אשמח לייעוץ

אשמח לייעוץ

הרקע:
אני נשואה + 3 ילדים, אנחנו כבר תקופה ארוכה חיים כשותפים ולא כזוג ולעיתים קרובות הוא ישן בסלון
עשיתי מעשה שאני לא נוהגת לעשות ולא גאה בו, חיטטתי לו בפלאפון וגיליתי שהוא מתכתב עם מישהי התכתבות שגולשת לפסים מאוד אינטימיים, הוא כנראה חשד שנגעתי לו בפלאפון ומחק את היסטורית השיחה והעביר אותה לארכיון, (כן שוב נגעתי לו בפלאפון וכך גיליתי), לאחר הפעם הזו החלטתי שיותר אני לא נוגעת בפלאפון שלו כי חוץ מלפגוע בי זה לא תרם לי מאומה.

אני מעונינת לקיים איתו שיחה פתוחה ורגועה ולומר לו שהוא מאוד פוגע בי ואני רוצה לחשוב איך אנחנו משקמים את הזוגיות שלנו ושאם הוא לא במקום הזה גירושין זו לא אפשרות שאני פוסלת.

ועכשיו ללבטים שלי:
הגילוי הזה היה מבחינתי צלצול השכמה מאוד כואב, שגרם לי לסערת רגשות מצד אחד אני רוצה זוגיות ולחוות שוב אינטימיות דבר שגורם לי לשקול את האפשרות לשקם את הזוגיות ומצד שני אני מאוד פגועה וכועסת מאחר והוא חושד שאני יודעת על ההתכתבות והתגובה שלו היא להסתיר ולא לנתק את הקשר איתה, מבחינתי מעיד על חוסר הרצון שלו לשמר את הזוגיות.
בימים ממש גרועים כל צפצוף הודעה או שיחת טלפון (לפלאפון שלו) מרתיחה אותי גם אם היא לא ממנה (כלפי חוץ אני לא אומרת ולא עושה דבר) אני מרגישה שנכנסתי לאובססיביות סביב הנושא וזה מפריע לתפקוד היומי שלי וכבר התחלתי להרגיל אותי מחשבתית ללבד.

אשמח לחידוד במספר נקודות:
איך אני יכולה לנהל את השיחה מבלי לגרום לו להרגיש מותקף דבר שייגרום לו להיכנס למגננה והוא לא ישתף איתי פעולה?
איך מתמודדים עם נדנדת הרגשות הזו?
כיצד בונים אמון אחרי משבר כזה?
תודה מראש

זוגיות במשבר

היי,
את מתארת זוגיות שכבר הרבה זמן לא מתנהלת בצורה תקינה. את חשת שיש משהו ואכן גילית שהוא מנהל שיח עם מישהי-כנראה החשד והרצון לגלות שאת מאמתת את חששותייך גברו על "לחיות בכאילו". זו נורת אזהרה ליחסים ביניכם - ברור שאת פגועה ובטלטלת רגשות - אבל גם כנראה הוא חש שאת יודעת- לכן אם רצונך לשמר את היחסים ולשקם אותם עלייך לפתוח את הדברים ואת החששות ולצפות אולי לתגובה שלא תואמת לך אבל את מצידך פתחת את העניין.
בכל מקרה אחרי שבירת אמון שקדמה לה חיים משותפים וחיי משפחה שווה לנסות ולשקם וגם ניתן לשקם זה תלוי ברצון של שני הצדדים אבל זה לוקח זמן - דברים שיפתחו- ותהליך שכדאי מאד לעשות בתוך טיפול זוגי שיעזור לשניכם להבין ולהחליט על ההמשך.
בכל מקרה לחיות כפי שאת חיה היום זה קשה מאד .

למעלה