אתר הרפורמה החל לעבוד

מצב
הנושא נעול.
אתה מציע, בדרך אחרת, להוזיל את מחירי הכרטיסים של טבעת 1 ושל

לדעתי היו צריכים למזג את שתי הטבעות
טבעות אחד ושתיים היו צריכות להיות טבעת אחת שתחולק ל3 איזורים 1.1 1.2 1.3 שבהם יהיה ניתן לרכוש כרטיס יותר זול על איזור מצומצם, גם היו בדרך נפטרים מכל סוגי הכרטיסים העירוניים, וגם היו יוצרים מטרפוליין יותר מחובר למציאות היומיומית של משתמשי התח"צ .ואז טבעת 2 הייתה נהיית מה שטבעת 3 כרגע ברפורמה והיו יוצרים טבעת 3 חדשה על האיזורים שכרגע כביכול הם מחוץ לרפורמה כמו חדרה ואשקלון וסביבותיהם.
טבעות 1+2.
אבל אין הצדקה לעשות זאת.
אתה יכול להתייחס לכרטיס של טבעת 1+2 ככרטיס של הטבעות המאוחדות, רק שאתה רוצה שהמחיר שלו יהיה 250 ולא 285.
ואתה רוצה שהמחיר של הכרטיס של טבעת 1 בלבד יהיה 175 ולא 250.
לאזורים 2.1, 2.2 ו 2.3 כבר יש כרטיסים זולים יותר במחיר של 175 ש"ח.

הבעיה נוצרת בגלל ההתעקשות לכלול את לוד ורמלה בטבעת 1, כאשר באופן מובהק הן היו צריכות להיות בטבעת 2. זה שכללו את לוד ורמלה בטבעת 1 בגלל לחצים פוליטיים לא אומר שצריך לפרוץ את כל הגבולות של טבעת 1 ולכלול בה גם את ראש העין, אלעד ושוהם.

אם יעשו איחוד כפי שאתה מציע, התוצאה לא תהיה הוזלה, אלא דווקא ייקור.
כי טבעת 1 בהגדרה היא הגלעין של המטרופולין ולא מחולקת לאזורים. חלוקה ששוב תיצור תעריפים נוספים ובמקום לפשט, תסבך.
לכן איחוד כזה יגרום לכך שהמחיר של טבעת 1 המאוחדת יהיה 285 ש"ח ללא כרטיסים זולים יותר של 250 ש"ח לטבעת 1 הנוכחית ו 175 ש"ח לאזורים בטבעת 2.

טבעת 1 בגוש דן גדולה מדי, לא קטנה מדי.

לא בדיוק.

טבעות 1+2.
אבל אין הצדקה לעשות זאת.
אתה יכול להתייחס לכרטיס של טבעת 1+2 ככרטיס של הטבעות המאוחדות, רק שאתה רוצה שהמחיר שלו יהיה 250 ולא 285.
ואתה רוצה שהמחיר של הכרטיס של טבעת 1 בלבד יהיה 175 ולא 250.
לאזורים 2.1, 2.2 ו 2.3 כבר יש כרטיסים זולים יותר במחיר של 175 ש"ח.

הבעיה נוצרת בגלל ההתעקשות לכלול את לוד ורמלה בטבעת 1, כאשר באופן מובהק הן היו צריכות להיות בטבעת 2. זה שכללו את לוד ורמלה בטבעת 1 בגלל לחצים פוליטיים לא אומר שצריך לפרוץ את כל הגבולות של טבעת 1 ולכלול בה גם את ראש העין, אלעד ושוהם.

אם יעשו איחוד כפי שאתה מציע, התוצאה לא תהיה הוזלה, אלא דווקא ייקור.
כי טבעת 1 בהגדרה היא הגלעין של המטרופולין ולא מחולקת לאזורים. חלוקה ששוב תיצור תעריפים נוספים ובמקום לפשט, תסבך.
לכן איחוד כזה יגרום לכך שהמחיר של טבעת 1 המאוחדת יהיה 285 ש"ח ללא כרטיסים זולים יותר של 250 ש"ח לטבעת 1 הנוכחית ו 175 ש"ח לאזורים בטבעת 2.

