באיזו תקופה היסטורית הייתם רוצים לחיות?

svety

New member
באיזו תקופה היסטורית הייתם רוצים לחיות?

אנחנו חיים היום בעידן שמייחס חשיבות רבה למראה חיצוני, עושה רושם שהרבה יותר קל להיות "יפה" מאשר להיות "חנון"

האם יש תקופה שנראה לכם שהיה בה יותר קל להיות חנון? הייתם רוצים לחיות בה?
באופן כללי, האם הייתם רוצים לחיות בתקופה היסטורית אחרת? לאו דווקא בתור חנונים.

Harvest07

New member
אני ממש מרוצה מהעידן הנוכחי.

אני חושבת שלאנשים יש נטיה לעשות אידיאליזציה של העבר; אני מאוד מרוצה מכל המותרות של התקופה של ימינו (במיוחד אחרי שהייתי צריכה לחיות שבוע בלי מזגן במישור החוף).
ביניהן - חשמל, שירותים, מים בברזים, אנטיביוטיקה להמונים ועוד שאר טובים ומוצלחים. אין ספק ששיחקתי אותה.

אני חושבת שעידן אינטלקטואלי מעניין היה ביוון וברומא העתיקה, אבל מאחר שאני אישה לא הייתי יכולה להשתתף בו באותה עת... וזה בעצם תקף לרוב התקופות! באסה. אבל אין ספק שהיו להם הרבה מוחות מבריקים.

בכל העידנים יחסו חשיבות רבה למראה החיצוני, זה אידיאל היופי שמשתנה לפי מקום, תרבות ותקופה. לדעתי זה נושא מעניין. :) למשל יש מצב שהסיפור של סינדרלה, בה הנסיך מתאים את נעל הזכוכית לרגלי כולן ורק הרגל העדינה והקטנה של סינדרלה מתאימה, מקורו במנהג הסיני לקשור את רגלי הנשים כדי להשאירן קטנות.

/אדםפרקטישלארוצהלגורבעידןבלימזגן

an addict

New member
אהבתי. מסכימה איתך!

נשים היו מדוכאות לחלוטין עד לאחרונה כך שלא הייתי מוכנה לותר על זה.

גם כל האידיאליזציה של חזרה לטבע והכל זה לא לכל אחד. זה נחמד לי לתקופה קצרה (מאד), אבל בחודשיים שלקח לנו לעשות את שביל ישראל הספקנו כבר להמציא מחדש בלי להרגיש את השירותים, הכיור, הרכב ועוד ועוד, בלי שבכלל התכוונו.

לדוגמא: אני וחברה שלי התישבנו לנוח על החוף (מה שכן, התרמיל תמיד מספק אחלה כיסא בכל מקום שתהיה). חברה שלי: "חשבתי עכשיו על זה שממש חבל שאין גרך שאפשר לשבת ובכל זאת להתקדם"
אני: "אבל עדי... יש דרך לשבת ובכל זאת להתקדם"
חברה שלי: "כן... זה הדבר הבא שחשבתי"

עם כל התלונות, אנחנו בעידן מעולה. רק המוזיקה קצת מבאסת. אבל גם כאן כמו היופי: בכל תקופה האדירו את הפשטני וכדי להיחשף לטוב צריך היה לחפש טוב יותר, כך שעידן היו טיוב עדיין עדיף, כנראה.

Harvest07

New member
חחח :)

מה מבאס אותך מבחינה מוזיקלית? גם אם את לא אוהבת את המוזיקה שעושים כיום, בזכות האינטרנט את עדיין יכולה להיחשף למגוון רחב של סגנונות ובנוסף גם ליצירות קלאסיות שנצברו עם השנים.

an addict

New member
מה מבאס אותי?

שהרוב המוחלט של מה שמשמיעים זה פופ זבלה, בין אם "ים תיכוני" או לא... אם לא התחברת לפיזוזי השיר או ל"עומק" נדפקת. זה יהיה באוזן שלך כל היום. זה לא שאין שירים עכשוויים, גם כאלו שמושמעים ברדיו, שאני אוהבת, פשוט לא הרבה.

אבל כן, את צודקת, אפשר לשמוע מה שרוצים, כולל מוזיקה ישנה, ביו-טיוב. וזה גאוני! אפילו פופ זבלה בד"כ נשמע טוב יותר בדיעבד, כשאתה שומע אותו כי בא לך ולא כי מפמפמים אותו ברדיו ובחתונות (אוי... החתונות...)

אין ספק. יו טיוב זה הרבה יותר טוב ממה שהיה בצעירותי, כשנדבקנו לערוצי הקליפים כל היום ורק חיכינו שישמיעו את השיר הספציפי שאנחנו מתים לראות את הקליפ שלו (וכן... זה היה בדרך זבל... בויזון, בקסטריט בויז, כל אלו. העולם שייך לצעירים והמבוגרים יותר פשוט סובלים בשקט את הרעש שלהם, אין מה לעשות).

יש לי הרבה

אני הייתי שמחה לחיות בין שנות העשרים עד לסיומה של המאה הקודמת, היה מעניין אותי מאוד לחיות בעולם לפני עידן הטכנולוגיה שיש כיום.

לחיות כאשר להקת הביטלס עוד הייתה קיימת, לבקר במקומות שלא חשוב כמה מוזר אתה נירא אתה מישתלב עם הסביבה.

מבחינתי אני הייתי שמחה לנוע בזמן במאה הקודמת אם זה היה אפשרי.

רק חבל לי שלא יכולתי להיוולד לפחות בשנת 1991 או מוקדם יותר

Light18m

New member
היום קל יותר להיות חנון מאי פעם

לדעתי.
בפרט אני שם לב על בשרי ובשר חבריי, שמאז סדרות כמו היפה והחנון והמפץ הגדול ערך החנונים עלה בצורה משמעותית.
יש הרבה ילדים שרוצים לעבוד בהייטק כשיהיו גדולים, תרבות הפייסבוק מיטיבה עם החנונים (על אף החסרונות), כמות הידע גדלה ומקנה יותר ויותר כוח.

באופן כללי ולא בתור חנון, היה לי פעם (עוד לפני שראיתי את הסרט "שליחות קטלנית") חלום שחזר הרבה פעמים שבו אני מגיע לתקופת האימפריה הרומית עם טנק או מסוק קרב או סתם מלא כלי נשק מודרניים, מביס צבאות שלמים בעצמי ומשתלט על העולם

Harvest07

New member
מכיר את Rome Sweet Rome?

נשמע שעוד כמה שנים חלומותייך יצאו בגרסה קולנועית!

פיש דוג

New member
בימי הביניים אז היו תולים מכשפות שמתעסקות

בעירבוב חומרים ומריחתם בשביל היופי.

הייתי רוצה לראות את העתיד...

האם תהיה ממשלה עולמית...
האם ניישב כוכבי לכת אחרים...

אני חושב שהיה מגניב להיות חנון בתקופת ההשכלה והנאורות...
ללמוד בקיימברידג' / לונדון / אוקספורד...

MacabreDoll

New member
יופי תמיד היה נורא חשוב

לכל אורך ההיסטוריה, רק האידיאל משתנה בדרך

למעלה