בבקשה עזרה

Roaicc

New member
היי חברים.
ֿכתבתי את זה בפורום המיועד,אבל כנראה שהפורומים בתפוז כבר לא כמו שהיו פעם ואין פה כבר תנועה ,אז לא עונים כבר במשך חודש :(.
אז אנסה אולי פה מאנשים שיש להם אולי ניסיון.

ֿאז ככה:

אני כבר לא בחור צעיר (בן 50 ורווק).
עברתי חיים לא פשוטים ,מאתגרים ,המון חובות (הפסדים של כ 2 מיליון שקלים), בקיצור—-על הפנים אז אל תשפטו בבקשה.

בכל אופן, אני כבר 5 שנים עומד על הרגליים. מרוויח בסדר ואפשר לומר שהכל כבר מאחוריי.

ֿהבעיה היא כזו-

אני שוכר כבר 15 שנים דירה צנועה .פשוטה. די ישנה (4000 שקלים). והאמת ב 5 השנים האחרונות , כבר די נמאס לי ממנה.

אחרי שנים של מגורים בפח הזה,
ֿהתחלתי לחשוב ברצינות על האופציה של “לפנק” את עצמי בדירה יותר חדישה (משהו בסביבות 6500 שקלים), בניין חדש עם מעלית,
ֿחניה קבועה ,משופצת,איזור יותר טוב וכו וכו, כי באמת כבר שאני בדיכאון מלהגיע כל יום לדירה הנוכחית שלי. (12 שנה זה המון זמן)<<<לרכוש דירה עם משכנתא זה בכלל לא בכיוון
כי אין לי הון עצמי לצערי וגם לא אצליח לחסוך.

בכל אופן, הבנתי שאם אני רוצה לעבור,אחרי 15 שנים שהייתי באותה דירה ,אז המצב שלי מאוד בעייתי .
בדירה הזו שאני גר 15 שנה, חתמתי בזמנו עם איזה שטר חוב ושני ערבים ,שאני בכלל כבר לא בקשר איתם.
בעלת הבית כבר כל כך מכירה אותי במשך 15 שנה , וסומכת עליי, כך שכל חידוש חוזה אנחנו פשוט מדברים בטלפון ואני שולח צ’קים.

הבעיה שאם ארצה עכשיו בגיל 50 לעבור לדירה אחרת, אני פתאום מבין
שאין לי בכלל ערבים שאוכל להביא לבעל הבית! .

אני יודע שיש דבר כזה שנקרא ערבות בנקאית—אבל זה אומר לשים בצד כל שנה בסביבות 60,000 שקל סגורים בבנק,לאורך שנים ופשוט לא לגעת בהם !!
זה משהו שאני לא יכול להרשות לעצמי כי אין לי את הלוקסוס הזה.

אני כן מרוויח סביר פלוס ,ואני לא במינוס , אבל לסגור כזה סכום ולא להשתמש בו?

פתאום בימים האחרונים התחלתי להיכנס לחרדות ולמחשבות נוראיות, שזהו, אני כבול לדירה אחת בלי יכולת לזוז? בלי יכולת טיפה “לנשום” קצת?

ומה אעשה בגיל 54? מה אעשה בגיל 60??
זה רק יילך ויהיה יותר גרוע :(

אני הרי לא אוכל לגור בדירה הזו עוד 50 שנה .
מתישהו אצטרך לעבור .....אבל, גם אם נגיד אין לי בעיה לשלם עכשיו 72,000 שקל בשנה שכירות , איך אני מביא ערבויות בכדי שיסכימו בכלל לחתום איתי על חוזה?
ֿאני כבר לא בן 23 או 35 שיכול להביא את אמא או אמא או אחים………
וכאמור, ערבות בנקאית עם סגירה של סכום עתק שכזה...זה בלתי אפשרי (אני מניח שדירה של 6500 שקל, זה הערבות שיידרשו).

פשוט מתסכל ומייאש אותי ברמות על.

יש כאן מישהו שיכול לייעץ לי או להרגיע אותי או לא יודע מה.

מה אני עושה מכאן? :(

ֿאיזו חלופה אני יכול להציע לבעל בית אחר,אם בכלל ?

מיואש.

דיברגנט חדש

Well-known member
היי חברים.
ֿכתבתי את זה בפורום המיועד,אבל כנראה שהפורומים בתפוז כבר לא כמו שהיו פעם ואין פה כבר תנועה ,אז לא עונים כבר במשך חודש :(.
אז אנסה אולי פה מאנשים שיש להם אולי ניסיון.

ֿאז ככה:

אני כבר לא בחור צעיר (בן 50 ורווק).
עברתי חיים לא פשוטים ,מאתגרים ,המון חובות (הפסדים של כ 2 מיליון שקלים), בקיצור—-על הפנים אז אל תשפטו בבקשה.