טבעת 1 בגוש דן גדולה מדי, לא קטנה מדי.
לא בדיוק.
אני מציע אכן שטבעת 1 תהיה מה שטבעות 1 ו2 היום.אבל אז תהיה למעשה חלוקה איזורית ל3 תתי איזורים בתוך הטבעת המוגדלת הגיונית, וכרטיס אחד לטבעת הממוזגת שמבחינתי יכול להישאר 250 או לגדול ל285 או להיות משהו באמצע מבחינת התעריף.
ככה אתה מחלק חלוקה הגיונית הרבה יותר מבחינת השימוש המציאותי של יוממים מאיזורים שונים, וגם מפשט את המערכת(מבטל כרטיסים עירוניים וגם לא דופק את הציבור), הרי כיום לפי הרפורמה טבעת 1 +2 כוללת למעשה 4 איזורים ועוד מספר יותר גבוה של סוגי כרטיסים. מה שאני אומר אם אתה מרחיב את הטבעות ועל הדרך גם מכניס עוד הרבה איזורים שכיום לא ברפורמה אין לך כאן הפסד כספי(גם אם יש הוא לא רלוונטי)קווי השומרון למשל יהיו טבעת2 חדשה יחד עם כל מה שהיום הוא טבעת 3(שוב אני לא מדבר על תעריף זה ייקבע על פי ההגיון של משרד התחבורה אני מדבר על נוחות ןפישוט המערכת)ותהיה טבעת 3 חדשה, מה שהיא בעצם טבעת 4 שלא בדיוק יצרו כאן ברפורמה הנוכחית לאיזורים היותר מרוחקים כמו אשקלון וחדרה והסביבה כמו קריית גת וכו" כמו כן אתה מכניס את את כל השומרון (בטבעת שנייה חדשה) שרוב רובו יומם למרכז וזה טימטום שלא הכניסו אותם.
אני ממש לא בטוח גם שיש הפסד של כסף למשרד התחבורה כי כמו שאמרתי המסה של הנוסעים היא בגלעין והיתר זה "פריפריה " שמראש רצו להטיב עימה.,(וצריך לומר את האמת שמחיר הכרטיסים שם היה גבוה בצורה בלתי הגיונית)

