אתמול שרתה עליי המוזה!!!

אבי בן 1231

Well-known member
ניצלתי את העובדה שהשנה היו הפירות בטעם של פעם, עסיסיים ומתוקים במיוחד, בזכות החורף האחרון שהיו גשום מאוד וארוך.
הכנתי קונפיטורה משזיפי תמר, נדמה לי שכך מכנים אותם, אלה השזיפים המוארכים שנראים כמו תמרים.
היתה לי כמות גדולה שחששתי שיתקלקלו במקרר, והשתמשתי בכמות קטנה של 500 גר' שזיפים חתוכים למשולשים לא גדולים, 400 גר' סוכר, בישול של ''20'1 שעה בתרמומיקס, לקראת סוף הבישול הוספתי מיץ מחצי לימון.

יצא מעולה!!!

TCH_ma

Active member
ניצלתי את העובדה שהשנה היו הפירות בטעם של פעם, עסיסיים ומתוקים במיוחד, בזכות החורף האחרון שהיו גשום מאוד וארוך.
הכנתי קונפיטורה משזיפי תמר, נדמה לי שכך מכנים אותם, אלה השזיפים המוארכים שנראים כמו תמרים.
היתה לי כמות גדולה שחששתי שיתקלקלו במקרר, והשתמשתי בכמות קטנה של 500 גר' שזיפים חתוכים למשולשים לא גדולים, 400 גר' סוכר, בישול של ''20'1 שעה בתרמומיקס, לקראת סוף הבישול הוספתי מיץ מחצי לימון.

יצא מעולה!!!
קוראים להם שזיפי שגיב.
400 גר' סוכר על 500 גר' פרי זאת התאבדות בסוכר אבל
כל אחד והטעם/בריאות שלו.

אבי בן 1231

Well-known member
קוראים להם שזיפי שגיב.
400 גר' סוכר על 500 גר' פרי זאת התאבדות בסוכר אבל
כל אחד והטעם/בריאות שלו.
תודה עבור העזרה בשם השזיף הזה.
ומעבר לזה מדוע זו התאבדות.
מתכון רגיל לקונפיטורה יחס הפרי והסוכר הוא בד"כ 1x1 היות והשזיף היה עסיסי מאוד הקטנתי את כמות הסוכר, כך אני נוהג גם בהכנת קונפיטורות מענבים שגם בהם יש הרבה מיץ.
אני רואה שאתה שף קונדיטור, אם יש לך עיצה/רעיון אחר הוא עשוי להתקבל על ידי ברצון.

TCH_ma

Active member
מתכון רגיל לקונפיטורה יחס הפרי והסוכר הוא בד"כ 1x1 היות והשזיף היה עסיסי מאוד הקטנתי את כמות הסוכר, כך אני נוהג גם בהכנת קונפיטורות מענבים שגם בהם יש הרבה מיץ.
אני רואה שאתה שף קונדיטור, אם יש לך עיצה/רעיון אחר הוא עשוי להתקבל על ידי ברצון.
ההנחה שלך לגבי כמות הסוכר אינה נכונה ו- 1:1 זאת התאבדות!
50%-75% ממשקל הפרי ותלוי בסוג הפרי ורמת המתיקות שלו.
אין כל קשר לכמות המיץ בפרי.

raya

Well-known member
אצלנו כשהאיש מכין ריבות- אף פעם לא ביחס של 1:1
בדרך כ-60% סוכר לעומת הפרי.
רעיה

yair_bar

New member
מנהל

יצא מעולה!!!
זה המון סוכר! תנסה להכין בסיר רגיל - שם אפשר להכין עם פחות סוכר ויוצא מעולה!!!

אבי בן 1231

Well-known member
זה המון סוכר! תנסה להכין בסיר רגיל - שם אפשר להכין עם פחות סוכר ויוצא מעולה!!!
יאיר תודה, זה לא משנה הכלי בו אני מכין זה היה תמיד במשך שנים המתכון שלי, אם שנים אומרים שאני שיכור אשנה דרכי. :D :sneaky:
בפעם הבאה אשמע בקולם של הבשלנים הוותיקים פה ואנסה עם פחות סוכר, נראה אם יהיה לטעמי.
היתרון אם אני מכין בתרמומיקס הוא, שאיני צריך לעמוד ליד הסיר בו מתבשלת הקונפיטורה ולערבב כל הזמן שלא יישרף בתחתית.
אני מפעיל, מבשל בחום גבוה, והמכשיר מערבב כל הזמן, הדבר היחיד שאני צריך לבדוק מפעם לפעם הוא האם זה כבר מוכן, אך שעה ראשונה אני מפעיל ללא פחד שיישרף.

ויוי 25

Well-known member

יצא מעולה!!!

ויוי 25

Well-known member
רעיון מעולה לניצול פירות הקיץ ,כפי שנהגו להכין בדורות קודמים, וכך תמיד הייתה ריבה בבית.

אבי בן 1231

Well-known member
רעיון מעולה לניצול פירות הקיץ ,כפי שנהגו להכין בדורות קודמים, וכך תמיד הייתה ריבה בבית.
היתה תקופה שבה היו לי במזווה כ 10 צנצנות גדולות של מעדנים מסוגי פירות שונים ומספר לא קטן של צנצנות עם רסק עגבניות שהכנתי מעגבניות בשלות מאוד באמצע העונה.

מיכי 10

Member
היתה תקופה שבה היו לי במזווה כ 10 צנצנות גדולות של מעדנים מסוגי פירות שונים ומספר לא קטן של צנצנות עם רסק עגבניות שהכנתי מעגבניות בשלות מאוד באמצע העונה.

אבי, קראתי על מעדן שזיפי השגיב שהכנת, אז בא לי גם להכין שוב, אחרי שנים שלא הכנתי מעדנים (קונפיטורות), והזמנתי משופרסל.
מתכוונת להכין מחר, עם המלצת כמות הסוכר של אבי TCH/

האם תסכים לשלוח מתכון להכנת רסק עגבניות? אף פעם לא הכנתי, כי לא ידעתי איך.

למעלה