בגיל 88: הפך לאב.

שמלת תחרה1

Well-known member

"לא היה כדבר הזה מאז אברהם אבינו": בן ראשון נולד לרב הקשיש בן ה-https://www.israelhayom.co.il/news/local/article/15396272​

בגיל 88: הפך לאב.​

מסכן התינוק

"לא היה כדבר הזה מאז אברהם אבינו": בן ראשון נולד לרב הקשיש בן ה-https://www.israelhayom.co.il/news/local/article/15396272​

זה יותר גרוע מאשר להיות ילד מתרומת זרע.
גם ייוולד עם מומים, כי מה לעשות לגיל כן יש פקטור ולא מה שחשבו פעם שגברים יכולים בכל גיל ולא יהיה הבדל בזרע.
גם במקום שיהיה פוקוס עליו, יהיה פוקוס על הקשיש שצריך לטפל בו.
בקיצור, אגואיסטיות לשמה, גועל נפש!

Harrington

Well-known member
מנהל

אשריהו ושיהיה במזל טוב.

מסכן התינוק
כלל וכלל לא. מובטח לו שיגדל בבית של חום ואהבה.
גם ייוולד עם מומים, כי מה לעשות לגיל כן יש פקטור ולא מה שחשבו פעם שגברים יכולים בכל גיל ולא יהיה הבדל בזרע.
זה חדש לי למען האמת. מכיר את התופעה בגיל מבוגר של נשים, אבל לא אצל גברים.
זה נקרא יהדות בעברית. אכן "גועל נפש" בעיני חלק מהאוכלוסיה (שמתייחסים לזה כאל "ההלכה היהודית" וגם זה כמובן מונח מתאים ונכון).

מעניין שזה קורה דווקא בתקופה בה מדברים רבות על 'הוצאת זרע' מחללי צה"ל ז"ל הי"ד, לצורך הרבעת אלמונתיהם/חברותיהם/סתם מישהי מהסביבה כי ההורים נורא רוצים להיות סבא וסבתא דווקא מזרעו של הבן החלל. כמדומני בדיוק לפני כמה ימים פורסם היקף התופעה והוא משמעותי במלחמה זו.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
מסכן התינוק

לפי הכתבה, הילד נולד בריא ושלם.

לפי הכתבה, הילד נולד בריא ושלם.
בריא ושלם, הכוונה שנולד עם 5 אצבעות בכל יד ורגל ועם כל האיברים הפנימיים, ממש את לא יכולה לדעת כלום ממשפט סתמי זה.
הדבר שקול לפצוע קל, האם זה באמת פציעה קלה? כי קל עבורי זה שריטה או שפשוף קל.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
בריא ושלם, הכוונה שנולד עם 5 אצבעות בכל יד ורגל ועם כל האיברים הפנימיים, ממש את לא יכולה לדעת כלום ממשפט סתמי זה.
ילד בריא, זה ללא מום, ללא תסמונת דאון, זה לא מעט.

שמלת תחרה1

Well-known member

כל הסיפור על הריון ולידה.

mיטלמן

Well-known member
מסכן התינוק

וגם האם לא בדיוק פרגית, בת 56,
כך שסביר מאד שיש כאן תרומת ביציות ומי יודע מה עוד.
הרגע הבנתי שקצבת הזיקנה גדלה בגיל 80,
וכאן יקבלו קצבת ילדים וקצבת זקנה, וכשילך לכתה א', גם קצבת זקנה לאמא.
אני לא מאמינה שהיה כאן משהו ולו הקטן ביותר שבא בצורה טבעית.
מסתבר שהיא אם לשניים מנשואים קודמים והרב - ילד ראשון.
נו, יפה שתיקה לחכמים, קל וחומר...