בכל אופן, אני כבר 5 שנים עומד על הרגליים. מרוויח בסדר ואפשר לומר שהכל כבר מאחוריי.

ֿהבעיה היא כזו-

אני שוכר כבר 15 שנים דירה צנועה .פשוטה. די ישנה (4000 שקלים). והאמת ב 5 השנים האחרונות , כבר די נמאס לי ממנה.

אחרי שנים של מגורים בפח הזה,
ֿהתחלתי לחשוב ברצינות על האופציה של “לפנק” את עצמי בדירה יותר חדישה (משהו בסביבות 6500 שקלים), בניין חדש עם מעלית,
ֿחניה קבועה ,משופצת,איזור יותר טוב וכו וכו, כי באמת כבר שאני בדיכאון מלהגיע כל יום לדירה הנוכחית שלי. (12 שנה זה המון זמן)<<<לרכוש דירה עם משכנתא זה בכלל לא בכיוון
כי אין לי הון עצמי לצערי וגם לא אצליח לחסוך.

בכל אופן, הבנתי שאם אני רוצה לעבור,אחרי 15 שנים שהייתי באותה דירה ,אז המצב שלי מאוד בעייתי .
בדירה הזו שאני גר 15 שנה, חתמתי בזמנו עם איזה שטר חוב ושני ערבים ,שאני בכלל כבר לא בקשר איתם.
בעלת הבית כבר כל כך מכירה אותי במשך 15 שנה , וסומכת עליי, כך שכל חידוש חוזה אנחנו פשוט מדברים בטלפון ואני שולח צ’קים.

הבעיה שאם ארצה עכשיו בגיל 50 לעבור לדירה אחרת, אני פתאום מבין
שאין לי בכלל ערבים שאוכל להביא לבעל הבית! .

אני יודע שיש דבר כזה שנקרא ערבות בנקאית—אבל זה אומר לשים בצד כל שנה בסביבות 60,000 שקל סגורים בבנק,לאורך שנים ופשוט לא לגעת בהם !!
זה משהו שאני לא יכול להרשות לעצמי כי אין לי את הלוקסוס הזה.

אני כן מרוויח סביר פלוס ,ואני לא במינוס , אבל לסגור כזה סכום ולא להשתמש בו?

פתאום בימים האחרונים התחלתי להיכנס לחרדות ולמחשבות נוראיות, שזהו, אני כבול לדירה אחת בלי יכולת לזוז? בלי יכולת טיפה “לנשום” קצת?

ומה אעשה בגיל 54? מה אעשה בגיל 60??
זה רק יילך ויהיה יותר גרוע :(

אני הרי לא אוכל לגור בדירה הזו עוד 50 שנה .
מתישהו אצטרך לעבור .....אבל, גם אם נגיד אין לי בעיה לשלם עכשיו 72,000 שקל בשנה שכירות , איך אני מביא ערבויות בכדי שיסכימו בכלל לחתום איתי על חוזה?
ֿאני כבר לא בן 23 או 35 שיכול להביא את אמא או אמא או אחים………
וכאמור, ערבות בנקאית עם סגירה של סכום עתק שכזה...זה בלתי אפשרי (אני מניח שדירה של 6500 שקל, זה הערבות שיידרשו).

פשוט מתסכל ומייאש אותי ברמות על.

יש כאן מישהו שיכול לייעץ לי או להרגיע אותי או לא יודע מה.

מה אני עושה מכאן? :(

ֿאיזו חלופה אני יכול להציע לבעל בית אחר,אם בכלל ?

מיואש.
בכל גיל אפשר להביא ערבות של ההורים, כמובן, במידה והם, עדיין, בחיים.
בנוסף, למה אתה חושב שגילך מפריע לך להביא ערבים של אחים?

Roaicc

New member
לא כל בעלי הדירות מבקשים ערבים או ערבות בנקאית. ישנם כאלו שמבקשים אפילו פיקדון במזומן שסוגרים בצד. מנסיון, לא לכל השוכרים יש יכולת להביא ערבים, וישנם אפילו כאלו שלא דוגלים ברכישת דירה ולכן חיים כל החיים בשכירות (שזה דיון בפני עצמו, כן?) כך שלא נראה לי שצריכה להיות לך סיבה לדאגה, אתה במקום שבו לא מעיפים אותך מהבית? אז אתה יכול לחפש בנחת..
אז זה בדיוק הבעיה!! אני לא יכול להרשות לעצמי לשים כל שנה מעכשיו 60/70 אלף שקל בצד !! אני לא כזה עשיר שזה מתאפשר לי.
אני כן עובד וכן יש לי תזרים שמאפשר לי להתקדם לדירה הרבה הרבה יותר נעימה , אבל אין לי אפשרות “לקבור” בצד 60-70 אלף שקל.
זה הסכום שבטח מבקשים על דירות שהשכירות בהן היא 6000/6500 שקלים

