בבנין שלנו גרים 2 שמפחות אתיופיות

dornat

New member
בבנין שלנו גרים 2 שמפחות אתיופיות

ואתמול נכנס אליהם מישהו עם כפיה כזו גדולה ולבנה מאוד. רציתי לדעת מי הוא? איש הדת שלהם? הרבי? סתם מעניין לדעת (והוא החזיק ביד משהו שנראה כמו תוספות שיער בצבע בלונדיני)

יהיבית

New member
אהבתי את ה"כפיה" וה"שיער הבלונדיני" ../images/Emo6.gif

"כפייה גדולה ולבנה" = ייתכן שזהו קייס (כהן), איש הדת של הקהילה. "תוספת שיער בצבע בלונדיני" = ייתכן שאלו הן שערות סוס, בד"כ אוחזים בהם כוהני הדת והן מעידות על כבוד רב. משאירה לאחרים בפורום לספק הסברים יותר ארוכים ויותר מפורטים....

dornat

New member
../images/Emo13.gif ליד הדלת היתה התקהלות של כמה גברים לידו

ואני שאלתי אחד מהם אם הכל סבדר ואם זו לא הלויה חס וחלילה...

זה מעצב השיער של העדה

הוא גילח לעצמו את הראש (בגלל זה הוא שם כיסוי), ואת השיער הבלונדיני שלו הוא בא להוסיף לשכנה שלך.

dornat

New member
זה מה שחשבתי.. ותיקון קל

למעשה השיער הטבעי של כל התיופים הוא בדיוק כזה בלונדיני וחלק וכל מה שאנחנו רואים זה רק קונספירציה... (תגובות כשלך לצערי לא מצחיקות ולא ברור מה אתה מנסה להגיד בהם..)

אני לא אשם שאת נטולת חוש הומור

יום טוב לך

תשובה לכסוי ראש.

הכסוי הלבן שישנו על ראש הקס (הרב) של העדה האתיופית, זהו סמל המעיד על היותו איש דגול בתורה, ולא כל אחד מהעם יכול לחבוש כסוי זה. בקשר לשאלה על ה"צ'ירה" (מה שהקס מחזיק ביד), זה אכן עשוי מזנב של סוסים. מפני שזנב של סוסים הינו חזק במיוחד וכועב (סורף). אחד הסיבות: השתמשו במקרים מסויימים על מנת להכות בזבובים. נושא זה יורחב ויופרט בפורום

faridi

New member
יש מקור למה שהקייסים החזיקו בידיהם

הם לא רוצים להיטמא לשרץ עוף, כמו זבובים וכד'. כך נודע לי.

shlala1

New member
בקשר לתוספת שיער בלונדינית

אחלה דבר זה. יש לנו בבית. זה עשוי מזנב סוס. זה מעולה להרוג יתושים זבובים וכל מיני מציקים מעופפים. מוזר לא ידעתי שזה מסמל כבוד או משהו כזה. ראיתי מלא אנשים מבוגרים מסתובבים עם זה בימי הקיץ החמים ומעיפים את הזבובים מהם.

dornat

New member
תודה רבה לכולם על התגובות והתשובות

השכלתי כמו שאומרים. אם יש עוד מנהגים אשמח לשמוע עליהם. אתם אנשים מאוד נחמדים מקסימים וזה נכס למדינה שלנו שהגעתם. תודה

למעלה