הפתרון אינו בהגדלה של טבעת 1 וחלוקה אזורית שלה

לא בדיוק.
אני מציע אכן שטבעת 1 תהיה מה שטבעות 1 ו2 היום.אבל אז תהיה למעשה חלוקה איזורית ל3 תתי איזורים בתוך הטבעת המוגדלת הגיונית, וכרטיס אחד לטבעת הממוזגת שמבחינתי יכול להישאר 250 או לגדול ל285 או להיות משהו באמצע מבחינת התעריף.
ככה אתה מחלק חלוקה הגיונית הרבה יותר מבחינת השימוש המציאותי של יוממים מאיזורים שונים, וגם מפשט את המערכת(מבטל כרטיסים עירוניים וגם לא דופק את הציבור), הרי כיום לפי הרפורמה טבעת 1 +2 כוללת למעשה 4 איזורים ועוד מספר יותר גבוה של סוגי כרטיסים. מה שאני אומר אם אתה מרחיב את הטבעות ועל הדרך גם מכניס עוד הרבה איזורים שכיום לא ברפורמה אין לך כאן הפסד כספי(גם אם יש הוא לא רלוונטי)קווי השומרון למשל יהיו טבעת2 חדשה יחד עם כל מה שהיום הוא טבעת 3(שוב אני לא מדבר על תעריף זה ייקבע על פי ההגיון של משרד התחבורה אני מדבר על נוחות ןפישוט המערכת)ותהיה טבעת 3 חדשה, מה שהיא בעצם טבעת 4 שלא בדיוק יצרו כאן ברפורמה הנוכחית לאיזורים היותר מרוחקים כמו אשקלון וחדרה והסביבה כמו קריית גת וכו" כמו כן אתה מכניס את את כל השומרון (בטבעת שנייה חדשה) שרוב רובו יומם למרכז וזה טימטום שלא הכניסו אותם.
אני ממש לא בטוח גם שיש הפסד של כסף למשרד התחבורה כי כמו שאמרתי המסה של הנוסעים היא בגלעין והיתר זה "פריפריה " שמראש רצו להטיב עימה.,(וצריך לומר את האמת שמחיר הכרטיסים שם היה גבוה בצורה בלתי הגיונית)
אלא דווקא בהקטנת טבעת 1.
אז תיווצר טבעת שנייה אמיתית מסביב לטבעת 1 (כפי שקיים במטרופולינים האחרים) וחלוקת האזורים בטבעת השניה תהיה יותר הגיונית.
אריאל לא צריכה להיות בטבעת השניה וחדרה לא צריכה להיות בטבעת השלישית.
החלוקה ההגיונית היא שלוד ורמלה יהיו בטבעת 2, אריאל בטבעת 3 וחדרה ואשקלון בטבעת רביעית.
בית שמש למשל צריכה להיות בטבעת השלישית של מטרופולין גוש דן יותר מאשר חדרה ואשקלון. וירושלים צריכה להיות בטבעת הרביעית של מטרופולין גוש דן לא פחות מחדרה ואשקלון. וכך גם תל אביב צריכה להיות בטבעת הרביעית של מטרופולין ירושלים.
אבל זה כבר חודר למה שמשרד התחבורה מתייחס אליו כשלב שבין המטרופולינים.

הטבעת הראשונה בכל מקרה לא צריכה להיות מחולקת לאזורים. היא צריכה להיות מוגדרת בצורה כזו שלא תצריך את חלוקתה לאזורים. בגוש דן הניפוח של הטבעת הראשונה יוצר עיוותים. זה המטרופולין היחיד שבו יש גבול משותף בין טבעת 1 לטבעת 3.

ואת השומרון היה אפשר להכליל ללא שום קשר לעיוות שנוצר בגבולות

אלא דווקא בהקטנת טבעת 1.
אז תיווצר טבעת שנייה אמיתית מסביב לטבעת 1 (כפי שקיים במטרופולינים האחרים) וחלוקת האזורים בטבעת השניה תהיה יותר הגיונית.
החלוקה ההגיונית היא שלוד ורמלה יהיו בטבעת 2, אריאל בטבעת 3 וחדרה ואשקלון בטבעת רביעית.
בית שמש למשל צריכה להיות בטבעת השלישית של מטרופולין גוש דן יותר מאשר חדרה ואשקלון. וירושלים צריכה להיות בטבעת הרביעית של מטרופולין גוש דן לא פחות מחדרה ואשקלון. וכך גם תל אביב צריכה להיות בטבעת הרביעית של מטרופולין ירושלים.

הטבעת הראשונה בכל מקרה לא צריכה להיות מחולקת לאזורים. היא צריכה להיות מוגדרת בצורה כזו שלא תצריך את חלוקתה לאזורים. בגוש דן הניפוח של הטבעת הראשונה יוצר עיוותים. זה המטרופולין היחיד שבו יש גבול משותף בין טבעת 1 לטבעת 3.
ואת השומרון היה אפשר להכליל ללא שום קשר לעיוות שנוצר בגבולות
טבעת 1 וטבעת 2.
בהגדרה הנוכחית של אזורי המטרופולין אין השקה בין אזור 3.1 לאזור 3.2, בגלל החור בטבעת השלישית. אפשר היה בקלות להוסיף את השומרון כאזור נוסף בטבעת השלישית בין אזור נתניה לאזור מודיעין, ללא שום קשר לגבולות של טבעות 1 ו 2.
בשאר המטרופולינים יש רצף גיאוגרפי בין כל אזורי הטבעת השלישית, רק בגוש דן יש חור, בגלל שלא הכלילו את השומרון.