Harrington

Well-known member
מנהל
ילד ראשון או בן זכר ראשון?
תמהני אם כל אלו שרומזים לכל מיני פוילישטיקים (ויש אפילו תוכניות אקטואליה -אעלק- בטמבליזיה שטרחו לעשות זאת כמעט במפורש, חבורת חולירות), היו עושים זאת גם אלמלא היה מדובר ברב מהמגזר החרדי ורעייתו, אלא למשל באיזה 'איש רוח' כמו שהם מכונים ממחנה השמאל, דמות מוכרת ואהודה על ה'רומזים' למיניהם. משום מה יש לי הרגשה שאף אחד שם לא היה מעלה על דעתו לומר דברים כאלה במפורש, גם אם היו מזכירים בדיחות בנושא כבדרך אגב וגם זה לא בטוח.

mיטלמן

Well-known member

תמהני אם כל אלו שרומזים לכל מיני פוילישטיקים (ויש אפילו תוכניות אקטואליה -אעלק- בטמבליזיה שטרחו לעשות זאת כמעט במפורש, חבורת חולירות), היו עושים זאת גם אלמלא היה מדובר ברב מהמגזר החרדי ורעייתו, אלא למשל באיזה 'איש רוח' כמו שהם מכונים ממחנה השמאל, דמות מוכרת ואהודה על ה'רומזים' למיניהם. משום מה יש לי הרגשה שאף אחד שם לא היה מעלה על דעתו לומר דברים כאלה במפורש, גם אם היו מזכירים בדיחות בנושא כבדרך אגב וגם זה לא בטוח.
שום דבר שם לא מבדח אותי.
"ילד ראשון או בן זכר ראשון?" ילד ראשון.

mיטלמן

Well-known member

נסחפת גם הגזמת קשות.
למה בתגובה קודמת אתה כותב "אשריהו ושיהיה במזל טוב"? והיא מה?
ותגובתך כאן ראויה לכל גינוי, מה שייך?
רב גאון או איש רוח שמאלני?
לא רמזנו, לא התבדחנו, אמרנו ברורות, אני יודעת שברצון אלוהים אפילו מטאטא יורה, אבל.
ובנימה אופטימית זו, מאחלת לך להוליד ילד בגיל 88.

Harrington

Well-known member
מנהל
נסחפת גם הגזמת קשות.
נו נו. תודה על הציון. לא יודע מה הייתי עושה בלעדיו.
למה בתגובה קודמת אתה כותב "אשריהו ושיהיה במזל טוב"? והיא מה?
כי דובר עליו, מה לעשות :). כמובן שגם לאֶם הטריה אני מאחל מזל טוב ואושר מכל הלב, כמו גם לכל הדודות והדודים, השכנים וההורים, הילדים האחרים והתלמידים, וכל עם ישראל (לא החמוץ, הכללי).
ותגובתך כאן ראויה לכל גינוי, מה שייך?
אין לי מושג. באמת מה שייך?
רב גאון או איש רוח שמאלני?
הסברתי בדיוק את התייחסותי לכך למעלה. במקום שאחזור על הדברים, אולי פשוט תקראי שם שוב ובא לציון גואל?
לא רמזנו, לא התבדחנו, אמרנו ברורות, אני יודעת שברצון אלוהים אפילו מטאטא יורה, אבל.
ועל כך כתבתי. ואת? במקום להתייחס לדברי, מחלקת ציונים, חוזרת על דברייך שוב ושוב, אבל התייחסות לדברי? נאדה. רק 'ביטולם'. שוין. גם שיטה.
ובנימה אופטימית זו, מאחלת לך להוליד ילד בגיל 88.
אמן לכל עם ישראל.

mיטלמן

Well-known member
נו נו. תודה על הציון. לא יודע מה הייתי עושה בלעדיו.

כי דובר עליו, מה לעשות :). כמובן שגם לאֶם הטריה אני מאחל מזל טוב ואושר מכל הלב, כמו גם לכל הדודות והדודים, השכנים וההורים, הילדים האחרים והתלמידים, וכל עם ישראל (לא החמוץ, הכללי).

אין לי מושג. באמת מה שייך?

הסברתי בדיוק את התייחסותי לכך למעלה. במקום שאחזור על הדברים, אולי פשוט תקראי שם שוב ובא לציון גואל?

