את הדבר הכאב הזה חובה לאוהבי שירם יפנים לראות

estinu

New member
את הדבר הכאב הזה חובה לאוהבי שירם יפנים לראות

טוב, לפני שאעבור לנושא החשוב והכואב באמת, רציתי רק עוד להגיד שהעונה החדשה של שין צ'אן יצאה ביפן, ואת שיר הפתיחה שלו שרות הבנות מהלהקה AKB48 (הלהקה שאני שר!פה עליה וזה עוד בלשון המעטה) והן אפילו משתתפות בשיר הפתיחה, (אני שונאת שין צ'אן אבל זה סתם למי שאוהב) הנה הקישור לשיר הפתיחה למי שרוצה...: http://youtube.com/watch?v=0yLGdgO5Z4o&mode=related&search= ועכשיו לנושא החשוב באמת! את הדבר הזה, חובה לאל אחד לראות ולקרוא, כי זה כל כך כואב... הקליפ של הבנות הזה הוא גאוני. הוא מספר על עניין האלימות המילולית בבית הספר, עד כמה שזה פוגע בחלק מהאנשים, ורואים את זה טוב מאד בקליפ, ובסוף הקליפ הילדה שלעגו לה, עולה על הגג, ומתאבדת. הנה הקישור של הקליפ: http://www.youtube.com/watch?v=q9TbVvSpdBY בבקשה, לפני שתראו אותו, חשוב שתקראו את תרגום האסמאסים שמקבלת הילדה במהלך הקליפ, ואת תרגום מילות השיר מהקליפ כאן: (בבקשה, הכי חשוב לי שתקראו את בית ב' של השיר): תרגום האסמאסים: אסאמס מס' 1: "כולם שונאים אותך" 2. "מה קורה? לא ראיתי רותך מלא זמן, שמעתי שאת חולה." (זה מהחברה היחידה שלה כמו שרואים בסוף הקליפ) 3. אל תטרחי לבוא לבצפר. אם תבואי, בית הספר יהיה מזוהם. אפילו האוויר יהיה מזוהם. אל תכריחי אותי לנשום את אותו האוויר שאת מריחה. 4 את מגעילה, את מבחילה את כולנו. למה את לא יכולה למות סופסוף? 5. כולם שונאים אותך. תרגום השיר: החשות של הטלוויזיה מדיעים טרגדיה התרחשה בקרב התלמידים (זה יצא בטעות חרוז) כאשר מביטים בהודעות הנייד, היד רועדת, והלב נשבר. בשביל המבוגרים זה עניין מובן מאליו זה משהו רגיל שיש בכל מקום אך הם לא רואים את מה שבנו, את הכאב שהורג אותנו. את הולכת במסדרון של בית הספר מישהו שם שולח לך קללה ואתה, שוב שותק, רק שואל מה הייתה מטרתו בכך? -תביט אל תוך ליבך - האם גם זוהי דרכך לגרום כאב? פיזמון: האהבה שנשכחה בלבבותינו איש לא זוכר, ולאיש לא איכפת. מדוע הבדידות הקרה בליבינו? אני רק רוצה, שמישהו, יהיה איתי.... בית ב': (הבתים הבאים נידמה לי הההככככייי יפים, וכואבים, שאנו צריכים ללמוד מהם משהו): הילדה שהחליטה ליהיות ציפור, השאירה נעליה מסורות על הגג. האם עשתה זאת כדי שיהללו מעשיה, או שאולי הייתה זאת רמיזה? הייתה פה אלימות או שלא הייתה פה אלימות? דורשים כולם לדעת את התשובה. וליבך רוצה ללאמר להם משהו, אך אינך יכול, וזה נופל. אז מגיעות הפלות של אשמות. מדוע זה קרה ולמה? אני, איני יודעת עוד, את את השרשרת הכבולה שהביאה לכך. - עומדת לבד - חושבת עם עצמך - אולי זה באשמתי? פיזמון: האהבה שנשכחה בקרבנו, לא רוצה לחשוב, ולא רוצה להאמין. מדוע אנו כה מלאים בשנאה? כניראה שזאת, לעולם לא נדע, לעולמים.... האהבה שנשכחה בלבבותינו איש לא זוכר, ולאיש לא איכפת. מדוע הבדידות הקרה בליבינו? אני רק רוצה, שמישהו, יהיה איתי.... לעולמים....

זה כל כך עצובT___T

קראתי את המילים של השיר ואחרי זה ראיתי את הקליפ.. אני דיי בשוק (אין לי מושג למה) ואני לא יודעת בדיוק מה לכתוב@_@ תודה רבה שכתבת על זה פה^_^

oracle

New member
זה באמת מאד מעציב =/

מדובר בתופעה די שכיחה ביפן - בריונות והתעללות של בני נוער בחבריהם - כשבד"כ מערכת החינוך לא כל כך יודעת מה לעשות ולא מתערבת.. דבר כזה מתואר בסדרה המעולה Great Teacher Onizuka ומשמח אותי שלהקת הבנות הזו בחרה להתעסק בנושא הבעייתי הזה ולהציף אותו שוב אל פני השטח~ תודה ששיתפת אותנו

sonaku

New member
=\

זה נחמד לדעת שיש עוד כאלה שאכפת להם מביאים את הנושא הזה לדיון,גם בשירה. זה ממש עצוב..

ayumi3000

New member
תודה רבה

התופעה הזאת באמת מזעזעת ונקווה שבאחד מן הימים היא תפסק לחלוטין. הקליפ והרעיון והשיר ממש יפים... הלקה צריכה לקבל צל"ש...

tenshichan

New member
כנ"ל מה שכולם אמרו

אני יודעת שאני לא כ"כ קשורה לכאן כי דיי מלא זמן לא הייתי פה ואני אפילו לא ותיקה^^" אבל חזרתי ואני חייבת לציין שהקטע שהן רוקדות על הגג ממש יפה וממש מוסיף לרעיון! אהבתי. שאלה- הלהקה הזו היא חלק מהלו פרוג'קט?

estinu

New member
אין לי מושג מה זה הלו פרוג'קט

אין לי מושג מה זה, אני רק יודעת שללהקה קוראים AKB48 זה כאילו קיצור של AKIHABARA48 ו48 זה 3 להקות שונות שבכל אחת מהן 6 זמרות ו10 רקדניות שרוקדות ברקע... הלהקה הזאת היא אחת מהלהקות שמכרו השנה הכי הרבה דיסקים ביפן! אני חולה על הלהקה הזאת, כל השירים שלה יפים כל כך! אבל פשוט לשיר הזה יש גם מוסר השכל שרציתי לשטף אותו איתכם, כי אני יודעת על בשרי מה זה כשלועגים ומעליבים אותך כל הזמן, ואני בטוחה שגם הרבה מכם יודעים מה זה...

למעלה