גם זה סוג של פתרון..

אלא דווקא בהקטנת טבעת 1.

גם זה סוג של פתרון..
שוב המטרה היא לפשט ,הרי עדיין יהיו אנשים רבים למשל שכל נסיעותהם הם בין ראש העין לפתח תקווה או בין אריאל לפתח תקווה לגבי ראש העין ישנו כרטיס עירוני שתקף רק לגביהם אבל שוב מי שלא מודע לכך יקנה את הכרטיס ב285 שקל, הייתי מציע לאתר הרפורמה לפרט על כל הכרטיסים העירוניים/מרחביים שימשיכו להימכר פלוס לפרט את מחירם ואת מה שהם כוללים מבחינה גיאוגרפית והחברות שמכבדות כרטיסים אלו ,על מנת שהציבור לא ישלם כסף מיותר מה שנראה לי עלול לקרות.

מקרה רכבתי דומה ואף יותר נפוץ (כל עוד מסילת השרון לא פועלת):

בעיה נוספת שהרפורמה הזו יוצרת:
כיום לפי אתר הרכבת כשמשתמשים בכרטיסי חופשי גמיש 7 או 30 אפשר לצאת בתחנות ביניים
אבל מה יקרה למשל במקרה הבא:
ראש העין ונתב"ג מוגדרים באותו אזור (אזור 2.2). אם נוסעים ברכבת בין ראש העין לנתב"ג עוברים בתחנות ביניים: פתח תקוה סגולה, פתח תקוה קרית אריה, בני ברק וכל תחנות ת"א שכולן נמצאות בטבעת 1.
כלומר מחיר חופשי יומי/שבועי/חודשי בין ראש העין לנתב"ג זול יותר ממחיר חופשי יומי/שבועי/חודשי בין ראש העין או נתב"ג לכל התחנות שביניהן.

האם ניתן יהיה להשתמש בכרטיס חופשי של אזור 2.2 בנסיעה שמתחילה בראש העין ולצאת מהרכבת בתל אביב במקום בנתב"ג, או שהאפשרות של יציאה בתחנות ביניים בשימוש בכרטיסים תקופתיים תבוטל?
זו אולי עוד נקודה שמתכנני הרפורמה לא בדקו ולא חשבו עליה.
נסיעה ברכבת בין הוד השרון או כפר סבא להרצליה.
יש גם בפורום משתתף אחד שנוהג לבצע את המסלול הזה ברכבת

אז יהיה אפשר עם כרטיס של אזור השרון (2.1) לנסוע בין כפר סבא לתל אביב ולחסוך כסף?
לא נורא, משרד התחבורה יעשה שיעורי בית אחרי שיתחיל ביישום רפורמה שהוא מסרב לעשות לה שימוע ציבורי שהיה מונע בעיות כאלה.

כן, זה אני! אני נוסע מכ"ס להרצליה דרך האוניברסיטה ומשלם מלא

נסיעה ברכבת בין הוד השרון או כפר סבא להרצליה.
יש גם בפורום משתתף אחד שנוהג לבצע את המסלול הזה ברכבת

