בג"ץ אישר: הפרופ' למתמטיקה לא יקבל פרס ישראל

הקשר הוא שגם הוא פסל אונברסיטה בישראל (לפחות בשטח שבשליטת ישראל ) מסיבות פוליטיות ולא אקדמיות או מקצועיות, הוא קרא להחרים את אונברסיטת אריאל מסיבות פוליטיות בגלל שהוא לא מסכים למיקומה הגאוגרפי ( ולא בשל רמתה האקדמית למשל).

אז למה למדינה אסור להחרים אותו מסיבות פוליטיות ?

אם היה סתם מביע את דעתו שהוא נגד "הכיבוש" ולדעתו יש לסלק את ההתנחלות אריאל זה בסדר ( לא מסכים עם זה אבל זו דעה פוליטית לגיטימית ), אבל הוא ניצל את מעמדו האקדמי ועשה מעשה - קרא לאיחוד האירופי להחרים את האונברסיטה זו לא סתם הבעת דעה זה נקיטת פעולה עויינת שגורמת נזק, אולי זה לא פלילי מה שהוא עשה אבל למדינה שהיא הנפגעת ממעשיהו זכות להשיב באותה מטבע ולהחרים אותו גם מסיבות פוליטיות.
אופס! לא ראיתי שזה אתה עונה במקומו
לא שזה משנה את מהות התשובה
יש תקלות באתר...

יש תקלות באתר. קיבלתי הודעה במייל, שהתקבלה תגובה מהיפרבולה1 בזו הלשון:
"נכון כאדם פרטי מותר לו להחרים את האונברסיטה, אבל הוא עשה יותר מזה קרא לאיחוד האירופי להחרים אותה וזה גרימת נזק למדינה כי המדינה תומכת באונברסיטת אריאל , זה לא משנה שהוא ואתה ואחרים רואים בזה פעולה לטובת המדינה כי אלו שאמורים לתת לו את הפרס רואים בזה פגיעה במדינה ודעתם קובעת כמי שאמורים לתת את הפרס."
אבל אינני מוצא כאן הודעה כזאת. בכל מקרה, אגיב. אז ככה.
"אלה שאמורים לתת" זו ועדה מקצועית, שכבר קיבלה החלטה.
מי שתומך בהתנחלויות זו לא "המדינה", אלא השלטונות הימניים הנוכחיים.
נסיונותיו של פרופ' גולדרייך לפעול נגד הכיבוש, הם נסיונות לפעול לטובת המדינה, גם אם נציגי השלטון הימניים סבורים אחרת.
כפי שאמר פרופ' גולדרייך עצמו, הבעייה כאן "גדולה עליו". מדובר במדיניות כללית של סתימת פיות, של הידרדרות לטוטליטריזם כהניסטי.

לפי ההיגיון של הימין האנטי-דמוקרטי, אם פעיל המאבק נגד הכיבוש יזכה בגביע המדינה בקפיצה לגובה, אז גם שרת הספורט הימנית תוכל "|לשקול את אי-הענקת" פרס ישראל לקפיצה לגובה לאותו "אויב העם". כך?

שלילת זכותו של מיעוט להביע את דעתו זו סתימת פיות טוטליטרית.
מה שאתה כותב אלה פרשנויות שרירותיות, לא עובדות.
כן, ל-75% לא מפריעה כניסת הכהניסטים לכנסת, ומוכנים אפילו להיכנס לקואליציה איתם. להזכירך, בזמנו תנועת כך הוצאה מחוץ לחוק. כיום הוענקה לה "לגיטימציה" מוחלטת, והיא עצמה פותחת את הפה נגד אחרים. פושעי הגבעות כבר משתוללים ותוקפים שוטרים כאן, בישראל, בירושלים המערבית. ואף אחד לא יורה עליהם כדורי גומי כמו באום אל פחם.

האת
שלילת זכותו של מיעוט להביע את דעתו זו סתימת פיות טוטליטרית.
מה שאתה כותב אלה פרשנויות שרירותיות, לא עובדות.
כן, ל-75% לא מפריעה כניסת הכהניסטים לכנסת, ומוכנים אפילו להיכנס לקואליציה איתם. להזכירך, בזמנו תנועת כך הוצאה מחוץ לחוק. כיום הוענקה לה "לגיטימציה" מוחלטת, והיא עצמה פותחת את הפה נגד אחרים. פושעי הגבעות כבר משתוללים ותוקפים שוטרים כאן, בישראל, בירושלים המערבית. ואף אחד לא יורה עליהם כדורי גומי כמו באום אל פחם.
האתר לא ממש נוח לשימוש.

c
איפה ראיתה ששוללים את זכותו של המיעוט להביע את דעתו, סה"כ מסרבים לתת לפרופ' עודד גולדרייך פרס ישראל, תגובה מתבקשת לנסיון שלו לסתום את הפה למדינה ( קריאה לאיחוד האירופי להחרים את אריאל זה ניסיון לסתום את הפה לאונברסיטת אריאל שמנסה לקשור קשרים אקדמיים עם העולם וניתמכת על ידי המדינה שאותה מייצג שלטון שנבחר באופו דמוטקרטי), לא מבין למה אנו אמורים לתת את הלחי השניה ולמה אנו אמורים לקבל את הפרשנות שלו למה טוב למדינה, לדעת רוב האזרחים במדינה ( גם אלו שלא הצביעו לציונות הדתית ) תמיכה ב BDS היא ההיפך הגמור מ"טובת המדינה" .