ועל כך כתבתי. ואת? במקום להתייחס לדברי, מחלקת ציונים, חוזרת על דברייך שוב ושוב, אבל התייחסות לדברי? נאדה. רק 'ביטולם'. שוין. גם שיטה.

אמן לכל עם ישראל.
שמע הרינגטון,
בטח מיצית, הרי לעמק השווה לא נגיע,
אבל למה אתה מנקד? עדיף בלי אם הניקוד שגוי, סגול?
ואיך אתייחס ואני לא מבינה?
"וכל עם ישראל (לא החמוץ, הכללי)."

Harrington

Well-known member
מנהל
שמע הרינגטון,
בטח מיצית, הרי לעמק השווה לא נגיע,
כשאני מרגיש מחליט שמיציתי, אני די יודע מצוין להצהיר על כך. הסירי דאגה מליבך :).
אבל למה אתה מנקד? עדיף בלי אם הניקוד שגוי, סגול?
כל עוד הוא מובן, די לי בכך. תודה על התיקון בכל מקרה (ליתר דיוק תיקון אין בדברייך, רק הערת שגיאה, אבל העיקר הכוונה אני מניח :)).
ואיך אתייחס ואני לא מבינה?
"וכל עם ישראל (לא החמוץ, הכללי)."
מה שלא מבינים, אפשר לשאול. כמובן, זה נועד לכאלו שמבקשים ומעוניינים להבין. אלו שמעדיפים שתגובותיהם יהיו נטו חלוקת ציונים לאחרים וזאת אף מבלי להבין את דבריהם, אינם זקוקים לכך. ברוך ה' בפורום הזה מדובר בבודדים ביותר :).

משתפרת1

Well-known member

דבריך תלושים לגמרי מהמציאות.
בפורום הזה היו כמה דיונים על לידות בגיל מבוגר במיוחד, בארץ ובחו"ל. בכל המקרים היתה התיחסות לכך שכנראה מדובר בתרומת ביצית. בכל המקרים התיחסו לתינוק שסביר שיתייתם בגיל צעיר. גם במדיה הכלללית ולא רק בפורום דובר על הגינקולוגיה שהופכת אנשים להורים בגילאים גבוהים.
כשמרב מיכאלי וליאור שליין (סופר שמאלנים בהגדרה) הביאו תינוקות בפונדקאות הרשת לא רק רמזה על תרומת ביצית, ובהחלט בחשה בזוגיות הזאת, ואף גינתה את מיכאלי ששנים קודם לכן התיצבה נגד פונדקאות, עד שנזקקה לה. אז הבחישה בביציות ובהפריה קיימת באפן כללי כשמדובר בגיל חריג ובדרך לא שגרתית להורות.

Harrington

Well-known member
מנהל
דבריך תלושים לגמרי מהמציאות.
לדעתי פחות :).
בפורום הזה היו כמה דיונים על לידות בגיל מבוגר במיוחד
לגבי נשים כמדומני. בכל מקרה לא דיברתי בשום מקום על "דיונים" ולא שמעת ממני מילה רעה על דיונים. דיברתי על ההתקפות הפבלוביות, ה'בדיחות' כאילו לא האב הוא האב וכיו"ב.
כשמרב מיכאלי וליאור שליין (סופר שמאלנים בהגדרה) הביאו תינוקות בפונדקאות הרשת לא רק רמזה על תרומת ביצית, ובהחלט בחשה בזוגיות הזאת, ואף גינתה את מיכאלי ששנים קודם לכן התיצבה נגד פונדקאות, עד שנזקקה לה. אז הבחישה בביציות ובהפריה קיימת באפן כללי כשמדובר בגיל חריג ובדרך לא שגרתית להורות.
לא אותו נושא.

נערך לאחרונה ב:

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
גם שרה אימנו לא הייתה פרגית :) וממנה ומאברהם אבינו יצא דור שהעולם מנסה להשמיד בכל דוד ודור.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
היא אם ל8

למעלה