באוניברסיטה הפתוחה מחלקים ציונים

באוניברסיטה הפתוחה מחלקים ציונים../images/Emo35.gif

יכול להיות דבר כזה?
נבחנתי בקורס "לגדול עם טלוויזיה" הרגשתי שהלך לי ממש בנוני...וציפיתי לציון בהתאם (לא יותר מ 70) היו כמה שאלות שהרגשתי שעניתי עליהן בצורה ממש לא מושלמת ועוד סעיף אחד של 10 נקודות- שלא ממש ידעתי מה לענות אז "קשקשתי" משהו אתמול הגיע הציון.... והוא יותר גבוה ממה שציפיתי, לפחות ב 25 נקודות זה לא שאני מתלוננת...פשוט אני רוצה לקבל ציונים שבאמת מגיעים לי... קורה לכם גם? יכול להיות שבאו"פ נותנים ציונים סתם- רק כדי שנמשיך ללמוד עם מוטיבציה והם- ירויחו עוד קצת (הרבה) כסף?

andy30

New member
ממש לא נכון אבל

כנראה ששרון אשכנזי לא בדק המבחן שלך כי כואב לו לתת ציונים גבוהים.

kerenh2

New member
בהחלט לא נכון!

לאחר לימודים של מעל 5 שנים באו"פ, שמעולם לא נתקלתי במקרה שהעלו ציון, אינני מאמינה שמעלים ציונים באו"פ.

kerenv1

New member
../images/Emo12.gif

לא אוהב לתת ציונים גבוהים??
נקווה שהסמסטר הזה הוא יפרגן לסטודנטים שלו.... ובכל אופן- איך את יודעת אם הוא בודק את המבחן שלך או לא? אולי במבחן הוא קצת יותר גמיש?

דיסוצ

New member
קשה לי להאמין...

קרה לי כבר לא מעט פעמים שקיבלתי ציון גבוה משחשבתי שאקבל (כולל את המבחן ברגרסיה וניתוח שונות שבאחת השאלות המצאתי מספרים בדרך לפתרון, וקיבלתי ציון לא הגיוני), אבל באמת שקשה לי להאמין שהאוניברסיטה כמדיניות או שלא סתם מחלקת ציונים. יכול להיות שלא הלך לך כל כך גרוע למרות ההרגשה. יכול להיות שראו שאחוז גבוה התקשה בשאלה מסוימת אז הפחיתו את המשקל שלה. יכול להיות שהיה פקטור (נדיר אבל קורה). יכול להיות שטעו בסיכום הנקודות... ובכל זאת - מזל טוב על הציון
(95?)

דיסוצ

New member
פקטור

הכי בפשטות - הוספת X נקודות לציוני כל הנבחנים. למשל, אם רואים שהמבחן היה ממש קשה ורוב הציונים די נמוכים, יכולים להחליט להוסיף לכולם 10 נקודות. או להכפיל את הציון ב-1.1. או משהו.