מסכים איתך שהאתר ממש לא נוח לשימוש, אי אפשר לתת כותרות לתגובות כמו בפרומט הקודם, מבנה העץ הקודם היה הרבה יותר נוח לניווט, ביחוד שהשירשור גולש ליותר מדף אחד, מקודם היה יותר קל לראות מי מגיב למי. זה הסיבה לדעתי שכמות ההודעות בתפוז ירדה דרסטית בכל הפורמים (באלו שביקרתי ).
זה מה שקורה שהחליטו לצמצם בהוצאות לפטר מתכנתים ולהשתמש במשהו מוכן במקום "להמציא את הגלגל מחדש" .
בנוגע לאתר אני בהחלט מסכים אתך. בנוגע לסתימת הפיות נראה לי שמיצינו את הויכוח. נראה לי שעל כל טענותיך האחרונות כבר עניתי, ואם אחזור על אותן תשובות תיווצר לולאה אינסופית :-):
ראית את החידונת על המשושה המשוכלל והפרבולה? החידה המקורית (הקלה) היתה למצוא את שיעורי y של הקודקודים. אבל עלתה השאלה אם הפתרון הינו חד-משמעי. עכשיו האתר מסרב לקלוט הודעה זו. וזו לא הפעם הראשונה!!!

רא

ראיתי את החידה שלהוכיח שמשושה חסום בפרבולה ב 4 קודקודים עוקבים חייב להיות מקביל לציר X ( כלומר 2 צלעות נגדיות שלו יהיו מקבילות לציר X ), אבל לא ראיתי שנשאלה שאלה ללחשב אות קורדינטות הקודקודים אני אמשיך שם
בנוגע לקואורדינטות, זו היתה השאלה המקורית שאני ראיתי. לא הצגתי אותה כאן.

ראית את החידונת על המשושה המשוכלל והפרבולה? החידה המקורית (הקלה) היתה למצוא את שיעורי y של הקודקודים. אבל עלתה השאלה אם הפתרון הינו חד-משמעי. עכשיו האתר מסרב לקלוט הודעה זו. וזו לא הפעם הראשונה!!!
הצלחתי להכניס את ההודעה הקודמת רק באופן הבא:
- שמרתי את כל הטקסט,
- מחקתי אותי,
- שחזרתי אותו,
ואז הוא נקלט. נראה איך תיקלט התגובה הנוכחית. לא נקלטה. מנסה שוב. פעם חמישית. אני מוותר.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אני לא רואה איך שאלה פוליטית קשורה לפורום במתמטיקה.

אבל איך אמר חבקוק: "צדיק באמונתו יחיה".

Permafrost

Well-known member
בושה וחרפה, הזבל קיבל את הפרס, לפחות קיבל אותו כמו כלב.
בשלשה דברים אדם ניכר בכוסו ובכיסו ובכעסו (עירובין סה ב)
נעים להכירך ונחמד לראותך מילל בחימה שפוכה ובמשטמה נטולת-מצרים.
הטקס היה מצומצם מכיוון שמספר האנשים המבינים את עומק השגיו ואתה בכללם (וגם אנוכי) מצומצם... :-D

דיברגנט חדש

Well-known member
בשלשה דברים אדם ניכר בכוסו ובכיסו ובכעסו (עירובין סה ב)
נעים להכירך ונחמד לראותך מילל בחימה שפוכה ובמשטמה נטולת-מצרים.
הטקס היה מצומצם מכיוון שמספר האנשים המבינים את עומק השגיו ואתה בכללם (וגם אנוכי) מצומצם... :-D

לא, טמבלון, החלאה קיבל את פרס ישראל בטקס מצומצם כי אף אחד לא רצה להיות חלק בביזיון הזה, לא שרת החינוך ולא אף אחד שמבין את המשמעות של פרס הקרוי על שם המדינה.​

Permafrost

Well-known member
אני פשוט לא מבין מה כלומניק כמוך עושה בפורום כזה שנושאו מתמטיקה.
אם היית בא לפקולטה למתמטיקה, הייתי עוד יכול להבין, כי דרוש אחד שיודע לתפעל מטאטא ויעה.
אני משלים בגרויות ומנסה מדי פעם כחי בסוגיות המרתקות העולות כאן לדיון, אתה זקוק להשלמות בתחום אחר...

אגב, "כלום" פרושו "משהו".
היה עליך לכתוב "לא-כלומניק"...

נערך לאחרונה ב:

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אני משלים בגרויות ומנסה מדי פעם כחי בסוגיות המרתקות העולות כאן לדיון, אתה זקוק להשלמות בתחום אחר...

אגב, "כלום" פרושו "משהו".
היה עליך לכתוב "לא-כלומניק"...
זהו שהמילה "כלום" יש לה הרבה משמעויות שונות ומשונות בשפה.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא ! הקבוצה הריקה היא "לא כלום", null.
"כלום" פרושו "משהו", "דבר-מה".
אינך יכול להשתחרר מן העלגות האקוטית, מסתבר...:-D
אתה עושה סלט בין תכנות למתמטיקה, null זה בתכנות וקבוצה ריקה היא במתמטיקה.
הפספוס רוצה ללמד אותי, קודם תשלים בגרויות, אח"כ תחזור אלינו ... |טמבל|

למעלה