אז יהיה אפשר עם כרטיס של אזור השרון (2.1) לנסוע בין כפר סבא לתל אביב ולחסוך כסף?
לא נורא, משרד התחבורה יעשה שיעורי בית אחרי שיתחיל ביישום רפורמה שהוא מסרב לעשות לה שימוע ציבורי שהיה מונע בעיות כאלה.
זוהי נסיעה יקרה.
הנסיעה עולה בערך 33 ש"ח הלוך ושוב...זה משתווה כמעט למחיר הדלק
הנסיעה באוטובוסים מתישה אבל היא עולה רק 6.90 לכיוון פחות 25% אחוז הנחה של הרב קו.
אבל כשאני יוצא בשעת השיא, נניח אזור שמונה בבוקר, אני לא מסוגל לקבל את הפקקים העצומים שנכונו לי, אז אני נוסע ברכבת דרך האוניברסיטה, וגם חוזר ברכבת.
ללכת מהתחנה בהרצליה לאיזור התעשייה זה גם פעילות גופנית בשבילי.
הלוואי והיו מתחשבים בנו שאנחנו נוסעים דרך האוניברסיטה רק כי אין רכבת ישירה, ומתמחרים את הנסיעה במחיר נורמלי. הרי כשתהיה מסילת השרון לא נשלם סכום כזה עבור שלוש תחנות מהוד השרון סוקולוב להרצליה. אז למה עכשיו אנחנו משלמים כל כך הרבה? מילא לוקח הרבה זמן, מילא הקונקשן לא תמיד משהו, מילא האיחורים, אבל למה ימבה כסף בשביל להגיע בסך הכל מהוד השרון להרצליה?
הלו רכבת, בבקשה התחשבות.

עם החופשי היומי החדש של השרון תוכל לשלם רק 16 ש"ח עבור

זוהי נסיעה יקרה.
הנסיעה עולה בערך 33 ש"ח הלוך ושוב...זה משתווה כמעט למחיר הדלק
הנסיעה באוטובוסים מתישה אבל היא עולה רק 6.90 לכיוון פחות 25% אחוז הנחה של הרב קו.
אבל כשאני יוצא בשעת השיא, נניח אזור שמונה בבוקר, אני לא מסוגל לקבל את הפקקים העצומים שנכונו לי, אז אני נוסע ברכבת דרך האוניברסיטה, וגם חוזר ברכבת.
ללכת מהתחנה בהרצליה לאיזור התעשייה זה גם פעילות גופנית בשבילי.
הלוואי והיו מתחשבים בנו שאנחנו נוסעים דרך האוניברסיטה רק כי אין רכבת ישירה, ומתמחרים את הנסיעה במחיר נורמלי. הרי כשתהיה מסילת השרון לא נשלם סכום כזה עבור שלוש תחנות מהוד השרון סוקולוב להרצליה. אז למה עכשיו אנחנו משלמים כל כך הרבה? מילא לוקח הרבה זמן, מילא הקונקשן לא תמיד משהו, מילא האיחורים, אבל למה ימבה כסף בשביל להגיע בסך הכל מהוד השרון להרצליה?
הלו רכבת, בבקשה התחשבות.
עם החופשי היומי החדש של השרון תוכל לשלם רק 16 ש"ח עבור
נסיעה הלוך-חזור. מה-1.1 אל תקנה כרטיס רכבת לנסיעה בודדת או הלוך-חזור מהוד השרון להרצליה, אלא רק חופשי יומי של אזור 2.1 (קוד 152).
אחרת תשלם למדינה כספים מיותרים.
בפעם הראשונה שתעשה זאת אני מציע לך לשאול את הקופאי ברכבת מה מחיר נסיעה מהוד השרון להרצליה ואז לשאול כמה יעלה חופשי יומי מתאים.
שיובכו קצת ברכבת ויבינו שמשהו לא הגיוני במערכת התעריפים הכפולה שהולכת להיות אצלם.

בכלל מומלץ החל מ 1.1 לכל נוסע שמתכוון לרכוש כרטיס לנסיעה בודדת או הלוך חזור לבדוק האם לא עדיף לו לרכוש חופשי יומי על מנת לא לתרום למדינה כסף.

מה יקרה ברכבת בעצם?