פונדיצ'רי

Active member
אז זה בדיוק הבעיה!! אני לא יכול להרשות לעצמי לשים כל שנה מעכשיו 60/70 אלף שקל בצד !! אני לא כזה עשיר שזה מתאפשר לי.
אני כן עובד וכן יש לי תזרים שמאפשר לי להתקדם לדירה הרבה הרבה יותר נעימה , אבל אין לי אפשרות “לקבור” בצד 60-70 אלף שקל.
זה הסכום שבטח מבקשים על דירות שהשכירות בהן היא 6000/6500 שקלים
תוסיף גם כ-600 שקל עמלה לבנק כל שנה. מאידך, יש בעלי דירות שאם יתרשמו ממך לטובה, יסכימו אולי לקבל פשוט צ'ק. שווה לנסות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא סיפרת באיזה אזור אתה גר וכמה חשוב לך להמשיך ולהתגורר באותו אזור שעל פניו נשמע יקר. אני משוכנע, שתוכל לאתר אזורי מחיה זולים יותר, ותמורת שכ"ד דומה לזה שאתה משלם כעת, אתה תקבל יותר. אז.... השאלה היא האם תסכים לכך או שלא.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא סיפרת באיזה אזור אתה גר וכמה חשוב לך להמשיך ולהתגורר באותו אזור שעל פניו נשמע יקר. אני משוכנע, שתוכל לאתר אזורי מחיה זולים יותר, ותמורת שכ"ד דומה לזה שאתה משלם כעת, אתה תקבל יותר. אז.... השאלה היא האם תסכים לכך או שלא.
לא הבנת את מה שהוא כתב, הבעיה שלו זה לא שכ"ד, אלא מחסור בערבים.

Roaicc

New member
אני מעדיף איזור המרכז. תל אביב,רמת גן,גבעתיים,אבל אפשר גם אפילו ראשון לציון,הרצליה,רמת השרון וכו.
ֿאבל זו לא השאלה. השאלה היא ,אם אני מחליט טיפה לשדרג את עצמי, אני חייב לקחת בחשבון שבגלל שאין לי ערבים, אני חייב “לקבור” 60-70 אלף שקל
באיזה מקום ככה סתם?? אין לי את הפריבילגיה הזו.
ומצד שני, כן יש לי משכורת נאה שכן מאפשרת לי סוףסוף טיפה “לפנק” אותי במגורים,אחרי הדירת פח שאני גר בה כל כך הרבה שנים.(תאמין לי שהיא פח.
אתה היית רואה אותה ומגיב כך אותו הדבר)

RossieL

Active member
אני מעדיף איזור המרכז. תל אביב,רמת גן,גבעתיים,אבל אפשר גם אפילו ראשון לציון,הרצליה,רמת השרון וכו.
ֿאבל זו לא השאלה. השאלה היא ,אם אני מחליט טיפה לשדרג את עצמי, אני חייב לקחת בחשבון שבגלל שאין לי ערבים, אני חייב “לקבור” 60-70 אלף שקל
באיזה מקום ככה סתם?? אין לי את הפריבילגיה הזו.
ומצד שני, כן יש לי משכורת נאה שכן מאפשרת לי סוףסוף טיפה “לפנק” אותי במגורים,אחרי הדירת פח שאני גר בה כל כך הרבה שנים.(תאמין לי שהיא פח.
אתה היית רואה אותה ומגיב כך אותו הדבר)

ראשית, מודה שצורם לי לקרוא שאתה גר ב"דירת פח" ובכל זאת, גר בה כבר 12 שנים.
דירה זה מה אתה עושה ממנה. גם אם דירה ישנה מאד, אם אתה מטפח אותה ומשקיע בה, היא יכולה להיות ארמון.
אבל גם ההפך יכול לקרות- דירה חדישה, עם מעלית וכניסה מרהיבה, אם אתה מזניח אותה ולא משקיע בה, מהר מאד היא תיהפך לחורבה.

שנית, לא כל בעלי הדירות מבקשים ערבים וגם אם כן, יש ביניהם שיהיו מוכנים להתפשר על צ'ק ביטחון.
צ'ק ביטחון בד"כ הוא על סכום של 3 חודשי שכירות, הוא ללא תאריך וללא מוטב.
בחוזה השכירות יש סעיף שבו מציינים את ענין צ'ק הביטחון, מתעדים אותו והוא יוכל להיפרע רק במקרה שיש פס"ד שמתיר הגשתו לבנק ורק אם מתקיימת/ ות הפרה/ ות יסודית/ יות של תנאי החוזה, אותם על המשכיר להוכיח.

עכשיו, צא, חפש, אם היית דייר טוב ולא בעייתי, תמיד תוכל לתת את פרטי המשכיר הנוכחי כממליץ, ושיהיה לך בהצלחה.

למעלה