,חסר סבלנות, אינו רגוע, ואפילו אם הוא ניראה בעלי שלווה ורוגע, זה רק למראית עיין ובתוכו רוחשת אש גדולה. הוא חם אוהב חברותי, ומיוחד מאוד. אינו מודע תמיד לגדולה האמיתית שבו, רגיש,מופנם, וקשה לו לבטא את רגשותיו שב"כ אף אינם מודע להם. הוא מפקפק ביכולת האמיותיות שלו ולא מודע לאשר היותו. יש לו "חיישנים" מעולים והוא בעל אינטואציה מדהימה ביותר. שם שמיצג כעסנות נטוה לחולמנות ניראה תמים איך אינו כזה הוא נימשך אחרי הניסתר, או לחיי רוח בעל מזג חם וחסר סבלנות הבחורות נימשכות אליו לאישיותו או ליופיו הוא מיני מאוד, ובעל יצרים חזקים. עקשן,מרדן, ובעל יוזמה ומנהיגות הוא לא מספיק מודע לעצמו ולוקח לו זמן רב להגדיר לעצמו במדוייק מה הוא רוצה. הוא צריך ללמוד לבטא את רגשותיו באופן מילולי דבר שמאוד קשה לו אאך יכול לעזור לו מה שמנחה אותו הם רגשותיו ולא שכלו למרות ששכלו רחב מאוד ויש בו חוכמה רבה למרות ליבו הרחום אין הוא מאמין גדול באנשים בכל מיקרה זה האופי שלו בקצרה מצטערת על המגילה מקווה שזה יעזור לשאול שלי

אני הולכת לשאול אותך עכשיו שאלה קשה:

האם לאחר שתדעי מהן הסיבות להתנהגות הקשה שלו כלפייך, זה יעזור לך להתמודד טוב יותר עם הפגיעות החוזרות ונשנות? האם את אופטימית לגבי הרצון והיכולת של בן זוגך לעבוד על עצמו?

כן זה יעזור לי רינה

זה יעזור לי להתמודד ולדעת טוב למה הוא התנהג אליי ככה אני אופטימית כי יודעת שהוא בחור טוב זה פשוט הסיבות ככה שגרמו לו אני מאמינה בו שהוא לא כזה רע

למעלה