ראש העין ונתב"ג מוגדרים באותו אזור (אזור 2.2). אם נוסעים ברכבת בין ראש העין לנתב"ג עוברים בתחנות ביניים: פתח תקוה סגולה, פתח תקוה קרית אריה, בני ברק וכל תחנות ת"א שכולן נמצאות בטבעת 1.
כלומר מחיר חופשי יומי/שבועי/חודשי בין ראש העין לנתב"ג זול יותר ממחיר חופשי יומי/שבועי/חודשי בין ראש העין או נתב"ג לכל התחנות שביניהן.

האם ניתן יהיה להשתמש בכרטיס חופשי של אזור 2.2 בנסיעה שמתחילה בראש העין ולצאת מהרכבת בתל אביב במקום בנתב"ג, או שהאפשרות של יציאה בתחנות ביניים בשימוש בכרטיסים תקופתיים תבוטל?
מה יקרה ברכבת בעצם?
הרי כיום למי שיש כרטיס למשל ראש העין-תל אביב לא יכול לעלות בנתבג או לוד או חולון בת ים וכד'-איך זה יעבוד?
והאם מי שירכוש גמיש 30/7 ברכבת בין ראש העין לבת ים יוכל לעלות בנתבג או ראשונים? (כי לפי הרפורמה כן...)
&nbsp

לגבי ראש העין...

לגבי ראש העין...
הם די נדפקו מכל הרפורמה הזאת,.היו צריכים להכניס אותם לטבעת הראשונה ולחלק את הטבעת הראשונה ל3 איזורים יותר זולים במחיר נניח 175 וכל הטבעת 250.דרך אגב אני די בטוח שיודעים בדיוק את כל הנושא שהזכרת עם הרכבות ומעלימים עין, כי מודעים לכך שהקשר של ראש העין לטבעת הראשונה במיוחד לפתח תקווה הרבה יותר חזק מרמלה או לוד שכן נמצאות בטבעת הראשונה(סטודנט שקנה למשל לוד תל אביב למעשה כמעט ולא הרוויח הנחה השנה), ואני חושב שבתיקונים שיהיו מן הסתם יכניסו את ראש העין לטבעת הראשונה.(וכנראה את כל איזור 2.2)ויחלקו את האפשרות בטבעת הראשונה למי שרוצה רק חלק מהמטרופולין ל3 איזורים לרכוש כרטיס של 175 ולא 250.ולמי שרוצה את כל הטבעת 250.

בשלב הזה של הרפורמה לא משתנים מחירי נסיעות בודדות

נסיעה בודדת

האמת שממש לא ברור מהאתר הזה מה עולה בדבר נסיעה בודדת- נגיד מתל אביב לנתניה או לכל מקום אחר...

מה אומרים?
רק מחירי כרטיסים תקופתיים.

רוב הציבור התייקרה לו הנסיעה..

רק מחירי כרטיסים תקופתיים.
עד כמה שאני יודע לפחות בטבעות הראשונות של גוש דן וירושלים מדובר על ייקור קל של כמה שקלים בחופשי חודשי .
לגבי באר שבע אם אני זוכר נכון חודשי עלה 160 שקל ועכשיו זה התייקר ל175 בטבעת הראשונה אמנם בלי רכבת אבל מי באמת ייסע תחנה אחת בתוך באר שבע ברכבת.
כלומר המסה הגדולה של הציבור שנמצא בטבעות הראשונות מדובר בהרעת תנאים קלה מהבחינה הכספית.ושיפור לטבעות הרחוקות.(או למי שכן ישלב רכבת)

אבל הטבעות הראשונות בגוש דן ובחיפה התרחבו גיאוגרפית

עד כמה שאני יודע לפחות בטבעות הראשונות של גוש דן וירושלים מדובר על ייקור קל של כמה שקלים בחופשי חודשי .
לגבי באר שבע אם אני זוכר נכון חודשי עלה 160 שקל ועכשיו זה התייקר ל175 בטבעת הראשונה אמנם בלי רכבת אבל מי באמת ייסע תחנה אחת בתוך באר שבע ברכבת.
כלומר המסה הגדולה של הציבור שנמצא בטבעות הראשונות מדובר בהרעת תנאים קלה מהבחינה הכספית.ושיפור לטבעות הרחוקות.(או למי שכן ישלב רכבת)
אבל הטבעות הראשונות בגוש דן ובחיפה התרחבו גיאוגרפית
בגוש דן - כל האזור שבין בית דגן לרמלה, כולל לוד, רמלה, באר יעקב, צריפין.
בחיפה - כל אזור הקריות.
כמו כן גם ללא רכבת, כעת הכרטיסים משותפים בין יותר מפעילות.

