בבדיקת דם

MidNight Flame

New member
בבדיקת דם

נמצא אצל ידיד של אמא שלי רמות גבוהות של פרוטאין, מה זה אומר ומה הסכנות?

קפאינה

New member
איזה חלבון ?

אין "חלבון" יש albumin או total protein ברוב הבדיקות הסטנדרטיות אלא אם נבדק משהו ספציפי אז יש עוד חלבוני דם שניתן למדוד. בכל מקרה רופא יספק לו את התשובה האמינה ביותר.

MidNight Flame

New member
כנראה שtotal protein

ומנהסתם רופא יספק לו את התשובה בסופו של דבר, אבל השערות בינתיים יהיו לא רעות בכלל.

moran f

New member
השערות בינתים יהיו מאוד רעות

אנחנו לא מכירים את חבר שלך, אין לנו טיפת מידע עליו, והשערות באוויר זה דבר שהוא לא רק מיותר אלא גם יכול להזיק.

m0sh3

New member
הוא סה"כ רוצה לדעת מה המשמעות

של הפרמטר פרוטאין בבדיקת דם. הוא לא ביקש ממך לטפל בבן אדם. די להתפלצן.

moran f

New member
אבל זו בדיוק הנקודה

לכל דבר יכולות להיות כמה משמעויות. אני לא יודעת במי מדובר, אני לא יודעת כמה גבוה הערך, אני לא יודעת המון דברים מסביב. זה לא מתמטיקה שבה (בהסתייגויות הדרושות על מערכת מתמטית ודברים שאני לא מבינה בהם) 2+2=4.

m0sh3

New member
זה כמו שמישהו ישאל

מה זה LDL. אז אפשר להגיד לו "לך לרופא" , ואפשר להסביר לו פשוט מה זה LDL , בלי לשלוח אותו לצנתור. לא צריך להגזים.

moran f

New member
זה לא אותו דבר

הוא לא שאל "מה הם חלבונים" אלא "מה יכול לגרום ל...". זו ממש לא אותה שאלה.

m0sh3

New member
וכחנית כהרגלך ,

תפרשי איך שאת רוצה "מה זה אומר ומה הסכנות" , הוא לא שלח אותו אלייך לאבחון.

אלי ו.

New member
אבל זה באמת לא כ"כ פשוט

מכיון ששאלה כזו מבקשת אפשרויות אבחון. יש סיבות רבות לתוצאה כזו, רופא שמקבל את כל תמונת הדם יכול לתת תשובה הרבה יותר טובה מאתנו, אנחנו עלולים סתם להכניס ללחץ. לעתים קרובות אני חושב פעמיים לפני שאני עונה לשאלות כאלה ובכלל יש לי ספיקות רבים ביחס למנהג של קופות החולים לתת את התוצאות לידי המטופלים מכיון שזה מוביל ליותר מדי "אבחונים עצמיים".

m0sh3

New member
מאחר ודברתי באופן אישי עם השואל,

הוא סה"כ רצה לדעת מה משמעות הפרמטר. לא צריך להגזים , אנשים עדיין לא לוקחים פורומים באינטרנט בכזאת רצינות תהומית [אני מקווה לפחות].

moran f

New member
תמשיך לקוות

ואנחנו יכולים להסתמך רק על מה שכתוב *כאן* ולא על שיחות אישיות שלך עם אנשים. מי שרוצה תשובה, רצוי שינסח את השאלה שלו כמו שצריך.

אלי ו.

New member
אתה יודע מה התשובה

שילך לרופא ששלח אותו כדי לקבל תשובה מוסמכת. תוצאות גבוהות יכולות להיות מספר דברים, מהתייבשות דרך דלקת עד סרטן. במקום להלחץ כדאי ללכת לרופא. http://www.infomed.co.il/medTest4.asp?tID=24

למעלה