Fingertip

New member
פקטור

פקטור זה תיקון ידני של כל הציונים שעשו בחינה מסויימת. באוניברסיטאות הסגורות זה הולך כך: בקורס מסויים בדרך כלל יש התפלגות ציונים מסויימת, למשל 70% עוברים, מהם 10% בציון מעל 90% ו-10% בציון מתחת ל-75. (סתם המצאתי) עשו מבחן, שבמקרה היה קשה מהרגיל או קל מהרגיל, ולכן התפלגות הציונים הייתה שונה משמעותית. מה שעושים זה בונים פונקציה של הציון, כך שלאחר שמפעילים אותה על כל הציונים, מתקבלת ההתפלגות הרגילה, בדוגמה שלנו 70% עוברים, מהם 10% בציון מעל 90% ו-10% בציון מתחת ל-75. הפונקציה הזו יכולה להיות להוסיף לכל ציון מספר מסויים של נקודות (במידה וכולם טעו בשאלה מסויימת, למשל), היא יכולה להיות שינוי משקל כל שאלה, והיא גם יכולה להיות משהו מוזר ביותר (המרחב מהממוצע בריבוע ועוד קבוע מסויים כפול שורש, או דברים מוזרים כאלה). היתרון של הפקטור הוא שהוא מכפר על התנודות בציונים בין מבחנים שונים. החסרון הוא שהציון הסופי לא באמת אומר משהו. הוא לא אומר איך הלכה לך הבחינה או כמה מהחומר אתה יודע, אלא רק איך אתה ביחס לשאר הסטודנטים שעשו את הבחינה ביחד איתך. באוניברסיטאות ה"סגורות", אין הרבה מועדי בחינה שונים, והלימודים נעשים בסוג של "כיתות". לכן, יש מקום לטעון שבכל בחינה התפלגות הציונים בכיתה אמורה להיות זהה בין הסמסטרים. אולם באוניברסיטה הפתוחה, כאשר סטודנט של סמסטר שעבר יכול להבחן בסמסטר הנוכחי, כאשר הוא למד באופן בלתי תלוי מהקבוצה שלו... לדעתי במקרה כזה פקטור לא יגיד הרבה ורק יגרום לעוולות. לכן הפקטור באו"פ בא לעיתים נדירות, או כך תמיד אומרים. מקווה שעזרתי ושלא הטעתי, אהד.

xer

New member
סטודנט טכניון חשב שאין פקטור באו"פ

דיברתי עם חבר שלי שהוא לומד בטכניון,מפה ושם הגענו לנושא של פקטורים ואז אני אומר לו:"באו"פ לרוב אין פקטורים" והוא עונה לי:"כן,כי האו"פ זה מכללה...ובמכללות אין פקטורים" לא חשבתי שלסטודנט בטכניון יש בעיה עם הבנת הנקרא מה לא ברור במילים האוניברסיטה הפתוחה? לפעמים הבורות של אנשים לגבי האו"פ יכולה לשגע אותי. זהו,הייתי חייב לשחרר קיטור

למה לשגע?

מה מפריעה לך הבורות של אנשים לגבי האו"פ? לפני שהתחלתי ללמוד באו"פ באמת לא ידעתי שזו אוניברסיטה אמיתית, אבל גם חשבתי שהטכניון זה איזה מוזיאון שיש בו גם חוגים מדעיים וטכנולוגיים...

xer

New member
משגע חושבים או"פ=האוניברסיטה הפחותה

יש לפחות 10 אנשים בסביבה המיידית שלי שמפחיתים מערך האו"פ.וזה עוד רק החבר'ה שלי.אני כבר מפחד לחשוב מה יהיה עם מעסיקים.

כיצד זה רלוונטי למעסיקים?

החבר'ה שלך לא יודעים מהסיבה הפשוטה שהם לא צריכים את הידע הזה לכלום.

Niragongo

New member
כמה מעסיקים

כמה מעסיקים אתה מתכנן לפגוש בעתיד? 40? 60? אפשר לחשוב שבוגר תואר במוסד "יוקרתי" לא עובד כטלר בדיסקונט או סטאז'ר מעפן אחרי סיום הלימודים. קצת מגזימים בערכו של תואר ראשון. בלי כישורים ועבודה קשה לא יעזור שום סטטוס של מוסד או ממוצע ציונים משוקלל בו. משחקי היוקרה בין מוסדות אקדמיים הוא טבעי, אבל מיותר שסטודנטים משתתפים בו

vinney

Well-known member
סטודנט בטכניון, מה ציפית

חוץ מאגו, לא מגדילים שם כלום, בטח שלא נפח ידע או יכולות.

vinney

Well-known member
מבוסס על תצפיות ../images/Emo13.gif

אתה יכול לאהוב את דעתי או שלא, אבל אתה לא יכול להגיד שהיא לא מבוססת.

yuvalmadar

New member
בטח שהוא יכול להגיד!

הוא אפילו אמר! אתה לעומת זאת יכול להגיד שקביעתו שקביעתך אינה מבוססת שגויה.
(והוא יכול לענות לך באותה מטבע וכו')

למעלה