olli3

New member
מנהל
בבאר שבע לא רק רכבת גם קווי מטרופולין, אגד ואגד תעבורה.

כל אלו יכללו בחופשי יומי/שבועי/חודשי, כמובן שרק בקווים שמבצעים שירות עירוני בבאר שבע.
&nbsp
אבל, השירות למתחם הביג משתפק כך לא מעט. במקום לנסוע עם 14 ולהסתובב סתם, 388 שתדיר ממנו ומהיר ממנו. לאונ' וסורוקה קווים 26/27/28/37 מטרופולין בלי סיבובים דרך השוק והעיר.
&nbsp
קווי הלילה 133 ו469 כלולים.
&nbsp
כל הקווים של מטרופולין ואגד שנוסעים לאיזור עמק שרה במקום להסתמך רק על 17.
&nbsp
קו 31 של אגד תעבורה שמהיר משמעותית לאיזורים שונים בט', נאות לון ונווה זאב מקווים אחרים. אם על קו 23 שפועל פעמיים בשבוע, עם 4 נסיעות בכל יום שהוא פועל יש נוסעים שיורדים בשכונות ט', נאות לון ונווה זאב (עם מסלול חופף ל31 בקטע שמבית החייל ועד היציאה לחצרים), אז גם ב31 שהוא קו סדיר יותר אנשים ישתמשו אם הם ידעו שניתן.
&nbsp
כנ"ל ב353 ו371 מ/לגראנד ובכלל זה לשדרות טוביהו.
&nbsp
אז אולי ברכבת פחות ישתמשו אבל דווקא בהחלט יכול להיות שישתמשו עבור פארק ההייטק למשל, חלקים רלוונטים מהאונ' גם.

שיפור בשירות זה כן

כל אלו יכללו בחופשי יומי/שבועי/חודשי, כמובן שרק בקווים שמבצעים שירות עירוני בבאר שבע.
&nbsp
אבל, השירות למתחם הביג משתפק כך לא מעט. במקום לנסוע עם 14 ולהסתובב סתם, 388 שתדיר ממנו ומהיר ממנו. לאונ' וסורוקה קווים 26/27/28/37 מטרופולין בלי סיבובים דרך השוק והעיר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
קו 31 של אגד תעבורה שמהיר משמעותית לאיזורים שונים בט', נאות לון ונווה זאב מקווים אחרים. אם על קו 23 שפועל פעמיים בשבוע, עם 4 נסיעות בכל יום שהוא פועל יש נוסעים שיורדים בשכונות ט', נאות לון ונווה זאב (עם מסלול חופף ל31 בקטע שמבית החייל ועד היציאה לחצרים), אז גם ב31 שהוא קו סדיר יותר אנשים ישתמשו אם הם ידעו שניתן.
&nbsp
&nbsp
אז אולי ברכבת פחות ישתמשו אבל דווקא בהחלט יכול להיות שישתמשו עבור פארק ההייטק למשל, חלקים רלוונטים מהאונ' גם.
שיפור בשירות זה כן
אבל יש כאן ייקור תעריפים

לגבי "אגד" זאת מיני היסטוריה קטנה

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
לגבי "אגד" זאת מיני היסטוריה קטנה
בפעם הראשונה בתולדותיה,"אגד" תמכור כרטיסי מנוי חודשיים, שבועיים ויומיים הקשורים לבאר-שבע.

