אתיקה בבלוגים

פגעסוס

Well-known member
אתיקה בבלוגים

אני זוכר שבעבר רובנו הסכמנו שאי אפשר ליצור כללי אתיקה מחייבים לבלוגרים. עם זאת אני די בטוח שרוב הבלוגרים שומרים על כללים מסויימים, או לכל הפחות רואים אותם כראויים ו/או מחייבים. אחד הידועים הוא שאם בלוגר מעתיק ממקור אחר (בעיקר מבלוגר אחר) מבלי לתת קרדיט, הוא עלול לעורר עליו את חמתה של אגודת הבלוגרים (לא שבאמת קיימת אחת). אילו עוד כללים, לדעתכם, הפכו למעין כללי בסיס שאם בלוגר עובר עליהם, רוב הבלוגרים יעשו לו "נו-נו-נו"?

gesus

New member
למה שמישהו לא ירצה לתת קישור?

הרי רוב הפוסטים שמתבססים על חומר שקראו בבלוגים אחרים הוא בעצם פולואפ, אז מה אכפת לך לתת קישור? יותר מזה, אם אני כתבתי פולואפ-אפ פוסט על פוסט שקראתי אז יש לי אינטרס לעשות את ההשוואה הזו.

e-magine

New member
זאת הבעיה, שאין

פגעסוס, אני חושב שכשאתה מנהל דיון כזה, אתה מצליח לערב רק אנשים שחיים ונושמים אינטרנט. יש לך ברשת בישראל, אלפי אנשים שפשוט הדליקו מחשב, מישהו הראה להם איך פותחים בלוג וקדימה... ככה זה עובד וככה זה נראה. הרשתות החברתיות גם הפכו את הספאם לדרך חיים. כל דבר לקדם, להבפיץ לקדם ולהפיץ. יש בלוג שאני קורא הרבה זמן. אני מעריך את הבחור ואת איכויות הכתיבה שלו. אבל מבחינת אתיקה ואפילו נימוסים בסיסיים בין בלוגרים, על הפנים. כמעט אף פעם לא הגיב לתגובות, לא מבקר אף פעם בבלוגים של הבלוגרים שמשתתפים אצלו, לא נותן שום הפניות, שום קרדיט, שום פירגון. כלום. פעם הוא כתב רשומה חדשה ובתוכה התייחס לדברים שכתבתי לו בתגובה. הוא התייחס לגוף העניין, וכתב משהו כמו "קורא אחד כתב לי ככה וככה וזה עזר לי בנושא X" שאלתי אותו: למה אתה כותב קורא אחד? יש לי שם, יש לי בלוג. אתה לא מסוגל לכתוב את השם שלי? לתת קישור לבלוג שלי? אם עזרתי לך, לא יכולת לכתוב "תודה" בתגוה לתגובה שלי? אתה חושב שהתייחס לזה? נראה לי שזה יקח עוד הרבה מאד זמן עד שבאמת תתגבש אתיקה מקובלת על רוב הבלוגרים.

למעלה