אאל"ט, "אגד", היא החברה היחידה, שמחזיקה קופה לממכר כרטיסים בתחנה המרכזית בבאר-שבע,כך שבתיאוריה כל מי שמגיע בקו ביניעירוני מחוץ למטרופולין באר-שבע הדבר הכי קל ונוח לו זה לגשת לקופה של "אגד" עם כרטיס ה"רב-קו" שלו ולבקש מהקופאי שיושב שפ שיטעין לו כרטיס מנוי חודשי/שבועי/יומי, שאיתו הוא יוכל לעלות לאחר צאתו ממתחם התחנה המרכזית של באר-שבע לקו אוטובוס של "מטרודן".אנשים בטוח לא ידעו את זה.
עד עתה, מרושם שלי,למרות כל ההייפ וההתרגשות הגדולה של מספר חברי פורום בודדים שמתעניינים בתחום ושמנסים להיות מומחים לרפורמה הזאת ודנים בה ובהגיגיה בינם לבין עצמם, אין כזאת התעניינות ציבורית ותקשורתית מי יודע מה בכל הרפורמה הזאת. אני בטוח שיותר מתשעים אחוז מהציבור למרות כל הפירסומים עדיין כלל לא מודע לה וה"בום" הגדול יהיה בראשון לחודש, כשאנשים יבואו לנהגים וירצו לקנות את הכרטיסים להם הם רגילים ואז, רק אז תתחיל המהומה הגדולה...... ודפי הפייסבוק ישצפו ויקצפו והנוסעים יצעקו על הנהגים והנהגים יריבו עם הנוסעים.גם מרבית הנהגים לא יודעים כלל מהרפורמה ואף אחד לא טרח לידע אותם, או שהם לא טרחו להתיידע מראש.הולך להיות שמייח בראשון לחודש!!

עוד מידע

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
עוד מידע
החל מה-1.2.2016 יבוטלו כל כרטיסי המנוי המשותפחם הנוכחיים (שלא קשורים לרפורמה) בין "אגד" לרכבת ישראל. אני לא יודע אם זה נוגע רק ל"אגד" או גם לשאר כרטיסי המנוי הנוכחיים בין רכבת ישראל המשותפים לה ולחברות אוטובוסים אחרות חוץ מ"אגד".
לא ברור לי מה המשמעות של זה.

המשמעות של זה היא פגיעה בנוסעים בין המטרופולינים

עוד מידע
החל מה-1.2.2016 יבוטלו כל כרטיסי המנוי המשותפחם הנוכחיים (שלא קשורים לרפורמה) בין "אגד" לרכבת ישראל. אני לא יודע אם זה נוגע רק ל"אגד" או גם לשאר כרטיסי המנוי הנוכחיים בין רכבת ישראל המשותפים לה ולחברות אוטובוסים אחרות חוץ מ"אגד".
לא ברור לי מה המשמעות של זה.
המשמעות של זה היא פגיעה בנוסעים בין המטרופולינים
הכרטיסים הרלוונטים הם כרטיסי החופשי-חודשי המשולבים, למשל:
חיפה - תל אביב + גוש דן מרכזי/מרחבי
תל אביב - חיפה + קווי אגד בחיפה
באר שבע - תל אביב + גוש דן מרכזי/מרחבי
כרטיסי הטריפל של חיפה - תל אביב, באר שבע - תל אביב, בית שמש - תל אביב, בנימינה - תל אביב
וכרטיסים בינעירוניים נוספים, בעיקר כאלה המשולבים עם אוטובוסים בגוש דן.
וכן כרטיסי ההלוך חזור לתל אביב + חופשי יומי בגוש דן.

לגבי אגד ספציפית, הכרטיסים המשולבים היחידים הם אלה של תל אביב - חיפה שכוללים את קווי אגד בחיפה. כל שאר הכרטיסים קשורים לא רק לאגד אלא גם או רק למפעילות אחרות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה